Fot. Materiały prasowe
ze świata filmu

Gala KIFF i wręczenie nagród konkursowych w Kinogramie już w ten czwartek! Wyróżniono filmy w trzech kategoriach

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Poznajcie szczegóły

Marcjanna Maryszewska 5 grudnia 2023 14:15
Fot. Materiały prasowe

Gala i wręczenie nagród festiwalu Kick-Off International Film Festival odbędzie się 7 grudnia 2023 w warszawskim kinie Kinogram. Na festiwal nadesłano ponad 100 filmów z całego świata. Jury w składzie: Magdalena Łazarkiewicz (przewodnicząca), Kasia Adamik, Ewa Ewart, Jan A.P. Kaczmarek oraz Piotr Jaxa wybrali zwycięskie filmy w kategoriach film pełnometrażowy, krótkometrażowy i muzyka filmowa. Pierwszej selekcji dokonali blogerzy filmowi — Pełna Sala i Drugi Seans. Na Gali zostanie wręczona również Nagroda Publiczności. Wstęp na galę jest wolny.

Kiedy odbędzie się KICK-OFF INTERNATIONAL FILM FESTIVAL?

Ogłoszenie wszystkich laureatów odbędzie się w czwartek 7 grudnia 2023 o godz. 17.00 w sali nr 7 kina Kinogram.

KICK-OFF INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (KIFF) to niezależny festiwal, który powstał trzy lata temu. Wcześniej działał pod nazwą Kinogram International Film Festival. W tym roku odbywa się po raz trzeci i funkcjonuje już pod nową nazwą KICK-OFF INTERNATIONAL FILM FESTIVAL. To nie tylko przegląd najnowszych trendów w kinematografii światowej, ale również miejsce spotkań i wymiany doświadczeń między profesjonalistami branży filmowej, studentami szkół filmowych oraz miłośnikami kina. W tym roku festiwal wzbogacił się o filmy pełnometrażowe oraz muzykę filmową, uzupełniając dotychczasową ofertę krótkometrażową. Autorami są zarówno profesjonaliści, jak i studenci oraz amatorzy. Do udziału w festiwalu kwalifikują się filmy każdego gatunku, w dowolnej technice, dobrej jakości, choć niekoniecznie zrealizowane profesjonalnym sprzętem.

"Idealny film na nasz festiwal to taki, który ma dobrą, ciekawą historię, przesłanie do świata, ukazujący wyjątkową osobę lub sytuacje… i oczywiście spełnia warunki naszych kategorii" — mówi Anna Zoll, dyrektor i twórca festiwalu. "Tegoroczne propozycje takie właśnie są, przez co wybór zwycięskich filmów był niezwykle trudny".

Wszystkie informacje o festiwalu znajdują się na stronie kiff.com.pl oraz na platformie filmfreeway.com/KickOffInternationalFilmFestival  

TAGI #film

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.