Księżniczka Małgorzata
Fot. East News
VIVA! Tylko u nas

Przekorna, zadziorna i nieposkromiona. Księżniczka Małgorzata Windsor widziana oczami jednej z dam dworu

Przeczytaj powieść o uwielbianej skandalistce Wielkiej Brytanii

Artykuł sponsorowany 22 sierpnia 2022 10:02
Księżniczka Małgorzata
Fot. East News

Diana, księżne Kate i Meghan to znane każdemu z pierwszych stron gazet kobiety dworu. Jednak księżniczka Małgorzata przyćmiewa je wszystkie. Młodsza siostra Elżbiety od młodzieńczych lat przykuwała uwagę swoim imprezowym stylem życia i złośliwym humorem. Jej barwną postać  ukazuje książka Królewska buntowniczka. Powieść o księżniczce Małgorzacie Windsor Georgie Blalock

Historia księżniczki Małgorzaty 

W powojennej Wielkiej Brytanii dziewiętnastoletnia księżniczka Małgorzata Windsor urzeka wszystkich swoim oryginalnym wyczuciem stylu, ciętym językiem i kąśliwym dowcipem. Zależy jej na sławie i rozgłosie, a przy tym bywa niegrzeczna i wyniosła, za nic mając dworską etykietę. Jest stałą bywalczynią nocnych klubów, gdzie udziela się towarzysko, wydaje pieniądze i pali papierosy.  Dodatkowo zaczytuje się pikantnych romansach Rose Lavish, świetnie się przy nich bawi i marzy o poznaniu autorki.

Drugą bohaterką powieści jest dwudziestoczteroletnia Vera, przez opinię publiczną uznawana za starą pannę. Marzy o wyjeździe do Nowego Jorku i karierze pisarki. Jej życie diametralnie się zmienia, gdy poznaje księżniczkę Małgorzatę i dołącza do jej dam dworu. To właśnie oczami Very czytelnicy poznają jedną z najbardziej niepokornych księżniczek rodu Windsorów – utalentowaną muzycznie duszę towarzystwa. Wrzucona w sam środek królewskiego życia towarzyskiego Vera z bliska obserwuje zakazany romans księżniczki z dużo od niej starszym kapitanem Peterem Townsendem. Już wkrótce obie kobiety będą zmuszone wybierać między statusem, obowiązkiem i miłością. 

Królewska buntowniczka. Powieść o księżniczce Małgorzacie Windsor
Fot. Mat. prasowe

"Królewska buntowniczka. Powieść o księżniczce Małgorzacie Windsor” autorstwa Georgie Blalock

Autorka powieści Georgie Blalock to pasjonatka historii i miłośniczka kina. Te dwie pasje uwielbia łączyć właśnie w swoich powieściach, oraz filmach historycznych. Królewska buntowniczka. Powieść o księżniczce Małgorzacie Windsor to prawdziwa gratka dla miłośników serialu The Crown i historii brytyjskiej rodziny królewskiej. Georgie Blalock doskonale opisała młodość Małgorzaty – uchwyciła jej głód życia i potrzebę bycia kochaną, z czego księżniczka była znana.

Materiał powstał z udziałem Wydawnictwa Kobiecego

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…