Ślub Anny Świątczak i Michała Wiśniewskiego, Las Vegas, 10.03.2007 rok
Fot. Karolina Kaprys / Forum
HISTORIA MIŁOŚCI

Bajkowy ślub i miłość, która miała przetrwać wszystko... Historia Michała Wiśniewskiego i Anny Świątczak

„Nie jest łatwo być z Michałem Wiśniewskim”, mówiła

Karol Sowa 30 marca 2023 16:06
Ślub Anny Świątczak i Michała Wiśniewskiego, Las Vegas, 10.03.2007 rok
Fot. Karolina Kaprys / Forum

Ślub jak z bajki i miłość, która miała przetrwać każdy kryzys. Annę Świątczak i Michała Wiśniewskiego połączyła pasja do muzyki. Na swojej drodze stanęli w 2003 roku. Kilka lat później byli już po ślubie... Doczekali się nawet dwójki dzieci. Dlaczego ta relacja nie przetrwała próby czasu?

Anna Świątczak i Michał Wiśniewski — historia relacji, ślub, dzieci

Anna Świątczak i Michał Wiśniewski pierwszy raz na swojej drodze stanęli w 2003 roku. Gdy wokalistka dołączyła do zespołu „Ich Troje”, poczuła motylki w brzuchu. Wiedziała, że między nią a liderem formacji jest coś więcej niż przyjaźń... Nie myliła się. Po trzech latach postanowili stanąć na ślubnym kobiercu. Ceremonia odbyła się wówczas w 2006 roku w Las Vegas, gdy muzycy byli w trasie koncertowej w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej jednak zdecydowali się na ślub cywilny.

Małżonkowie nie ukrywali swojej miłości. Często okazywali sobie czułość, nawet przed kamerami. Ich fani myśleli, że będzie to miłość do końca życia, jednak życie postanowiło napisać im inny scenariusz. Na początku ich związek był piękny, jak z bajki. Później pojawiły się pierwsze problemy. „Nie jest łatwo być z Michałem Wiśniewskim”, mówiła Dzienniku Wschodnim. „On jest ciągle z przodu, a ja sobie jestem gdzieś z tyłu i robię dodatkowe rzeczy. I jest super!”, dodawała, dementując tym samym plotki o kryzysie. 

Zakochani doczekali się również dwójki dzieci: Etiennette, która przyszła na świat w 2006 roku oraz Vivienne, którą powitali dwa lata później. Wydawało się, że to tylko zapieczętuje ich związek. Anna Świątczak w końcu spełniła swoje największe marzenia. Miała już wszystko. Karierę, kochającego męża oraz dzieci...

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jolanta Kwaśniewska zachwyciła na imprezie perfum. Jak dziś wygląda jej życie?

Ślub Anny Świątczak i Michała Wiśniewskiego, Las Vegas, 10.03.2007 rok

Ślub Anny Świątczak i Michała Wiśniewskiego, Las Vegas, 10.03.2007 rok
Fot. Majewski/AKPA

Ślub Anny Świątczak i Michała Wiśniewskiego, Las Vegas, 10.03.2007 rok

Ślub Anny Świątczak i Michała Wiśniewskiego, Las Vegas, 10.03.2007 rok
Fot. Karolina Kaprys / Forum

Anna Świątczak, Michał Wiśniewski, dzieci, 2007 rok

Anna Świątczak, Michał Wiśniewski, dzieci
Fot. Mikulski/AKPA

Anna Świątczak, Michał Wiśniewski, 2007 rok

Anna Świątczak, Michał Wiśniewski
Fot. Prończyk/AKPA

Anna Świątczak i Michał Wiśniewski — Historia miłości, kryzys, rozwód

Wciąż jednak czuła pustkę... Czegoś jej brakowało. „Biblia mówi, że przewrotne jest serce człowieka i niewierne. To był rollercoaster! Wtedy nie miałam czasu, żeby zastanowić się nad tym, co się ze mnie dzieje, i dlaczego. Tydzień w tydzień graliśmy koncerty od czwartku do niedzieli", mówiła. Błysk fleszy zaczął ją przerastać. Pojawiło się duże zainteresowanie mediów, a co za tym szło — hejt. „To był czas, kiedy rodziły się portale plotkarskie, a kolorowe gazetki nabierały na sile. Okazało się, że dziennikarzy w ogóle nie interesuje to, jak śpiewam i co myślę, tylko to, jak wygląda moje życie i co jem na śniadanie. Zupełnie tego nie dźwignęłam [...] Zaczął wylewać się na mnie hejt, na który w ogóle nie byłam przygotowana”, wyznała w Plejadzie.

W pewnym momencie zrozumiała, że Bóg dostrzega jej złość oraz to, że nie szanuje swojego dotychczasowego życia. Co więcej, jej miłość do Michała Wiśniewskiego powoli zaczęła blaknąć, a relacje rodzinne z każdym dniem były gorsze.

W 2011 roku postanowili więc się rozstać... Ich miłość nie przetrwała próby czasu. Później kariera Anny Świątczak się złamała. Dlaczego? Ponieważ nikt nie chciał współpracować z byłą żoną kontrowersyjnego piosenkarza. „Słyszałam argumenty, że żadnej z żon, byłych czy aktualnych, Michała Wiśniewskiego nie zamierzamy promować. Czułam ten garb”, przyznała z goryczą w progamie Znani – nam nieznani. Przypomnijmy, że w 2010 roku postanowiła odejść z formacji, jednak ta rozłąka nie trwała długo. W 2020 roku wróciła. Dzisiaj wraz z byłym mężem śpiewa na jednej scenie.

„Dla każdego dorosłego w tym naszym rodzinnym składzie to jest bardzo ważne. Pamiętam jeszcze z czasów, kiedy byłam w zespole i byłam z Michałem, że to był priorytet zawsze. Między nami dorosłymi, może być różnie, natomiast dzieci mogą zawsze na siebie liczyć, być w dobrych relacjach i wiedzieć, że mają siebie. Zawsze o to dbaliśmy. Nam się nie udało z Michałem przetrwać, ale wszystkie dzieci, teraz też dzieci Poli, trzymają się razem. Ja się bardzo cieszę, ponieważ jak patrzę na Xaviera, Fabkę, Etkę i Vivi, to widzę, że te lata i to, co ich spotykało (nasze różne dorosłe decyzje), pomagają im się trzymać razem i wierzę, że będzie tak w przyszłości, kiedy będą dorosłymi ludźmi i będą mieli swoje rodziny", przyznała. [cyt. cozatydzien.tvn.pl]. 

CZYTAJ TEŻ: Tak Joanna Liszowska i Ola Serneke dogadują się po rozwodzie. Tygodnik przekazał sensacyjne doniesienia 

Anna Świątczak, Michał Wiśniewski, dzieci, 2022 rok

Anna Świątczak, Michał Wiśniewski, dzieci
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Anna Świątczak, dzieci, 2022 rok

Anna Świątczak, dzieci
Fot. Kurnikowski/AKPA

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.