Fot. Majewski / AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Przez lata wcielała się w Andżelę z 13. posterunku. Co dziś robi i jak wygląda Joanna Jędrejek?

Dziś ma na koncie ponad 100 ról teatralnych i filmowych

Marcjanna Maryszewska 3 maja 2023 18:41
Fot. Majewski / AKPA

Fani polskiego sitcomu do dziś pamiętają ją jako Andżelę - idealną kandydatkę na miss policji. Dzięki inicjatywie reżysera Joanna Jędrejek pozostała w produkcji na dłużej. Nie było to jednak jedyne dzieło, gdzie mogliśmy podziwiać jej umiejętności aktorskie. „Zagranie w sitcomie bardzo silnie określa osobowość aktora”, wspominała jakiś czas temu. Dziś aktorka ma na koncie ponad 100 ról teatralnych i filmowych. Jak potoczyło się jej życie?

Joanna Jędrejek grała zmysłową Andżelę w „13. posterunku” 

W 1993 roku Joanna Jędrejek ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, i jeszcze w tym samym roku po raz pierwszy pojawiła się na małym ekranie. Jednak to rola w „13. posterunku” zapewniła jej największą rozpoznawalność i sympatię widowni. Praca u boku wielkich gwiazd stanowiła nie tylko przepustkę do sławy, ale również idealne okoliczności do nauki oraz szlifowania aktorskich umiejętności. 

W serialu aktorka wcieliła się w bezpruderyjną Andżelę, bezskutecznie adorowaną przez Czarka, w którego wcielał się Cezary Pazura. Ostatecznie jednak sercem funkcjonariuszki zawładnął komendant, grany przez Marka Perepeczko. Kreacja bohaterki na tyle spodobała się Maciejowi Ślesickiemu, że Joanna Jędrejek zagościła w obsadzie na dobre.

Fot. Majewski / AKPA

Andżela, będąca dziś postacią wręcz legendarną, na dobre zapisała się w pamięci fanów. Do dziś zdarza się, że do aktorki ktoś zwróci się imieniem bohaterki i z sentymentem wspomni rolę pięknej policjantki. „Jak robię zakupy w sklepie, to pan cmoka albo jak zamawiam jedzenie, pan dostarcza do drzwi i mówi: "Andżela". Muszę pozdrowić panów policjantów z komisariatu w Wołominie. Przez przypadek tam się znalazłam i pan mnie rozpoznał. Potraktowali mnie jak swoją”, zdradziła rozbawiona Joanna w „Dzień Dobry TVN”.

Czytaj także: Michał Koterski: „Narkotyki i alkohol zabrały mi tyle lat życia, tyle krzywd wyrządziły...”

Joanna Jędrejek, 13. posterunek, 30.03.1999

Fot. Majewski / AKPA

Joanna Jędrejek: jak dziś wygląda jej życie?

Gdy „13. posterunek” zniknął z telewizji, również i sama aktorka przestała pojawiać się w mediach. Jednak tak naprawdę nigdy nie porzuciła kariery aktorskiej i do dziś występuje na deskach Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Choć w tym czasie przyjmowała epizodyczne role w telewizji, to całkowicie oddała się grze teatralnej. W dobie pandemii występowała również w licznych spektaklach online. 

Zagranie w sitcomie bardzo silnie określa osobowość aktora, ale robiłam wszystko przez lata, by nie dać się zamknąć i robić wiele różnych rzeczy, z różnych dziedzin. Kiedy nie pojawiały się ciekawe propozycje lub były bardzo podobne, postawiłam drugą nogę na teatr, gdzie dzieje się wiele fantastycznych rzeczy”, tłumaczyła w „Dzień Dobry TVN”.

Artystka wielokrotnie udowodniła, że na scenie żadne wyzwanie nie jest jej straszne. Podczas tej samej rozmowy stwierdziła, że dużą przyjemność sprawia jej wcielanie się w złożone role. „W teatrze grałam bardzo dużo ról od farsy, komedii, po dramat. Dlatego też uśmiecham się do reżyserów, by pomyśleli, że aktor jest wielopłaszczyznowy. Jesteśmy wszechstronnie wykształceni”, mówiła. Swoje życie zawodowe oddziela grubą linią od prywatnego, a fanom od zawsze daje się poznawać wyłącznie od strony czysto artystycznej. 

2021 był dla aktorki z pewnością niezwykle ważnym rokiem - nie tylko powróciła do telewizji, ale również obchodziła swoje 50. urodziny! Joannę Jędrejek mogliśmy zobaczyć w produkcji TVN,  „Tajemnicy zawodowej”. Tak dziś wygląda gwiazda. Rozpoznajecie?  

Czytaj także: Małgorzata Zajączkowska z miłości do męża pojechała do Ameryki, potem przez rozwód wróciła do Polski

Joanna Jędrejek, kadr z serialu "Tajemnica zawodowa", 2021 r. 

Przez lata wcielała się w Andżelę z 13. posterunku. Co dziś robi i jak wygląda Joanna Jędrejek?
Fot. mat. prasowe

Joanna Jędrejek, Marek Perepeczko, 13. posterunek

Fot. Majewski / AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.