Dariusz Szpakowski, Gabriela Szpakowska
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
O tym się mówi!

Córka Dariusza Szpakowskiego związała się z telewizją. Nie poszła jednak w ślady ojca

Jej inspirację stała się mama!

Aleksandra Frankowska 27 września 2023 16:51
Dariusz Szpakowski, Gabriela Szpakowska
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Dariusz Szpakowski w telewizji znany jest przede wszystkim ze swojego głosu. Żaden mecz nie mógł się odbyć bez niego. Jego córka Gabriela również rozpoczęła karierę telewizyjną, jednak nie poszła w ślady ojca. Zainspirowała ją mama, Grażyna Strachota, która jest aktorką.

ZOBACZ TEŻ: Poznali się przypadkiem, mają dwie córki. Oto historia Grażyny Strachoty i Dariusza Szpakowskiego

Dariusz Szpakowski spędził w mediach 45 lat

Takiej kariery mógłby mu pozazdrościć niejeden komentator. Głos Dariusza Szpakowskiego towarzyszył nam przez 45 lat zarówno w radio, jak i telewizji, gdzie komentował on wydarzeni sportowe na całym świecie. Wiele wpadek językowych, które zaliczył przeszły do historii polskiego sportu. Rok temu podczas Mundialu w Katarze, Szpakowski komentował już po raz ostatni.

szpakowski z córką
Fot. Dariusz szpakowski z córką Gabrielą na imprezie „Bieg po nowe życie", 2014 rok. Fot: Piętka Mieszko/Akpa

"To jest mój ostatni mundial. Wprawdzie Carlo Ancelotti mówi o sobie, że jest za młody na pracę z reprezentacją, to ja tego nie mogę powiedzieć. Ale jest to już taki czas i pora, żeby weszło młode pokolenie, zdolne, utalentowane, dające nam entuzjazm i wiarę w to, że poprowadzą biało-czerwonych do sukcesów" – mówił.

CZYTAJ TEŻ: Dariusz Szpakowski zniknie z anteny TVP? Komentator sportowy przeszedł operację

Córka Szpakowskiego robi karierę w telewizji

Dariusz Szpakowski z żoną Grażyną doczekali się dwóch córek, Julii i Gabrieli. Młodsza Gabriela poszła w ślady mamy i zadebiutowała na ekranie w filmie „Pokolenie Ikea”. Następnie zagrała również w serialu „Pod powierzchnią” oraz w filmie „Całe szczęście”. Wciąż rozwija swoją karierę, a poza aktorstwem, pracuje również jako asystentka kierownika produkcji.

Dariusz Szpakowski, Gabriela Szpakowska
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak potoczy się jej kariera. Jej mama to również bardzo zdolna aktorka, więc nie mamy wątpliwości, po kim odziedziczyła talent i charyzmę. 

TAGI #sport

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.