Rebecca Gilling z serialu „Powrót do Edenu” - czym zajmuje się dzisiaj?
Fot. Patrick Riviere/Getty Images / PAP/Tadeusz Zagozdzinski
Z ŻYCIA GWIAZD

Rebecca Gilling była wielką gwiazdą „Powrotu do Edenu”. Dlaczego zniknęła z ekranów?

Zrezygnowała z aktorstwa na rzecz zupełnie innego zajęcia

Ksenia Krasko 13 maja 2021 16:05
Rebecca Gilling z serialu „Powrót do Edenu” - czym zajmuje się dzisiaj?
Fot. Patrick Riviere/Getty Images / PAP/Tadeusz Zagozdzinski

Australijska aktorka i modelka Rebecca Gilling była gwiazdą małych ekranów, przede wszystkim za sprawą hitowego kiedyś serialu Powrót do Edenu. Jej Stephanie Harper (i Tara Welles) miała rzeszę fanek i fanów, chociaż krytycy nie zawsze chwalili artystkę w tej roli. Kiedy wydawało się, że Gilling ma szansę na jeszcze większą popularność, ona niespodziewanie porzuciła aktorstwo. Czym się teraz zajmuje? Sprawdźmy.

Rebecca Gilling z „Powrotu do Edenu” - co się z nią stało?

Urodziła się w 1953 roku w Sydney, w Australii. Na początku Rebecca była modelką i brała udział w różnych reklamach. Jako aktorka zadebiutowała w 1974 roku, najpierw w komediodramacie Numer 96, a potem w filmie akcji Stone. Na początku lat 80. jej talent doceniono poza rodzinnym krajem. Zagrała między innymi w serialach A Country Practice i Młodzi lekarze, a także w filmach Człowiek z Hong-Kongu czy Naga wieś.

Najsłynniejszą rolą Gilling pozostaje ta z Powrotu do Edenu, w którym zagrała zamożną Stephanie Harper. Hitowa produkcja, która doczekała się dwóch sezonów, była niezwykle popularna także w polskiej telewizji. Nic więc dziwnego, że aktorkę zaproszono do Polski – w 1986 roku Rebecca odwiedziła Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

ZOBACZ: Przepych, intrygi i legendarna Alexis... Jakie tajemnice kryje serial „Dynastia”?

Rebecca Gilling w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, 8 marca 1986 roku

Rebecca Gilling podczas podróży do Polski, 1986 rok
Fot. PAP/Tadeusz Zagozdzinski

Plakat serialu „Powrót do Edenu”

Rebecca Gilling, Powrót do Edenu
Fot. MAT. PRASOWE/IMDB

Rebecca Gilling. Jak dziś wygląda?

W 1993 roku Rebecca Gilling zaskoczyła fanów, ogłaszając, że rezygnuje z kariery. Całkowicie zniknęła z mediów i nie pojawiała się na imprezach branżowych. Na ekrany powróciła pod koniec lat 90., gdy brała udział w dwóch filmach dokumentalnych, a póżniej w 2008 roku w programie Niezupełnie Hollywood.

Była aktorka nie prowadzi portali społecznościowych i nie udziela wywiadów. O jej życiu prywatnym także wiadomo niewiele. Z nielicznych informacji wynika, że w latach 1985-2003 była żoną Tony’ego Pringle’a, z którym ma dwoje dzieci – córkę Amy (urodzona w 1987 roku) i syna Williama (urodzony w 1991 roku).

Teraz Rebecca Gilling zajmuje się ekologią i ochroną środowiska. W 1992 roku związała się z organizacją non-profit Planet Ark i do chwili obecnej jest jej przedstawicielką. 

Rebecca Gilling z „Powrotu do Edenu” w 2003 roku

Rebecca Gilling z serialu „Powrót do Edenu” - jak bardzo się zmieniła?
Fot. Patrick Riviere/Getty Images

Rebecca Gilling, gwiazda serialu „Powrót do Edenu” w 2019 roku

Rebecca Gilling z serialu „Powrót do Edenu” - jak bardzo się zmieniła?
Fot. SCREEN FACEBOOK

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.