Agnieszka Michalska, 2001
Fot. Prończyk/AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Polacy pokochali Krysię z serialu Lokatorzy. Co dziś robi Agnieszka Michalska?

Tak wygląda jej życie

Olga Figaszewska 17 października 2022 10:52
 Agnieszka Michalska, 2001
Fot. Prończyk/AKPA

Agnieszka Michalska w sercach fanów pozostanie serialową Krysią Drewnowską z kultowego serialu komediowego „Lokatorzy”. Aktorka zdobyła ogromną popularność i sympatię fanów. Po zakończeniu prac na planie produkcji gwiazda nieco usunęła się w cień, ale nie zrezygnowała z aktorstwa. Wciąż możemy podziwiać ją na ekranie! Agnieszka Michalska zachwyca talentem i urodą. Dla niej czas się zatrzymał! W pandemii zmieniła swoje życie. 

Agnieszka Michalska: Co słychać u serialowej Krysi z Lokatorów?

Agnieszka Michalska przyszła na świat w Łodzi. Już w szkole podstawowej usłyszała od jednego z nauczycieli, że postąpi najlepiej, jeśli zwiąże swoją przyszłość z aktorstwem. Nie przywiązywała się za bardzo do jego opinii. Dopiero jako uczennica Technikum Geodezyjnego, zrozumiała, że to nie jest jej droga. Chciała wyrażać siebie, dawać ujście emocjom, rozwijać się... Takie możliwości dawałoby jej aktorstwo. 

„Zaczęłam brać udział w Konkursach Recytatorskich, następnie występować w Teatrze Amatorskim „Dziewięciosił”. Zrozumiałam, że poprzez ten rodzaj sztuki najbardziej chce się komunikować z otoczeniem”, pisze na swojej stronie Agnieszka Michalska.

Do szkoły aktorskiej dostała się za pierwszym razem. Czas nauki wspomina jako intensywny okres zgłębiania siebie. W 1995 roku została absolwentką PWSFTviT w Łodzi. Aktorka debiutowała na deskach Teatru w Częstochowie w Weselu. Współpracowała ze wspaniałymi artystami. Zagrała u Jana Jakuba Kolskiego w Grającym z talerzy i Szabli od komendanta. Krystyna Janda obsadziła ją w filmie Pestka. Aktorka pojawiała się też na deskach teatru. W międzyczasie postanowiła spróbować swoich sił po drugiej stronie kamery. Zdobywała doświadczenia także za granicą. W Agnieszka Michalska w Nowym Jorku rozwijała swoje umiejętności w Studio Produkującym Filmy Dokumentalne.

Zobacz też: Jako Pola z „Lokatorów” rozkochała w sobie całą Polskę. Patrycja Szczepanowska właśnie została mamą

Agnieszka Michalska, 2002 rok
Fot. Prończyk/AKPA

W 1999 roku otrzymała angaż do jednego z najpopularniejszych polskich seriali. Lokatorzy byli emitowani od 2000 do 2005 roku na antenie TVP1.

„Zaraz po powrocie do Polski dostałam propozycję zagrania w „Lokatorach, nowym serialu komediowym, który stał się bardzo popularny w Polsce. Dzięki roli Krysi zaczęłam być rozpoznawana przez szeroką publiczność. Grałam w nim 4 lata. Mogę powiedzieć, że ta rola rozjaśniła mnie komediowo ale wciąż ciągnęło mnie do ról dramatycznych i do Teatru”, opowiadała aktorka na swojej stronie internetowej.

Fani serialu z zapartym tchem śledzili perypetie lokatorów jednego z warszawskich domów. Agnieszka Michalska wspólnie z Olgą Borys i Michałem Lesieniem stworzyli doskonały klimat. Potrafili bawić i wzruszać do łez. Nic dziwnego, że te kreacje przyniosły im ogromną sympatię i popularność.

Czytaj też: Katarzyna Chrzanowska rozkochała w sobie widzów w serialu „Adam i Ewa”. Jak potoczyło się życie aktorki?

Michał Lesień, Agnieszka Michalska, Olga Borys, 2003
Fot. Mirecki/AKPA

Michał Lesień, Agnieszka Michalska, Olga Borys, 2003

Michał Lesień, Agnieszka Michalska, 2003
Fot. Mirecki/AKPA

Jak dziś wygląda życie Agnieszki Michalskiej?

Prace nad produkcją zakończyły się w 2004 roku. Potem Agnieszka Michalska zachwycała na deskach Teatru w Olsztynie, związała się z warszawskimi teatrami: Na Woli, Komedia, Polonia czy Gudejko. Aktorkę mogliśmy podziwiać także w Kryminalnych, Bulionerach, Na dobre i na złe, Odwróconych, Ojcu Mateuszu, Grach wojennych, Pierwszej miłości, Singielce czy Rytmie serca. W ostatnim czasie aktorka pojawiła się w Na Wspólnej, Pod powierzchnią, Atlasie, Komisarz Mamie, Ciemno, prawie noc.  W 2021 roku zagrała w Fools Gold. Do najważniejszych produkcji w jej dorobku artystycznym należą: Mała Matura 1947 i Excentrycy, czyli po jasnej stronie ulicy, a także Ostatnia rodzina.

Mariusz Drężek, Agnieszka Michalska,
Fot. Gałązka/akpa

Mariusz Drężek, Agnieszka Michalska, "Sofia De Magico" - premiera w Teatrze Roma, 2014

Agnieszka Michalska wciąż się rozwija. W 2020 roku rozpoczęła naukę reżyserii filmowej w Szkole Andrzeja Wajdy w Warszawie. Działa jako reżyserka oraz współtwórczyni spektaklu dla młodzieży pt. „Imperium Zatracenia” i rozwija swój kanał na YouTube pt. Kultura to Natura.

Gwiazda przeprowadza tam rozmowy z interesującymi osobowościami, a także prowadzi zajęcia aktorskie. „Poprzez aktorstwo możesz poznać swoje możliwości. Wyrazić to co w Tobie głęboko ukryte. W życiu codziennym nawyki i przyzwyczajenia nie pozwalają nam wyjść poza przyjęte schematy. Sztuka aktorska daje taką możliwość. To wspaniała podróż poprzez: rozpoznawanie własnych emocji, uczuć i zachowań, tworzenie ich na nowo, budowanie nowej postaci sobą. Tworząc różne postacie, stając się nimi nawet na chwilę lepiej poznasz siebie”, pisze Agnieszka Michalska.

Aktorka rzadko pojawia się na czerwonym dywanie. Aktorka strzeże swojej prywatności i niewiele wiadomo na temat jej życia. Wiadomo, że gwiazda była związana z Mariuszem Drężkiem. Para poznała się na planie Lokatorów. Jednak ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Rozstali się po 15 latach. Byłych partnerów łączą dobre relacje, darzą się szacunkiem i dbają o dobro swojego syna, Ignacego. „Po kilku latach prób utrzymania związku, doszliśmy do wniosku, że nie jest to możliwe. Nie wszystkie związki trwają całe życie. Staramy się mu stworzyć jak najlepsze warunki w tej sytuacji”, mówiła w 2019 roku w rozmowie z WP Kobieta.

Zobacz też: Kasia Cichopek czule o związku z Maciejem Kurzajewskim: „Otwieram nowy etap w życiu”

Agnieszka Michalska, 2019 rok
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Aktorka poukładała swoją rzeczywistość. Po latach życia w mieście, w trakcie pandemii, podjęła decyzję o przeprowadzce na wieś. „Spędziłam ponad 20 lat w Warszawie, bardzo chciałam tam być, bardzo lubiłam to, co robię i naprawdę myślę, że wykorzystałam swój czas i potencjał. Kiedy przyszła pandemia i zaczęły się wyłączać teatry, plany zdjęciowe, to zrozumiałam, że nie mam co siedzieć w mieście, tylko jadę na wieś”, zwierzała się w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Obecnie Agnieszka Michalska zajmuje stanowisko dyrektorki w Ośrodku Kultury w Mrągowie. „Korzystam z doświadczenia, które zdobyłam podczas rocznego pobytu w Nowym Jorku, z mojego doświadczenia producenckiego, teatralnego, filmowego, telewizyjnego. Staram się do tego podchodzić z dużą pokorą, ale i odwagą”, opowiadała. Okazuje się, że poświęca swój czas nowej pasji. Zrobiła patent żeglarski! „Po prostu było tak, że z moich znajomych z Mrągowa bardzo mało osób ma patent i kiedy chciałam popływać na żaglówkach, to właściwie znam jedną osobę, która taki patent ma, więc stwierdziłam, że może to jest możliwe i ja też mogę zrobić patent”, opowiadała. Zdjęciami z wypraw aktorka dzieli się z fanami na swoich mediach społecznościowych.

Agnieszce Michalskiej życzymy wszystkiego, co najlepsze!  

Sprawdź też: Robert Walkiewicz był gwiazdą programu Duże dzieci. Czym się dziś zajmuje? 

Źródło: Onet, Pudelek, Wp Kobieta, Kobieta Onet, Strona Agnieszki Michalskiej, Plejada.pl 

Agnieszka Michalska, Premiera spektaklu The Strings, czyli sex, drugs i disco, 2021
Fot. TRICOLORS/East News

Agnieszka Michalska, Premiera spektaklu The Strings, czyli sex, drugs i disco, 2021

Agnieszka Michalska, Premiera filmu Żużel, 2021
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Agnieszka Michalska, Premiera filmu Żużel, 2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.