Kogel-Mogel, Piotruś Wolański
Fot. screen z filmu Kogel-Mogel
O TYM SIĘ MÓWI

Co dziś dzieje się z Piotrusiem Wolańskim z Kogla Mogla?

Jak wygląda Maciej Koterski?

Redakcja VIVA! 19 czerwca 2023 10:51
Kogel-Mogel, Piotruś Wolański
Fot. screen z filmu Kogel-Mogel

Seria filmów „Kogel-mogel” – szczególnie dwie pierwsze części – zyskały w historii polskiej kinematografii miano kultowych. W ostatniej, czwartej już części pojawili się Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk oraz Zdzisław Wardejn. Zabrakło jednak Macieja Koterskiego, który wcielał się w rolę Piotrusia Wolańskiego w dwóch częściach filmu. Jak wygląda dziś jego życie? Co wiemy na jego temat? 

Co robi dziś Maciej Koterski znany z roli Piotrusia Wolańskiego w Koglu Moglu?

Widzowie mogli podziwiać go w dwóch częściach kultowego filmu. Ale Maciej Koterski nie związał swojej przyszłości z aktorstwem. Rola Piotrusia Wolańskiego w Koglu Moglu była jego jedynym i ostatnim występem przed kamerą. Co ciekawe, niektórzy fani filmu myśleli, że w tę postać wcielił się Michał Koterski, syn reżysera Marka Koterskiego. Nazwisko nie jest jednak przypadkowe, bo jak głoszą plotki, Maciej jest jego kuzynem.

Zobacz też: Jerzy Turek na ekranie bawił i rozśmieszał miliony, ale rodzinny dramat zmienił go na zawsze

Jakie błędy popełnili?
Fot. Kadr z filmu "Kogel-mogel"

Plan filmu „Kogel-mogel”, lata 80. XX wieku

Jak wygląda dziś jego życie? Niewiele wiadomo na tent temat. „Podobno mieszka poza Polską. I nie jest aktorem, nie ma żadnych filmowych doświadczeń poza dziecięcą rolą Piotrusia. Wszyscy uważali, że jest to Michał Koterski, a to nie był on. A tak w ogóle nie uważam, jak niektórzy, że był genialnym dziecięcym aktorem. Wycie i dźganiem nożem misia to było dość łatwe zadanie”, wspominała kiedyś Ilona Łepkowska w Tygodniku Solidarność. „Nie miałam z nim żadnego kontaktu”, mówiła w rozmowie z Party autorka scenariusza przy okazji premiery trzeciej części Kogla Mogla.

Maciej Koterski nie posiada kont na portalach społecznościowych i unika medialnego szumu. Jak informował SuperExperss, jest szczęśliwie zakochany i ze swoją ukochana wiedzie szczęśliwe życie w Wielkiej Brytanii. Inne media podają z kolei, że dziecięcy aktor mieszka w Australii. 

Jego partnerka opublikowała publiczne zdjęcie z ukochanym na Facebooku. Mężczyzna rzeczywiście bardzo się zmienił i nie przypomina już Piotrusia z filmu.

Maciek Koterski
Fot. Screen Wirtualna Polska / Facebook

Dlaczego Maciej Koterski nie zagrał w kolejnych częściach Kogla Mogla?

W nowych częściach Kogla Mogla, w dorosłego już syna państwa Wolańskich wciela się Maciej Zakościelny. Okazuje się, że twórcy filmu myśleli o tym, by odezwać się do Macieja Koterskiego przy produkcji trzeciej części. Ilona Łepkowska przyznała, że chciano zaprosić go na premierę. „Przy trzeciej części dowiadywaliśmy się, co się z nim dzieje i z tego, co pamiętam, on mieszka za granicą. Jego losy potoczyły się tak, że nie ma nic wspólnego z aktorstwem, z mediami. Nawet nie wiem, jak on wygląda i czy by podołał tej roli. Myśleliśmy tylko o zaproszeniu go na premierę trzeciej części, ale zdaje się, że mieszka za granicą”, zwierzyła się scenarzystka w rozmowie z Jastrząb Post.

Z podanych informacji wynika, że Koterski odmówił udziału w programie telewizyjnym z okazji 25-lecia "Kogla-mogla".

Życzymy wszystkiego dobrego!  

Sprawdź też: Przyczyny śmierci Dariusza Siatkowskiego nigdy nie zostały wyjaśnione...  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.