EN_00907123_1249, Olgierd Łukaszewicz, Grażyna Marzec, Zuzanna Łukaszewicz, 2001
Fot. Michal Kulakowski/REPORTER/EAST NEWS
O NIEJ SIĘ MÓWI

Nie poszła w ślady ojca. Wybrała własną drogę. Tak wygląda życie córki Olgierda Łukaszewicza

Czym zajmuje się Zuzanna Łukaszewicz?

Olga Figaszewska 10 września 2023 11:02
EN_00907123_1249, Olgierd Łukaszewicz, Grażyna Marzec, Zuzanna Łukaszewicz, 2001
Fot. Michal Kulakowski/REPORTER/EAST NEWS

Olgierd Łukaszewicz i Grażyna Marzec są nierozłączni od ponad 55 lat. To wyjątkowe małżeństwo połączyła miłość do aktorstwa. Owocem tego związku jest córka, Zuzanna Łukaszewicz. Czym się zajmuje i co o niej wiemy? Nie poszła w ślady rodziców.

Olgierd Łukaszewicz  i Grażyna Marzec: córka. Zuzanna Łukaszewicz poszła w ślady rodziców?

Aktor śmieje się, że był bardzo kochliwy, ale tylko jedna kobieta naprawdę zdobyła jego serce. Olgierda Łukaszewicza i jego ukochaną, Grażynę Marzec połączyła pasja. Poznali się w krakowskiej szkole teatralnej w latach 60. Z czasem między aktorami pojawiła się wyjątkowa nić porozumienia. Ta miłość była im pisana.

„Na studiach mój profesor załatwił mi żonę. Ćwiczyliśmy wspólną scenę miłosną, a ja słyszę: "Nie widzę, że ją kochasz", "Niestety, jeszcze nie widzę, żebyś ją kochał". Pewnego dnia głos profesora oznajmił: "No, teraz wam ta scena jakoś poszła". Pamiętam, jak trzymając się za ręce, szliśmy Plantami, a on siedział w kawiarni i widzieliśmy jego ogromny uśmiech. Miał satysfakcję, że udało mu się zaaranżować parę na roku. I tak z treningu zrodziła się miłość”, opowiadał aktor w rozmowie z Życie na Gorąco Retro.

Grażyna Marzec i Olgierd Łukaszewicz stanęli na ślubnym kobiercu w  1968 roku. Zbudowali swój związek na przyjaźni. Dziesięć lat później powitali na świecie swoje jedyne dziecko. Grażyna Marzec zrezygnowała z zawodu, by zająć się domem i córką Zuzanną. „Kiedy urodziła się córka, ktoś musiał się poświęcić. Domu nie dawało się zostawić na kilka tygodni bez opieki. Tym bardziej dziecka. Olgierd realizował się aktorsko, a ja prowadziłam dom”, wspominała w jednym z wywiadów.

Zobacz też: W mediach jest głośno o związku Marii Dębskiej i Dawida Podsiadły. Aktorka zabrała głos

Fot. Michal Kulakowski/REPORTER/EAST NEWS

 Olgierd Łukaszewicz, Grażyna Marzec, Zuzanna Łukaszewicz, 2001 rok

 

Zuzanna Moszyńska, Hanna Moszyńska, Adam Moszyński, Olgierd Łukaszewicz, grudzień 2012
Fot. Engelbrecht/AKPA

Zuzanna Moszyńska, Hanna Moszyńska, Adam Moszyński, Olgierd Łukaszewicz, grudzień 2012

Zuzanna Łukaszewicz życie prywatne. Czym się zajmuje?

Jak podkreśla aktor, rodzina to dla niego największa wartość i dar. Wspólnie z ukochaną żoną stworzyli dom, o którym zawsze marzył. „Grażyna jest konkretna, sprowadza mnie na ziemię. Bo ja wciąż marzę i bujam w obłokach”, zwierzał się. W latach 2000 los wystawił ich rodzinę na ciężką próbę. Pani Grażyna walczyła z chorobą nowotworową. Mogła liczyć na ogromne wsparcie bliskich, którzy trwali przy jej boku. Najgorsze mają już dawno za sobą i zgodnie przyznają, że trudne doświadczenia tylko ich wzmocniły.

Olgierd Łukaszewicz i Grażyna Marzec są dumni z córki. Starali się jej przekazać najważniejsze wartości. Zuzanna nie związała swojej zawodowej ścieżki z aktorstwem, a poszła własną drogą. Ukończyła studia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych, gdzie otrzymała tytuł magistra historii ze specjalizacją w zakresie literatury wczesnochrześcijańskiej. Jest też absolwentką międzywydziałowego studium pedagogizacji oraz Policealne Studium Plastyczne. To dało jej tytuł technika plastyka w zakresie grafiki komputerowej. W latach 2002-2004 ukończyła podyplomowe studia logopedyczne. Następnie w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie ukończyła studia na kierunku neurologopedii.

Czytaj też: Anna Wendzikowska i Patryk Ignaczak: doczekali się córki, ich związek nie przetrwał próby czasu

Zuzanna Łukaszewicz, Olgierd Łukaszewicz, Grażyna Marzec, 25 marca 2013
Fot. Niemiec/AKPA

Zuzanna Łukaszewicz, Olgierd Łukaszewicz, Grażyna Marzec, 25 marca 2013

W 2011 roku obroniła pracę doktorską na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dwa lata temu uzyskała „ministerialne uznanie dorobku naukowego i zawodowego za równoważne z odbyciem szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie surdologopedii”. Jak możemy przeczytać na stronie otolaryngology.pl. Zuzanna Łukaszewicz interesuje się małymi zwierzętami laboratoryjnymi i hobbystycznie kształci się w zawodzie technika weterynarii.

Na co dzień córka Olgierda Łukaszewicza (od 2003 roku) pracuje w Ośrodku Implantów Słuchowych w Katedrze i Klinice Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jako surdologopeda. Specjalizuje się w diagnozie mowy u osób, które mają uszkodzony słuch i zaleca im indywidualne terapie. A od 2007 roku prowadzi zajęcia ze studentami kierunków Audiofonologia oraz Logopedia Ogólna i Kliniczna.

Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą dwójki pociech: Adama i Hani. Dzieci są oczkiem w głównie dumnych dziadków. Starają się spędzać z nimi każdą chwilę. „Zależy nam, by kochali i dobrze wspominali dziadków. Żeby wiedzieli czego chcą i nie były zagubione. To jest najważniejsze w życiu”, podkreślał Olgierd Łukaszewicz w wywiadach. Okazuje się, że wnuczka aktora ma artystyczne zdolności i uwielbia odgrywać z dziadkiem scenki. „Wzięliśmy książkę i czytaliśmy ją na kilka sposobów, wczuwając się w różne sytuacje. Widziałem, że sprawia jej to ogromną frajdę. Hania ma naprawdę duży talent i łatwość w interpretowaniu tekstu”, zwierzał się Olgierd Łukaszewicz. Z kolei Adaś interesuje się militariami. To ogromny pasjonat!

Całej rodzinie życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze! 

Źródło: Interia, Pomponik, otolaryngolodzy.pl

GRAŻYNA MARZEC I OLGIERD ŁUKASZEWICZ Z CÓRKĄ ZUZANNĄ, ZIĘCIEM I WNUKAMI: HANIĄ I ADAMEM, 2018 ROK
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

GRAŻYNA MARZEC I OLGIERD ŁUKASZEWICZ Z CÓRKĄ ZUZANNĄ, ZIĘCIEM I WNUKAMI: HANIĄ I ADAMEM, 2018 ROK

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.