Łukasz Wiewiórski, Ken, Agnieszka Frykowska, Big Brother w programie Milionerzy, 21.07.2002 rok
Fot. Niemiec/AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Jako Ken romansował z Frytką w Big Brotherze. Co dziś robi i jak wygląda Łukasz Wiewiórski? 

Od show minęły już ponad dwie dekady

Damian Brillowski 8 kwietnia 2023 15:56
Łukasz Wiewiórski, Ken, Agnieszka Frykowska, Big Brother w programie Milionerzy, 21.07.2002 rok
Fot. Niemiec/AKPA

Ponad dwadzieścia lat temu mówił o nim cały kraj. Polski Ken — skandalista, niezwykle przystojny, który łamał kobiece serca. Łukasz Wiewiórski, bo o nim mowa, w 2002 roku wziął udział w trzeciej polskiej edycji programu „Big Brother” na antenie TVN. Najwięcej emocji wzbudziła jego intymna relacja z Frytką, czyli Agnieszką Frykowską (obecnie Mają). Ich gorąca scena w jacuzzi przeszła do najbardziej sensacyjnych i pikantnych momentów w polskiej telewizji. Co dziś robi i jak wygląda słynny Ken? Ma już 46 lat. Czy dalej zachwyca swoją urodą? Zobacz, jaką metamorfozę z biegiem lat przeszedł Łukasz Wiewiórski. 

Łukasz Wiewiórski zasłynął jako Ken z „Big Brothera”

Program "Big Brother" zrewolucjonizował polską telewizję. Kilkunastu uczestników zostało zamkniętych na trzy miesiące w jednym domu pod czujną obserwacją kilkudziesięciu kamer. Uczestnicy skazani tylko na siebie, często prowokowali kłótnie, ale też urządzali wspólne zabawy oraz namiętnie ze sobą flirtowali. Jednak to, co się wydarzyło w trzeciej edycji reality-show przerosło wszelkie oczekiwania producentów i widzów. 

SPRAWDŹ: Zyskała popularność rolą w Seksmisji. Los nie był dla niej łaskawy. Tak wygląda życie Hanny Mikuć

„Big Brother” od początku emisji w TVN-ie cieszył się ogromną popularnością. Polacy z zapartym tchem śledzili codzienne losy uczestników show. Jednym z nich był Łukasz Wiewiórski znany jako Ken, który przyszedł na świat w 1976 roku. Mężczyzna oprócz tego, że był młody, przystojny, to jeszcze bardzo kochliwy. W programie jego serce skradła Agnieszka „Frytka” Frykowska. Ich romans wzbudzał spore emocje wśród oglądających. Największym echem odbiła się sytuacja, w której Frytka i Ken, będąc w jacuzzi dali się ponieść miłosnym uniesieniom.

„Media donosiły o stosunku seksualnym, którego... nie było! Prawda jest taka, że któryś z operatorów tak pędził z kamerą, że walnął z impetem w lustro weneckie. Huk sprawił, że natychmiast oprzytomniałam i zakończyliśmy baraszkowanie w pianie... Tymczasem w eter poszła informacja, że bzykaliśmy się na wizji jak króliki, a mnie okrzyknięto dzi*ką wszech czasów…", wspominała po latach Frytka. Jednocześnie dodała, że Łukasz bardzo jej się podobał i dlatego dawała mu się manipulować. 

Frytka i Ken opuścili program „Big Brother” jako para, jednak ich miłosna relacja szybko się skończyła. W trakcie nagrywania reality-show Ken zwierzył się, że bardzo chciałby pracować jako aktor i model. Zdobycie wielkiej rozpoznawalności w programie, niestety nie zagwarantowało celebrycie pracy przed kamerą. Brak aktorskich propozycji spowodował, że uczestnik usunął się w cień. Na pocieszenie pozostały mu sesje dla gazetek promocyjnych, w których to prezentował odzież w przystępnych cenach oraz reklamy jedzenia, w których główną rolę grały jego dłonie. Z przyjemnością zasiadał również na widowni różnego rodzaju programów rozrywkowych. 

Czytaj także: Krystian Wieczorek wypracował sobie z córką wyjątkową więź! Jakim jest tatą? 

Łukasz Wiewiórski, Ken, konferencja prasowa: Big Brother Bitwa, 15.04.2002 rok
Fot. Prończyk/AKPA

Łukasz "Ken" Wiewiórski, konferencja prasowa: Big Brother Bitwa, 15.04.2002 rok

Łukasz Wiewiórski, Ken, Agnieszka Frykowska, Big Brother w programie Milionerzy, 21.07.2002 rok
Fot. Niemiec/AKPA

Agnieszka "Frytka" Frykowska, Łukasz "Ken" Wiewiórski, uczestnicy Big Brothera w programie Milionerzy, 21.07.2002 rok

Anna Totha, Łukasz Wiewiórski, Agnieszka Frykowska, Ken, Frytka, Big Brother, premiera filmu „Yyyreek!!!”, 24.07.2002 rok
Fot. Mikulski/AKPA
Łukasz "Ken" Wiewiórski, Anna Totha, Agnieszka "Frytka" Frykowska, uczestnicy Big Brothera, premiera filmu „Yyyreek!!!”, 24.07.2002 rok

Czym się dziś zajmuje Łukasz Wiewiórski?

Jak głosi stare przysłowie „Co się odwlecze to nie uciecze”. I tak też było w przypadku Łukasza Wiewiórskiego. Po kilkunastu latach od występu w „Big Brotherze” jego marzenia o karierze filmowej w końcu się ziściły. Co prawda nie występuje jako aktor, ale pracuje jako kierownik planu. W 2017 roku mężczyzna został zaangażowany w produkcję serialu „Koty i zaloty” dla Telewizji Polsat. Gwiazdami serialu byli wówczas Anna Dereszowska i Marcin Perchuć. 

Nowym wyzwaniem dla Łukasza Wiewiórskiego stał się internetowy serial „Ekler”. Produkcja w ironiczny sposób opowiada o działalności pewnej telewizji o profilu religijnym. Inspiracją dla twórców była Telewizja Trwam i jej założyciel ojciec Tadeusz Rydzyk. Pierwszy odcinek na platformie YouTube obejrzało do tej pory ponad 800 tys. internautów. Ostatni ukazał się 9 grudnia 2021 roku.

Była gwiazda „Big Brothera” w trakcie kręcenia serialu pełniła funkcję kierownika planu, czyli m.in. 46-latek dbał o to, aby w kadrze pojawiały się tylko wskazane osoby i przedmioty oraz aby aktorzy ustawiali się w idealnym miejscu. Ponadto kierownik produkcji współpracuje z domem kreatywnym Dobro Platige przy wielu innych projektach.

Poniżej prezentujemy zdjęcia, jak obecnie wygląda słynny Ken z „Big Brothera”. Więcej fotografii znajduje się na jego profilu na Instagramie, który obserwuje ponad trzy tysiące osób. Trzeba przyznać, że mężczyzna mocno się zmienił...  

Czytaj także: Marta Grzywacz - gwiazda TVP, która była na samym szczycie. Jeden wywiad zniszczył jej karierę... Co się wydarzyło?

Łukasz Wiewiórski, Ken , Big Brother
Fot. instagram@wiewiorskilukasz

Łukasz Wiewiórski, Ken , Big Brother
Fot. instagram@wiewiorskilukasz

Łukasz Wiewiórski, Ken , Big Brother
Fot. instagram@wiewiorskilukasz

Łukasz Wiewiórski, Ken , Big Brother
Fot. instagram@wiewiorskilukasz

Łukasz Wiewiórski, Ken , Big Brother
Fot. instagram@wiewiorskilukasz

Łukasz Wiewiórski, Ken , Big Brother
Fot. instagram@wiewiorskilukasz

Łukasz Wiewiórski

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?