Iwona Lewandowska, Jacek Zwoniarski, VIVA! 14/2023
Fot. Olga Majrowska
HISTORIA MIŁOŚCI

Nie myśleli o związkach, miłość przyszła nagle. U jego boku Iwona Lewandowska na nowo odnalazła szczęście i spokój

„Po 16 latach spotkałam fantastycznego człowieka", mówiła

Karol Sowa 22 maja 2024 14:56
Iwona Lewandowska, Jacek Zwoniarski, VIVA! 14/2023
Fot. Olga Majrowska

Po stracie męża w końcu odnalazła szczęście i spokój. Mama Roberta Lewandowskiego od kilku lat jest zakochana. Największym ukojeniem dla Iwony Lewandowskiej okazał się rzeźbiarz Jacek Zwoniarski. Co ją w nim urzekło? To, że nie interesował się piłką nożną. Dzisiaj tworzą zgrany duet. „Po 16 latach spotkałam fantastycznego człowieka. Zawsze marzyłam, by z ukochanym mężczyzną dopingować Roberta w tych najważniejszych spotkaniach", mówiła.

Iwona Lewandowska szczerze o miłości i zmarłym mężu

Przez długi czas mama sportowca nie mogła pogodzić się ze stratą ukochanego męża. „W niedzielę, w dniu finału (Ligi Mistrzów), poszłam na cmentarz. Położyłam na grobie męża trzy długie, czerwone róże, bo takie właśnie od niego dostawałam. Zawsze z mężem rozmawiam, powiedziałam: „Krzysiek, pomóż mu. Już nawet nie musi trafić do siatki, bo królem strzelców i tak już jest, ale byle tylko wygrali”. Posłuchał, pomógł”, opowiadała.

Co więcej, w rozmowie z nami przyznała, że niedługo przed śmiercią ukochanego razem żartowali. Krzysztof Lewandowski powiedział żonie, żeby się nie załamywała i znalazła sobie kogoś, z kim będzie szczęśliwa. „Mąż umarł właściwie nagle, bo przeszedł operację, wyszedł do domu, ale dwa dni później już nie żył. Serce było zbyt obciążone. A jeszcze przed zabiegiem żartowaliśmy oboje. „Iwonka, poszukaj sobie jakiegoś fajnego faceta, bo życie toczy się dalej, a na stypie niech twoje przyjaciółki podadzą gołąbki i strogonowa”, mówił. „Co ty opowiadasz, będziesz żył długo i szczęśliwie”, złościłam się na niego. A potem zmarł w nocy, bo tak było mu widać pisane”, przyznała w 2017 roku na łamach VIVY!. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mają za sobą wielkie kłótnie, dziś łączy je silna więź. Gdy Katarzyna Grochola zachorowała, córka była jej oparciem

Mama Roberta Lewandowskiego po raz pierwszy na zdjęciu z partnerem. Tak wygląda ukochany Iwony Lewandowskiej 
Fot. instagram @mariola_bojarska_ferenc

Iwona Lewandowska i Jacek Zwoniarski — historia miłości. Kim jest?

Iwona Lewandowska już od czterech lat jest w szczęśliwym związku z Jackiem Zwoniarskim. I choć na początku niechętnie pokazywała się publicznie z nową miłością, teraz tego nie ukrywa. Mama słynnego piłkarza znalazła w ramionach Jacka ukojenie. 

A co ją w nim urzekło? Brak znajomości piłki nożnej. „Po 16 latach spotkałam fantastycznego człowieka. Zawsze marzyłam, by z ukochanym mężczyzną dopingować Roberta w tych najważniejszych spotkaniach. Ujął mnie tym, że choć wiedział, że jest taki piłkarz jak Robert Lewandowski, to nie miał pojęcia, gdzie gra. Jacek to artysta. Jest rzeźbiarzem, urządza ogrody, ma wiele pasji, ale nie ma wśród nich piłki nożnej. Dopiero przy mnie uczy się futbolu", przyznała w rozmowie z Przeglądem Sportowym kilka miesięcy po tym, jak go poznała. 

Zakochani poznali się w domu agroturystycznym, który prowadzony jest przez Jacka. Została tam zorganizowana impreza urodzinowa, na którą Iwonę zaprosiła jej przyjaciółka. „On jako gospodarz nas przywitał, od razu coś poczuliśmy, wszystko szybko się potoczyło. Bardzo bym chciała, aby świat znów się otworzył, abym mogła pojechać z Jackiem na mecz", opowiadała. „Okazało się, że w Zdrowisku, które jest wypoczynkowym ośrodkiem, Jacek też mieszka, tworzy i ma piękny ogród. Zajął się mną wtedy, podsunął krzesełko, nalał wody, zapytał, czy napiłabym się herbatki. A ja byłam oszołomiona tym jego Zdrowiskiem, bo miejsce samo w sobie jest charyzmatyczne i magiczne", dodawała w VIVIE!.

Iwona Lewandowska na nowo uwierzyła w miłość. „Kochani, jak się okazuje życie zaczyna się po 60-tce. To cudowne, by nadal cieszyć się życiem i miłością, mieć wokół siebie fantastycznych znajomych i przyjaciół", napisała w jednym z postów. Na fotografii mogliśmy wówczas zobaczyć Iwonę Lewandowską oraz jej partnera.  Zakochani planują wspólną przyszłość. „Po roku pierwszy raz się Iwonce oświadczyłem. Po dwóch latach, ponownie, już przy rodzinie”, mówi rzeźbiarz w rozmowie z VIVĄ!.

W ubiegłym roku niektóre media donosiły, że zakochani wzięli ślub w tajemnicy. Ta informacja nie została jednak przez nikogo potwierdzona. W ubiegłym roku na łamach naszego magazynu Jacek powiedział jednak wprost: „Iwona chce, żeby Robert był świadkiem, a moja córka świadkową. Trzeba więc dopasować terminy. Bardzo czekam na ten dzień", kwitował.

Jacek Zwoniarski, Iwona Lewandowska, VIVA! 14/2023
Fot. OLGA MAJROWSKA

Iwona Lewandowska, Jacek Zwoniarski w VIVIE!, lipiec 2023

Kim jest Jacek Zwoniarski? Przyszedł na świat w 1959 roku. Jest cenionym rzeźbiarzem. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Na co dzień tworzy w kamieniu — marmurze, granicie oraz serpentynicie. Co więcej, jest jednym z założycieli Klubu Bonsai-Polska. W minionym roku odbyła się tam wystawa, która została zatytułowana „Korzenie", którą stworzył ze swoją córką Karoliną. 

Miłość Iwony Lewandowskiej i Jacka Zwoniarskiego dodaje im skrzydeł. „Chodzimy razem na wystawy, podziwiamy zabytki. Byliśmy w Düsseldorfie na wystawie rzeźb Cragga. Tam mieszkają nasi przyjaciele, którzy zrobili nam niespodziankę i nas zaprosili. A ja patrzę na Iwonę i cieszę się, widząc ją taką żywiołową i radosną. To mnie też do niej przyciągnęło. Ten jej uśmiech…", mówił artysta w rozmowie z VIVĄ!. 

Są szczęśliwi i promienni. Mamy nadzieję, że już zawsze tak pozostanie. Zakochanym życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

CZYTAJ TEŻW związku z drugą żoną Przemysław Babiarz zrozumiał, czym jest prawdziwe szczęście. "Nie żyjemy obok siebie, a z sobą"

Iwona Lewandowska, Jacek Zwoniarski, VIVA! 14/2023
Fot. Olga Majrowska

Jacek Zwoniarski, Iwona Lewandowska, VIVA! 14/2023
Fot. OLGA MAJROWSKA

Gala Tygodnika "Piłka Nożna", Iwona Lewandowska z ukochanym. 21.01.2023 rok

Iwona Lewandowski, Jacek Zwoniarski, 21.01.2023 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Iwona Lewandowska, Jacek Zwoniarski
Fot. AKPA, KURNIKOWSKI

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.