Pretty Woman, Julia Roberts, Richard Gere
Fot. East News
ZE ŚWIATA FILMU

Jak Julia Roberts przygotowywała się do roli prostytutki w Pretty Woman?

Prawda właśnie wyszła na jaw...

Weronika Kostyra 28 marca 2019 08:51
Pretty Woman, Julia Roberts, Richard Gere
Fot. East News

Film Pretty Woman to romans wszech czasów. 28 lat po premierze film nadal cieszy się popularnością, a widzowie z sentymentem chętnie wracają do niego. Współczesna baśń o Kopciuszku wzniosła odtwórców głównych ról na szczyt popularności. Właśnie wyszło na jaw, że Julia Roberts bardzo poważnie potraktowała rolę prostytutki Vivian i przygotowywała się do niej z pełnym poświęceniem…

Jak Julia Roberts przygotowała się do roli prostytutki?

Prawdę wyznała Barbara Marshall, wdowa po reżyserze Pretty Woman – Garrym Marshallu. W czasach, kiedy powstawał film, pracowała jako pielęgniarka w bezpłatnej przychodni w Los Angeles. W swojej pracy często miała styczność z prostytutkami, dlatego zaproponowała mężowi, aby skorzystać z tej możliwości. Pewnego dnia dołączyła do niej Juia Roberts. „Garry nigdy nie odwiedzał mnie w klinice, bo był strasznym hipochondrykiem i chyba obawiał się, że się zarazi. Ale poprosił Julię, czy mogłaby przyjść i porozmawiać z niektórymi pacjentami”, opowiedziała Barbara Marshall w rozmowie z Page Six.

W czasie rozmowy aktorka miała dowiedzieć się czegoś o pracy prostytutek z Hollywood Boulevard. Spotkanie przybrało jednak nieoczekiwany obrót. „Zwerbowałam dwie młode dziewczyny, które regularnie pojawiały się w klinice i zapłaciłam im po 35 dolarów, by spotkały się z Julią. Wróciłam do pracy i po około 20 minutach usłyszałam krzyk Julii: „Barbara, idziemy na przejażdżkę. Wrócimy później”, zdradziła żona reżysera.

Przez chwilę miała obawy i zadzwoniła do męża, żeby powiedzieć mu: „Twoja gwiazda właśnie wyszła z grupą dziewcząt i myślę, że zmierzają do Hollywood Boulevard. Martwię się, co jeśli ona nie wróci?”. Po chwili jednak uspokoiła się, przypomniała sobie, że Julia „była twardzielką na planie i poza nim”.

Spotkanie aktorki okazało się bardzo ważne w przygotowaniach do roli. To podczas niego wymyśliła scenę, w której Vivian przypomina Edwardowi o stosowaniu prezerwatywy.

Zaskakujące? 

Fot. East News

Pretty Woman, Julia Roberts, Richard Gere
Fot. Touchstone Pictures/Eeast News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.