Janusz Weiss
Fot. AKPA
HISTORIA MIŁOŚCI

Pierwsza żona Janusza Weissa zmarła, z drugą doczekał się dwóch synów. Taki był prywatnie

„Bardzo przyjemnie jest mieć dzieci. Dzięki chłopcom częściej się uśmiecham, są zabawni”, mówił

Karol Sowa 11 marca 2023 17:56
Janusz Weiss
Fot. AKPA

Dzisiaj media obiegła bardzo smutna informacja. W wieku 74 lat odszedł jeden z najlepszych polskich dziennikarzy — Janusz Weiss. Życie prywatne legendarnego radiowca jednak nie było kolorowe. Musiał zmierzyć się z ogromną stratą. W 2005 roku pochował pierwszą żonę. Później u boku drugiej partnerki odnalazł szczęście i spokój. Co więcej, w wieku 60 lat po raz pierwszy został ojcem. Taki prywatnie był Janusz Weiss.

Kim był Janusz Weiss? 

Janusz Weiss przyszedł na świat 31 maja 1948 roku w Warszawie. Ukończył liceum im. Gottwalda. Następnie zaczął rozwijać swoją karierę i pasję.

Już w latach 60. wystąpił między innymi w grupie Abakus i Salonie Niezależnych. W 1990 roku wraz z Andrzejem Woyciechowskim współtworzył Radio Zet. Tam prowadził audycję Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie.  

Co więcej, prowadził też teleturnieje w Telewizji Polskiej, między innymi: Miliard w rozumie, Złoty interes czy kultowy już Fort Boyard. W przeciągu 10 ostatnich lat pracował dla Polskiego Radia czy TVN24. Od 2017 roku do 2019 roku mogliśmy go również oglądać w programie „Bez Ograniczeń”, który był emitowany w Superstacji.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ania Rusowicz i Wojciech Korda przez lata nie mieli kontaktu. Jak dzisiaj wyglądają ich relacje?

Janusz Weiss
Fot. AKPA

Janusz Weiss — miał dwie żony. Historia miłości  

Janusz Weiss miał dwie żony. Pierwszą z nich była Grażyna, którą bardzo kochał. Małżeństwem zostali w 1974 roku. To miała być miłość do końca życia, jednak ich szczęście przerwała tragiczna śmierć ukochanej dziennikarza. Odeszła w 2005 roku. Niestety, nie doczekali się dzieci.  

Anna Bikont wspominała kiedyś, że mieszkanie Grażyny i Janusza było fantastyczne, przepełnione dobrocią i ciepłem. Gospodarze nie mieli problemu, aby nawet w środku nocy kogoś przyjąć i ugościć. „Do tego jeszcze Grażyna pysznie nam gotowała. Ciążówki, które nam uszyła, przepiękne, długie do ziemi, z kolorowych patchworków, były bodaj najbardziej ekstrawaganckimi ubraniami noszonych wówczas w Warszawie”, mówiła Anna Bikont. 

Drugą żoną prezentera była Masza. Zostali rodzicami dwóch synów: Jana oraz Maksymiliana. „Bardzo przyjemnie jest mieć dzieci. Dzięki chłopcom częściej się uśmiecham, są zabawni”, wyznał w Kulisach Sławy TVN. Co ciekawe, dziennikarz po raz pierwszy został ojcem, gdy miał już 60 lat. Drugie dziecko powitał dwa lata później. „Z Maszą późno postaraliśmy się o dzieci. Z pierwszą żoną ich nie miałem", dodawał w tym samym programie. 

CZYTAJ TEŻ: Nie żyje Janusz Weiss. „Odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci”

Janusz Weiss
Fot. AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.