tomasz-kot-w-słuchowisku-robin-hood-i-szmaragdowy-król
VIVA! Tylko u nas

Daj się porwać wyobraźni do lasu Sherwood. „Robin Hood i Szmaragdowy Król” w Storytel

Storytel ożywia legendę

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 9 września 2021 11:16
tomasz-kot-w-słuchowisku-robin-hood-i-szmaragdowy-król

Słuchowisko „Robin Hood i Szmaragdowy Król” to prawdziwa uczta dla wyobraźni. Tomasz Kot, Natasza Urbańska i Robert Więckiewicz jako Robin Hood, Lady Marion i Szeryf z Nottingham przeniosą was do prastarego Sherwood. Przewodnikiem-narratorem w tej przygodzie będzie Andrzej Seweryn.

***

Słyszysz? To szept prastarego Sherwood. Las zamarł w nerwowym oczekiwaniu. W gęstej ciszy mrocznej kniei coraz wyraźniej słychać pełne przejęcia słowa: „Nadchodzi! Nadchodzi!”.

Storytel prezentuje oryginalną produkcję, która będzie wydarzeniem tej jesieni. Legendarne postaci Robin Hooda, jego towarzyszy i wrogów, przemawiają głosami gwiazdorskiej obsady, na czele z Tomaszem Kotem, Nataszą Urbańską i Robertem Więckiewiczem. Las Sherwood wybrzmiewa feerią realistycznych dźwięków i klimatyczną muzyką, w pełni przenosząc odbiorców i odbiorczynie w sam środek przygody. Usłyszycie świst przecinającej powietrze strzały, szum prastarych dębów, tubalny i nieziemski głos leśnego bóstwa, a także pełen wściekłości ryk Szeryfa z Nottingham, któremu Robin znów zalazł za skórę. Naszym przewodnikiem w tej przygodzie jest Andrzej Seweryn jako narrator-bajarz, którego głos raz zaczarowuje nas atmosferą opowieści snutej przy ognisku, a kiedy indziej oddaje dynamizm zaciekłych pojedynków Robina z ludźmi Szeryfa.

materiały prasowe Storytel
Fot. materiały prasowe Storytel

Wszystko w zupełnie nowej historii - w słuchowisku w reżyserii Marcina Kardacha.

Jakub Ćwiek (autor m.in. bestsellerowego cyklu „Kłamca” i głośnych kryminałów „Topiel” i „Drelich”) napisał kipiącą od przygody i humoru fabułę, w której naprzeciw siebie stają dwie legendy – tytułowy Książę Złodziei oraz mityczny Król Artur. Robin będzie zmuszony połączyć siły ze swoim zaciekłym wrogiem, Szeryfem z Nottingham, by wspólnie przejrzeć zamiary tajemniczego przybysza i jego świty, słynnych Rycerzy Okrągłego Stołu.

Za pomysłem na „Robin Hooda i Szmaragdowego Króla” stała chęć zderzenia ze sobą dwóch największych angielskich opowieści: mitu arturiańskiego i opowieści o Robin Hoodzie - mówi Jakub Ćwiek. - Ten pierwszy, w zasadzie mit założycielski Anglii, obiecywał idealny, sprawiedliwy świat rządzony przez sprawiedliwego Króla i jego szlachetną radę. Ten drugi to poniekąd wynik rozczarowania tamtą opowieścią i wykreowanymi przez nią bohaterami, ale podszyty nadzieją, że jeszcze może być przepięknie.

W rękach Storytel scenariusz ten stał się podstawą dla słuchowiska, które przenosi słuchaczy i słuchaczki wprost do magicznego lasu Sherwood, po którym przechadza się bóg Hern, i gdzie Wesoła Kompania kroi bogatych, a rozdaje biednym.

robin-hood-i-szmaragdowy-król
Fot. materiały prasowe Storytel

Wcielam się w postać Lady Marion, ukochanej Robina. Jednak wbrew pozorom nie stoi ona za swoim partnerem, a wspólnie ramię w ramię stawiają czoła niebezpieczeństwom - mówi Natasza Urbańska, zwracając uwagę na szczególny aspekt tej wersji opowieści o Robin Hoodzie. - Marion jest jedną z silniejszych postaci kobiecych w literaturze, cieszę się więc, że mogłam choć na chwilę „wejść w skórę” tej niezwykle charyzmatycznej bohaterki.

Dodatkowo niesamowita energia podczas nagrań w studio z Tomkiem Kotem, oraz pełen profesjonalizm i wizjonerstwo ekipy Storytel zaowocowały powstaniem oryginalnego słuchowiska, które, mam nadzieję, inni pokochają tak jak ja - dodaje aktorka.

Jak tłumaczy Jakub Ćwiek, jednym z fundamentów nowej opowieści będzie relacja Robina, w którego wcielił się Tomasz Kot, z Szeryfem z Nottingham, którego zagrał Robert Więckiewicz.

robin-hood-i-szmaragdowy-król
Fot. materiały prasowe Storytel

Nie lubię tych wersji opowieści o Robin Hoodzie, w których Szeryf jest nie tylko zły i bezwzględny, ale i głupi - zdradza Jakub Ćwiek. - Wolę te, gdzie Szeryf jest wręcz mądrzejszy od Robina, gdzie bezwzględnie punktuje naiwność czy emocjonalność banity i potyka się nie tyle o własną głupotę, co arogancję i bezduszność. Uważam, że konflikt między Robinem a Szeryfem działa najlepiej, gdy widać starcie intelekt kontra emocje.

Kto wygra w tej potyczce? Odpowiedź znajdziecie już dziś, tylko w Storytel.

Las Sherwood zawitał również na festiwal Off Camera, gdzie w ramach Gali Zamknięcia uchylone zostały wrota do świata Robin Hooda. Widownia otworzyła się na dźwięki, a Storytel użył ich wyobraźni, by przenieść ich do krainy przygody, magii i miecza.

robin-hood-i-szmaragdowy-król
Fot. materiały prasowe Storytel
W słuchowisku w głównych rolach wystąpili: Tomasz Kot (Robin Hood), Natasza Urbańska (Lady Marion), Robert Więckiewicz (Szeryf z Nottingham), Andrzej Seweryn (narrator), Zbigniew Zamachowski (Braciszek Tuck), Mirosław Zbrojewicz (Mały John), Mariusz Drężek (Król Artur), Anna Cieślak (Ginewra) i Miłogost Reczek (bóg Hern). W produkcji usłyszeć można muzykę zespołu Łąki Łan.

Materiał powstał z udziałem Storytel

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.