Joanna Senyszyn, nagranie programu "Moontalk" telewizji Active Family, 10.01.2024, Warszawa
Fot. Michal Wozniak/East News
O tym się mówi

Joanna Senyszyn uważa, że byłaby dobrą matką, jednak nigdy nie doczekała się dzieci. Zdradziła powód

Poruszające wyznanie

Marta Nawacka 8 marca 2024 13:56
Joanna Senyszyn, nagranie programu "Moontalk" telewizji Active Family, 10.01.2024, Warszawa
Fot. Michal Wozniak/East News

Przed laty postawiła na karierę nauką i polityczną, a dziś trudno znaleźć osobę, która nie znałaby jej nazwiska. Joanna Senyszyn od niemal pół wieku związana jest z ukochanym mężem, Bolesławem Senyszynem. Tworzą bardzo szczęśliwą parę, choć bezdzietną. Dlaczego zdecydowali się nie posiadać dzieci? Posłanka wyjawiła prawdę, jaka stoi za tą decyzją.

Joanna Senyszyn postawiła na karierę

Od wielu lat związana jest z polityką i trudno o kogoś, kto choć raz nie słyszałby jej nazwiska. Joanna Senyszyn od niemal pół wieku jest w szczęśliwym związku z ukochanym Bolesławem Senyszynem, jednak para nigdy nie doczekała się dzieci. Dlaczego? Posłanka skupiła się na karierze naukowej i politycznej, a w programie „Politycy od kuchni” zdradziła, co było powodem takiej decyzji. Joanna Senyszyn zdecydowała się na przyjęcie dziennikarzy Super Expressu, którym nie tylko pokazała, jak mieszka w Warszawie, ale także zdradziła co nieco ze swojego życia prywatnego.

Okazuje się, że posłanka całkowicie odbiega od wyobrażenia typowej pani domu. Unika gotowania, a przy sprzątaniu woli skorzystać z wynajętej pomocy. Zamiast tego doskonale czuje się... w tzw. męskich zajęciach. Bez problemu przybija gwoździe, wierci dziury czy montuje kontakty. „Za moich czasów trzeba było wszystko robić. Wychowałam się w domu kobiet, wszyscy musieli robić wszystko”, wyznała. Gdy Joanna Senyszyn miała 6 lat, zmarł jej tata. Kiedy więc w domu zabrakło męskiej ręki, ona nawet samodzielnie... naprawiała telewizor.

Czytaj też: Punktuje Ziobrę i Stanowskiego, internautów wprawia w osłupienie. Odsłaniamy tajemnice Elizy Michalik

Fot. Bartlomiej Kudowicz / Forum

Joanna Senyszyn, Bolesław Senyszyn, 2.03.2010 rok

Joanna Senyszyn nie ma dzieci. Dlaczego?

Choć Joanna Senyszyn od niemal pół wieku jest w szczęśliwym związku z Bolesławem Senyszynem, to nigdy nie zdecydowali się na posiadanie dzieci. Dlaczego? Okazuje się, że był to całkowicie świadomy wybór posłanki. „Wybrałam model życia bez dzieci i jestem bardzo zadowolona, nigdy tego nie żałowałam, uważam, że to jedna z najlepszych decyzji w życiu”, wyjaśniła w rozmowie z Super Expressem.

Mąż Joanny Senyszyn przez pewien czas miał inne podejście do tej kwestii i chciał zostać ojcem. Z czasem jednak zmienił zdanie. „Mężowi przez chwilę wydawało się, że chce mieć dzieci, ale szybko zrozumiał, że jednak nie chce”, tłumaczyła Joanna Senyszyn. Czy obawiała się, że nie dałaby sobie rady z maluchem? „Ja poradziłabym sobie ze wszystkim. Jestem kobietą, która wszystko potrafi, zresztą jak większość Polek (...) Miałam po prostu inne życiowe plany”, wyjaśniła w programie „Politycy od kuchni”. Posłanka jest również przekonana, że byłaby bardzo dobrą mamą. „Uważam, że byłabym bardzo dobrą matką”, podkreśliła.  

Zobacz także: Do dziś odczuwa skutki poważnego wypadku. Dawna kontuzja nie przekreśliła jej marzeń o udziale w Tańcu z Gwiazdami

Fot. Krzysztof Jarczewski / Forum

Joanna Senyszyn, Bolesław Senyszyn, Gdynia, 14.04.2006 rok

Joanna Senyszyn, nagranie programu
Fot. Michal Wozniak/East News

Joanna Senyszyn, nagranie programu "Moontalk" telewizji Active Family, 10.01.2024, Warszawa

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.