Cruella de Mon, Cruella De Vil, 101 dalmatyńczyków
Fot. East News
ZE ŚWIATA FILMU

Emma Stone zagra Cruellę de Mon w nowym filmie Disneya!

Czarny charakter ze „101 dalmatyńczyków” powraca

Weronika Kostyra 10 grudnia 2018 06:55
Cruella de Mon, Cruella De Vil, 101 dalmatyńczyków
Fot. East News

Disney przygotowuje aktorką wersję kultowej animacji 101 dalmatyńczyków. Nowy film opowie historię Cruelli de Mon, ekstrawaganckiej miłośniczki futer, która najpierw próbuje ukraść, a następnie ściga zagubione szczeniaki. Cruellę zagra laureatka Oscara Emma Stone. Fabuła będzie koncentrowała się na czarnym charakterze historii, podobnie jak w przypadku filmu Czarownica z Angeliną Jolie.

Emma Stone wcieli się w Cruellę de Mon ze „101 dalmatyńczyków”

Już dwa lata temu wytwórnia Walta Disneya zapowiedziała, że planuje nakręcić film o Cruelli de Mon. Po sukcesie innych aktorskich wersji filmów animowanych priorytetem stał się film poświęcony jednej z bardziej podłych postaci w historii kina. Produkcja ma opowiedzieć jej historię i wyjaśnić, co sprawiło, że stała się bezduszna i nienawidzi szczeniąt.

Postać Cruelli de Mon pojawiła się po raz pierwszy w powieści 101 dalmatyńczyków autorstwa Dodie Smith w 1956 roku. Już po pięciu latach powstała jej kultowa animowana ekranizacja. W 1996 roku nakręcono wersję aktorską. Wtedy w diaboliczną Cruellę wcieliła się Glenn Close. Zagrała ją też w filmie 102 dalmatyńczyki cztery lata później. Wersja, w której wystąpi Emma Stone ma opowiadać inną historię i przedstawiać młodość Cruelli. Mówi się, że akcja będzie osadzona w latach 80., a Cruella będzie fanką stylu punk.

Reżyserem filmu został Craig Gillespie, autor Ja, Tonya, w którym główną rolę zagrała Margot Robbie. Już nie możemy się doczekać! 

emma_stone
Fot. East News

Emma Stone
Fot. East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.