Joanna Racewicz, Igor Janeczek, VIVA! 25/2021
Fot. Marta Wojtal
niezwykłe relacje

Syn Joanny Racewicz nie pamięta ojca, mama jest jego najlepszą przyjaciółką. Igor Janeczek skończył 16 lat

Dziennikarka złożyła mu publiczne życzenia

Marcjanna Maryszewska 23 kwietnia 2024 19:00
Joanna Racewicz, Igor Janeczek, VIVA! 25/2021
Fot. Marta Wojtal

Od czasu tragicznej śmierci męża, Pawła Janeczka, Joanna Racewicz samodzielnie wychowuje nastoletniego syna. Igor jest jej najlepszym przyjacielem, a właśnie dziś skończył 16 lat. Dziennikarka wciąż nie może nadziwić się, jak szybko jej pociecha dorasta... Jak co roku, z okazji urodzin nastolatka opublikowała szczególny wpis z dedykacją. Łza kręci się w oku...

Igor Janeczek dorastał bez ojca. Mama jest jego najwierniejszą powierniczką

10 kwietnia 2010 r. To wtedy życiem Joanny Racewicz i jej 2-letniego wówczas syna Igora wstrząsnęła rodzinna tragedia. Mąż dziennikarki zginął w katastrofie smoleńskiej, a jej serce rozpadło się na tysiące kawałków. Pomimo bólu i ogromnej rozpaczy, musiała pozostać silna dla niezdającego sobie sprawy z wagi sytuacji dziecka. Powiedziała mu wówczas, że "tata był w pracy, z prezydentem, że był wypadek, samolot spadł i wszyscy zginęli. Tata już nigdy nie wróci. Będzie przy nas na zawsze, ale zupełnie inaczej" — wyznała w VIVIE! w 2021 r. 

Joanna Racewicz, Igor Janeczek, VIVA! 25/2021

Joanna Racewicz, Igor Janeczek, VIVA! 25/2021
Fot. Marta Wojtal

Igor tatę pamięta głównie ze zdjęć i skrawków wspomnień. Mama, patrząc mu w oczy,  do dziś widzi w nich odbicie tragicznie zmarłego męża. Ich więź, choć zbudowana na fundamentach wielkiego dramatu, jest piękna i jedyna w swoim rodzaju. "Mama zawsze traktowała mnie jak małego człowieka, a nie dziecko. To różnica. […] Ja pytam mamę, co dzieje się w świecie dorosłych, a mama mnie, co dzieje się w świecie nastolatków" — opowiadał nastolatek w rozmowie z Beatą Nowicką.

CZYTAJ TAKŻE: Przetrwali kryzysy, syn jest dla niej ogromnym wsparciem. Jaką mamą jest Katarzyna Nosowska?

Jaką mamą jest prezenterka w jego oczach? "Bardzo fajna, równa, ma super poczucie humoru. Czasami irytująca i nie do wytrzymania, muszę to przyznać. Trochę nadopiekuńcza. Lubi dużo o mnie wiedzieć. Często pyta: „Co teraz czujesz? O czym myślisz?”. Albo – jak każda mama: „Masz coś zadane?”, a dobrze wiesz, mamiś, że zadania domowe robię w szkole, bo tam jestem w trybie szkolnym, a w domu – w trybie domowym. Oddzielam te dwa światy", dodawał przezornie.

Joanna Racewicz, Igor Janeczek, VIVA! 25/2021

Joanna Racewicz, Igor Janeczek, VIVA! 25/2021
Fot. Marta Wojtal

Joanna Racewicz pokazała syna z okazji urodzin. Igor bardzo się zmienił

Tę piękną relację pielęgnują każdego dnia, a dziennikarka chętnie chwali się dorastającym synem w mediach społecznościowych. Dziś Igor Janeczek obchodzi 16. urodziny. Jak co roku, z tej okazji Joanna Racewicz opublikowała na Instagramie serię zdjęć oraz wzruszający wpis poświęcony nastolatkowi. "Pamiętam pierwszą chwilę. Zapach skóry, którego słodycz zachowam na zawsze. Krzyk, który zapisał się w sercu. Ciebie w ramionach Taty, szerokich i pewnych. Szczęście, od którego ciągle brakowało tchu" — rozpoczęła.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Roksana Węgiel stanęła w obronie ojca. Gwiazda nie zgadza się z ustaleniami sądu w kwestii jej najbliższych

"Ty. Cud, w który nigdy nie przestaliśmy wierzyć. Za który nieustannie dziękuję. Dziś szczególnie. Z miliona powodów. I jednego najważniejszego: JESTEŚ. W zupełności wystarczy, by kochać. Być, gdy będę potrzebna. Patrzeć, jak idziesz w swoją stronę. Mocny mną. Silny Nim. Prawdziwy. Wyjątkowy Sobą".

Załączone kadry przedstawiają archiwalne kadry ukazujące małego Igora, oraz nieco nowsze, na którym nastolatek idzie zwrócony plecami do aparatu. "Jesteśmy przy Tobie. Zawsze. Nawet, gdy nas nie ma. Ty wiesz. Idź", zakończyła symbolicznie Joanna Racewicz.

Igorowi składamy najpiękniejsze życzenia z okazji urodzin, spełnienia marzeń i wspaniałych chwil!  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.