Podobał Ci się serial Emily w Paryżu? Oto produkcje, które również powinnaś zobaczyć!
Oto seriale z modowym motywem w tle
Nowa produkcja Netflixa Emily w Paryżu bije rekordy popularności. Historia ambitnej menadżerki z Chicago, która dostaje wymarzone stanowisko w Paryżu i musi odnaleźć się w nowym kraju nie znając języka przypadła do gustu milionom ludzi na całym świecie. Niezwykłe kostiumy, zjawiskowe ujęcia Paryża i urocza Lily Collins to zdecydowane plusy tej produkcji. Emily w Paryżu dla francuskiej publiczności ma jednak więcej minusów. Największym z nich są stereotypy i nieporozumienia kulturowe. Jak pisze jeden z krytyków: „Trzeba bardzo kochać science fiction, aby oglądać ten serial, wiedząc, że Paryżanie są w większości przyjaźni, mówią nienagannym angielskim i kochają się godzinami”. Wymienia także wtykanie każdemu przedstawionemu w produkcji Francuzowi bagietki, papierosa bądź beretu, wyraźnie odróżniając ich od społeczeństwa... Choć serial, jak każdy inny, ma swoje plusy i minusy, to zdecydowanie jest to idealna produkcja dla wszystkich fanów mody! Emily w Paryżu to jednak nie jedyny serial o modzie, który może Ci się spodobać! Oto nasze propozycje!
Seriale o modzie: Emily w Paryżu
Nie da się nie zauważyć, że Emily w Paryżu to nowy serial Darrena Stara, twórcy Seksu w wielkim mieście. I podobnie jak tam, za genialne stroje tytułowej Emily odpowiada kostiumografka Patricia Field, która wcześniej ubierała Carrie Bradshaw. To jedna z największych zalet serialu. Dziesięć odcinków przesiąkniętych modą, Paryżem i… banalnymi nieporozumieniami kulturowymi to coś, co już mieliśmy okazję oglądać w filmie Diabeł ubiera się u Prady. Tym razem jednak w roli szefowej z piekła rodem oglądamy nie Meryl Streep, a francuską aktorkę Philippine Leroy-Beaulieu. O czym jest serial Emily w Paryżu? Dwudziestoletnia Emily (Lily Collins w tej roli) młodsza dyrektorka marketingu w amerykańskiej korporacji w zastępstwo za szefową (Kate Walsh) przenosi się do Paryża, by nauczyć Francuzów, jak podbić media społecznościowe. Brak umiejętności językowych z pewnością nie ułatwia jej zadania, ale ogromna pasja do mody i social mediów w końcu pomagają jej w odniesieniu sukcesu. Serial Emily w Paryżu to słodka historia o dziewczynie spełniającej marzenia w Paryżu „mieście miłości”, a wszystko to oparto na amerykańskich stereotypach na temat Francuzów. Ale taki właśnie był zamysł. To jednak nie jedyny serial o modzie, który warto obejrzeć.
Seriale o modzie: Seks w wielkim mieście
Pisząc o serialach podobnych do Emily w Paryżu nie można nie wspomnieć o serialu Seks w wielkim mieście. I nie chodzi tylko o to, że za reżyserię odpowiada również Darren Starr, a za kostiumy genialna Patricia Field. O czym jest Seks w wielkim mieście? Cztery przyjaciółki z Nowego Jorku - Carrie Bradshaw, Samantha Jones, Miranda Brady i Charlotte York plotkują o swoim erotycznym życiu i zaskakujących sytuacjach, jakich codziennie doświadczają. Carrie to narratorka serialu, dziennikarka, pisząca o relacjach kobiet i mężczyzn. Miranda to odnosząca sukcesy prawniczka, Charlotte jest marszandem, a Samantha ma własną agencję PR i uznawana jest za najbardziej otwrtą i odważną. z dnia na dzień zdobył popularność na całym świecie. Widzowie przyzwyczajeni do tego, że światem w filmach rządzą mężczyźni i to ich seksualne przygody stają się tematem produkcji, wreszcie mieli okazję zobaczyć coś innego. Nkogo nie zdziwi więc, że wiele kobiet, które wychowały się na przygodach czterech wymienionych wyżej kobiet, powraca do ich historii, ponownie oglądając odcinki serialu.
Seriale o modzie: Pamiętniki Carrie
Wśród seriali o modzie, szczególnie tej lat 80. ważne miejsce zajmuje serial Pamiętniki Carrie. Dzięki niemu dowiadujemy się, co działo się w życiu Carrie Brashaw, zanim została znaną felietonistką i mieszkanką Manhattanu. Szesnastoletnia Carrie nie ma lekkiego życia - po stracie matki próbuje odnaleźć własne ja. Gdy ojciec oferuje jej staż w prawniczej firmie na Manhattanie, decyduje się skorzystać z tej okazji. Przez przypadek spotyka Larissę, redaktorkę magazynu Interview, która zaraża ją optymizmem, miłością do wielkiego świata, ale przede wszystkim... wielkiej mody. I choć fabuła przez wielu uznawana jest za dość przeciętną, to stylizacje świetnie oddają klimat lat 80.
Seriale o modzie: Dziewczyny nad wyraz
Dziewczyny nad wyraz do zdecydowanie film idealny na babski wieczór. Trzy przyjaciółki - Kat, Sutton i Jane - pracują w prestiżowym magazynie dla kobiet. Każda z nich realizuje się na innym polu zawodowym - Jane chce być znaną i szanowaną dziennikarką, Sutton pragnie być znaną projektantką, a Kat wciąż szuka swojego miejsca, ale ma siłę przebicia i świetne wyczucie w kwestii social mediów. Ważne społecznie wątki, kulisy pracy w czasopiśmie a do tego genialne stylizacje (i to nie tylko głównych bohaterek!) to zdecydowane plusy serialu. Trochę jak Seks w wielkim mieście, ale we współczesnej odsłonie.
Seriale o modzie: Plotkara
Pisząc o serialach o modzie, nie można nie wspomnieć o kultowej już Plotkarze. O czym jest serial Plotkara? Tajemnicza dziewczyna na swoim blogu opisuje skandaliczne życie prywatnej szkoły w Nowym Jorku. Co ciekawe, początkowo miał być to film, a główną rolę miała zagrać Lidsay Lohan. Pomysł filmu jednak upadł, a Stephanie Savage i Josh Schwartz zdecydowali się stworzyć serial o podobnej tematyce. Głównymi postaciami są Blair Waldorf, Serena van der Woodsen, Nate Archibald, Chuck Bass i Dan Humphrey. Każde z nich z wyjątkiem ostatniego wiedzie bajeczne życie, ale idealne tylko z pozoru. Każde z nich mierzy się ze swoimi problemami, które często stają się tematem kolejnych wpisów Plotkary. Jedni są zachwyceni serialem, inni wręcz przeciwnie, ale nie można mu odmówić, że stylizacje nowojorskich dziewczyn zawsze zapierają dech w piersiach.
Seriale o modzie: Szefowa
Szefowa to propozycja serialu od Netlixa z 2017 roku. O czym jest Szefowa? To historia Sophii Amoruso, która swoją przygodę z modą zaczyna od przerabiania ubrań. Sprzedaje swoje ubrania na Ebay i z dnia na dzień buduje własną markę. Co ciekawe, produkcja została oparta na historii założycielki internetowego sklepu odzieżowego Nasty Gal. To historia szczególnie dla wielbicielek mody vintage!