Joaquin Phoenix jako Joker
Fot. Instagram @toddphillips1
ZE ŚWIATA FILMU

Joaquin Phoenix wcieli się w rolę Jokera, najbardziej przerażającego szaleńca popkultury!

Mówi się, że nad tą postacią ciąży klątwa...

Weronika Kostyra 17 września 2018 15:57
Joaquin Phoenix jako Joker
Fot. Instagram @toddphillips1

Kultowy złoczyńca popkultury – śmiertelny wróg Batmana, czyli Joker, doczeka się własnego filmu. W przyszłym roku na ekrany wejdzie obraz poświęcony przeszłości Jokera zanim stał się szaleńcem w stroju klauna. Fani komiksu są zachwyceni faktem, że w tytułową rolę wcieli się Joaquin Phoenix.

Joaquin Phoenix jako Joker

Zdjęcia do filmu już ruszyły i w sieci możemy zobaczyć pierwsze relacje z planu. Jokera poznajemy, kiedy nie ma jeszcze złowieszczego makijażu i nosi swoje prawdziwe imię, Arthur Fleck. Todd Phillips, reżyser, pokazał najpierw oficjalne zdjęcie tytułowego bohatera granego przez Joaquina Phoenixa. Potem w internecie ukazały się pozostałe zdjęcia.

Film ma być bardzo mroczny i realistyczny, niepodobny do wcześniejszych ekranizacji komiksów. Skupi się na psychologii bohatera, który od lat przeraża i fascynuje. Ukaże jak „człowiek porzucony przez społeczeństwo i najbliższych”, jak mówił o nim reżyser, przeobraża się w psychopatę z Gotham. Akcja będzie działa się w latach 80. Arthur jest komikiem na skraju załamania nerwowego, który stopniowo popada w obłęd.

Joaquin Phoenix stanął przed olbrzymim aktorskim wyzwaniem. W niełatwą rolę Jokera wcielali się przed nim uznani aktorzy tacy jak Jack Nicholson, Heath Ledger czy Jared Leto. W rozmowie z Collider.com wyznał jednak, że przyjął ją, ponieważ „ku***sko go przerażała”. Aktor jest znany z tego, że jest w stanie znacznie poświęcić się do roli. Mówiło się, że to właśnie zbyt mocne wczucie się w stan psychiczny granego bohatera przyczyniło się do samobójczej śmierci Heatha Ledgera w 2008 roku. Jego ostatnią rolą był Joker w filmie Mroczny rycerz. Austalijski aktor próbował wzbudzić w sobie stan podobny do szaleństwa, a następnie przyjmował lekki nasenne, bo nie mógł sobie z nim poradzić. Po jego samobójstwie zaczęto mówić o „klątwie Jokera”, która dopada aktorów wcielających się w niego.

Premiera filmu Joker jest planowana na 4 październik 2019 roku. 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.