Joaquin Phoenix jako Joker
Fot. Instagram @toddphillips1
ZE ŚWIATA FILMU

Joaquin Phoenix wcieli się w rolę Jokera, najbardziej przerażającego szaleńca popkultury!

Mówi się, że nad tą postacią ciąży klątwa...

Weronika Kostyra 17 września 2018 15:57
Joaquin Phoenix jako Joker
Fot. Instagram @toddphillips1

Kultowy złoczyńca popkultury – śmiertelny wróg Batmana, czyli Joker, doczeka się własnego filmu. W przyszłym roku na ekrany wejdzie obraz poświęcony przeszłości Jokera zanim stał się szaleńcem w stroju klauna. Fani komiksu są zachwyceni faktem, że w tytułową rolę wcieli się Joaquin Phoenix.

Joaquin Phoenix jako Joker

Zdjęcia do filmu już ruszyły i w sieci możemy zobaczyć pierwsze relacje z planu. Jokera poznajemy, kiedy nie ma jeszcze złowieszczego makijażu i nosi swoje prawdziwe imię, Arthur Fleck. Todd Phillips, reżyser, pokazał najpierw oficjalne zdjęcie tytułowego bohatera granego przez Joaquina Phoenixa. Potem w internecie ukazały się pozostałe zdjęcia.

Film ma być bardzo mroczny i realistyczny, niepodobny do wcześniejszych ekranizacji komiksów. Skupi się na psychologii bohatera, który od lat przeraża i fascynuje. Ukaże jak „człowiek porzucony przez społeczeństwo i najbliższych”, jak mówił o nim reżyser, przeobraża się w psychopatę z Gotham. Akcja będzie działa się w latach 80. Arthur jest komikiem na skraju załamania nerwowego, który stopniowo popada w obłęd.

Joaquin Phoenix stanął przed olbrzymim aktorskim wyzwaniem. W niełatwą rolę Jokera wcielali się przed nim uznani aktorzy tacy jak Jack Nicholson, Heath Ledger czy Jared Leto. W rozmowie z Collider.com wyznał jednak, że przyjął ją, ponieważ „ku***sko go przerażała”. Aktor jest znany z tego, że jest w stanie znacznie poświęcić się do roli. Mówiło się, że to właśnie zbyt mocne wczucie się w stan psychiczny granego bohatera przyczyniło się do samobójczej śmierci Heatha Ledgera w 2008 roku. Jego ostatnią rolą był Joker w filmie Mroczny rycerz. Austalijski aktor próbował wzbudzić w sobie stan podobny do szaleństwa, a następnie przyjmował lekki nasenne, bo nie mógł sobie z nim poradzić. Po jego samobójstwie zaczęto mówić o „klątwie Jokera”, która dopada aktorów wcielających się w niego.

Premiera filmu Joker jest planowana na 4 październik 2019 roku. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!