Hanna Mikuć, Maria Sobocińska
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
NIEZWYKŁE RELACJE

Dba o dobro córki. Nie chciała, by poszła w jej ślady. Historia relacji Hanny Mikuć i Marii Sobocińskiej

„Moim marzeniem było, żeby dzieci wybrały mniej stresogenne zawody", przyznała gwiazda serialu „M jak Miłość"

Karol Sowa 29 marca 2023 16:56
Hanna Mikuć, Maria Sobocińska
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Hanna Mikuć dała się poznać między innymi w filmie Seksmisja, Pieniądze to nie wszystko czy serialu M jak Miłość. Przypomnijmy, że w przeszłości nie miała lekko. Dlaczego? Ponieważ musiała pożegnać męża Piotra Sobocińskiego, który odszedł w wieku 43 lat. Co więcej, pochowała też ojca Bogdana oraz teścia — Witolda Sobocińskiego. Ulubienica publiczności musiała też samotnie wychować trójkę dzieci — Piotra juniora, Michała oraz córkę Marię Sobocińską. Jak dzisiaj wygląda jej relacje z córką? 

Hanna Mikuć i Maria Sobocińska — relacja

Nigdy nie chciała ingerować w życie córki — Marii Sobocińskiej, która poszła w jej ślady. „Jeszcze w klasie maturalnej wykluczałam aktorstwo, ale jak widać, to się zmieniło", przyznała 29-latka. Dzisiaj spełnia marzenia i realizuje swoje pasje. Z najbliższymi ma bardzo dobre relacje. Co ciekawe, rodzina zniechęcała ją do aktorstwa, jednak życie postanowiło napisać jej inny scenariusz. „Do szkoły teatralnej zdawałam w tajemnicy przed rodziną, bo wiedziałam, że jest duży problem z tym. […] Babcia chciała zaoferować mi dużą kwotę pieniędzy tylko po to, bym poszła na inne studia", opowiadała w programie „Odkrywamy karty".

W 2020 roku WP informowało, że Hanna Mikuć martwi się o córkę. Miało ją niepokoić mocne zauroczenie Marii Sobocińskiej w Pawle Wilczaku. Warto nadmienić, że ulubieniec publiczności już od wielu lat jest w związku z Joanną Brodzik. Okazało się jednak, że Marię i Pawła połączyła jednie praca, nic więcej. „Chodziliśmy na kurs tańca. Zbliżyliśmy się do siebie. Zdążyliśmy się polubić, oswoić się ze sobą. To było pomocne w pracy, na przykład podczas kręcenia scen intymnych", opowiadała Maria Sobocińska.

Hanna Mikuć rzadko udziela wywiadów. Gdy to robi, zawsze ciepło wypowiada się o swoich najbliższych. „W naszej rodzinie jest dość monotonnie: synowie wykonują ten sam zawód, co ojciec i dziadek, a Marysia jest trzecim pokoleniem aktorów. Moim marzeniem było, żeby dzieci wybrały mniej stresogenne zawody. Ale mleko się rozlało. Moja teoria jest taka, że jednak pewne zdolności dostajemy w genach", opowiadała w rozmowie z Show.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Robert Lewandowski ze łzami w oczach wspomina tatę. „Zostałem bez ojca i bez wsparcia, które było mi potrzebne"

Hanna Mikuć, Maria Sobocińska, 2004 rok

Hanna Mikuć, Maria Sobocińska
Fot. Warda/AKPA

Hanna Mikuć, Maria Sobocińska, 26.11.2006 rok

Hanna Mikuć, Maria Sobocińska
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Kim jest Maria Sobocińska?

Przyszła na świat 24 lutego 1994 roku. Obecnie ma 29 lat. Pochodzi z artystycznej rodziny, z której wzięła przykład. Jej rodzicami są Hanna Mikuć oraz nieżyjący już Piotr Sobociński, operator filmowy, który w przeszłości był nominowany do Oscara za zdjęcia do filmu „Trzy kolory. Czerwony". 

Ukończyła też warszawską Akademię Teatralną. Młoda aktorka zagrała między innymi w serialu Netflixa „Sexify", „Pan T.", „Kler" czy „Wołyń". „Przez całe życie mówiłam, że będę robiła co innego niż moja rodzina, że się wyłamię, że będę zbuntowana. Chciałam mieć poważny zawód, na przykład, że będę ratować ludziom życie, ale nie wyszło", przyznała w „Dzień Dobry TVN". 

CZYTAJ TEŻ: Paweł i Łukasz Golcowie pokazali zdjęcie ze swoją mamą. Stoi za tym ważny powód

Hanna Mikuć, 2007 rok

Hanna Mikuć
Fot. Prończyk/AKPA

Maria Sobocińska, 7 marca 2023 rok

Maria Sobocińska
Fot. Podlewski/AKPA

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.