Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki
Fot. Kurnikowski/AKPA
ZWIĄZKI GWIAZD

Anna Czartoryska-Niemczycka zdradziła, jak wygląda jej małżeństwo. Wraz z mężem dzielą wszystkie obowiązki! 

„Siłą naszego związku jest to, że ciągle i o wszystkim ze sobą rozmawiamy”

Maria Elas 23 listopada 2023 16:55
Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki
Fot. Kurnikowski/AKPA

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki świętowali niedawno okrągłą, dziesiątą rocznicę ślubu. Z tej okazji zdecydowali się uchylić rąbka tajemnicy i po raz pierwszy udzielili razem wywiadu, w którym opowiedzieli o realiach swojego małżeństwa, o tym, co ich połączyło oraz zdradzili, jak wychowują dzieci. Jak wygląda ich nietradycyjny związek oraz życie rodzinne, do którego często wykorzystują nieoczywiste rozwiązania? 

Anna Czartoryska poznała męża przypadkiem. Od razu między nimi zaiskrzyło

Anna Czartoryska i Michał Niemczycki spotkali się na balu u Dominiki Kulczyk. Przedstawili ich sobie rodzice. Początkowo aktorka i piosenkarka nie była zainteresowana żadnymi związkami: chciała się skupić na korzystaniu z młodości, podróżach i poznawaniu nowych ludzi. „Pomyślałam: „O, jaki wysoki! Pogadam z nim chwilę, a potem lecę do znajomych” mówiła w rozmowie z Moniką Głuską-Durenkamp dla magazynu „Pani”. Jednakże los miał dla nich inne plany. „On zagadnął mnie na swój sposób. Michał ma wyjątkowe poczucie humoru, potrafi z pełną powagą wchodzić na szczyty abstrakcji. To mi się niesamowicie spodobało i już nigdzie nie poszłam. Przegadaliśmy cały wieczór. Szybko poczułam, że łączy nas wyjątkowa więź” zdradziła. 

Jej przyszły mąż miał takie same odczucia wobec nowo poznanej dziewczyny: „Już po paru tygodniach poczułem pewność, że to jest to” zdradził w tym samym wywiadzie. Dodał także, że bardzo szybko znaleźli między sobą wspólny język: „Siłą naszego związku jest to, że ciągle i o wszystkim ze sobą rozmawiamy” mówił. 

Czytaj także: Andrzej Seweryn o ukochanej: "Warto czekać na taką miłość, jak nasza z Kasią, nawet całe życie"

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki, Bal Sylwestrowy w Nosalowym Dworze w Zakopanem, 31.12.2018 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki na Balu Sylwestrowym w Zakopanem, 31.12.2018 r.

Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki musieli włożyć sporo pracy w swój związek 

Chociaż połączyło ich silne uczucie, stabilizację w związku wypracowywali przez lata. „Chwilę dojrzewaliśmy do tego, że nie musimy wszystkiego robić razem. Kiedyś czułam presję, żeby dotrzymać Michałowi kroku, dziś rozumiem, że każdy potrzebuje przestrzeni na swoje pasje” mówiła Anna Czartoryska-Niemczycka.

Michał Niemczycki również rozumie potrzeby swojej partnerki i stara się pielęgnować związek mimo wyraźnych różnic. Zdradził, że jego żona potrzebuje z jego strony uwagi i zaangażowania, on natomiast lepiej sobie radzi, gdy może rozwiązywać problemy na swój sposób i nikt się w nie nie wtrąca. Znalezienie balansu przy tak sprzecznych charakterach przyszło im z niemałą trudnością, jednak wypracowali system, który jest w stanie uszczęśliwić obie strony. „Doszliśmy do wzajemnej tolerancji właśnie dzięki zrozumieniu swoich definicji szczęścia i wolności. W życiu ważna jest równowaga i ona jest także niezbędna we wszystkich aspektach związku. Staram się cały czas pracować nad sobą i nad naszą relacją” mówił. 

Dzięki obopólnemu zaangażowaniu para świętowała dziesiątą rocznicę ślubu, chociaż jak mówiła artystka, wydaje się im, że są „dopiero na początku drogi”.

Zobacz również: Edward Hulewicz był bożyszczem kobiet. Do końca życia żałował, że nie miał dzieci

Anna Czartoryska-Niemczyska i Michał Niemczycki opiekują się dziećmi na zmianę

Obecnie priorytetem małżonków jest pielęgnacja ich rodziny oraz wychowywanie wspólnych dzieci. A jest ich cała gromadka. Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki doczekali się bowiem aż czwórki pociech. Zdecydowali się zdradzić ich imiona: są to 9-letni Ksawery, 8-letnia Janina, 4-letni Antoni oraz ich najmłodszy synek, półtoraroczny Stefan. Dzieci są ich całym światem, a ich wychowanie zajmuje im niemało czasu. Zdecydowali się więc na nietradycyjne rozwiązanie: zamiast rezygnowania z kariery przez którekolwiek z nich na rzecz rodzicielstwa, podzielić obowiązki między siebie po równo. Na zmianę gotują, przygotowują dzieci do szkoły czy opiekują się nimi, gdy drugie z nich musi pracować.

Czasami jednak nie obejdzie się bez pomocy bliskich. Pomagają im niania oraz rodzice:  dziadkowie od strony taty chętnie opiekują się wnukami w weekendy, a w czwartki zabawia je Ewa Komorowska, mama artystki. „Rodzicielstwo jest najtrudniejszą, ale też najcudowniejszą rzeczą, z jaką przyszło mi się w życiu zmierzyć”, opowiadała aktorka w jednym z wywiadów.

Chociaż małżonkowie mają inne podejścia, ich cel jest ten sam: dobro ich dzieci. Anna Czartoryska-Niemczycka jest bardziej pragmatyczna. Jak mówiła, czytała wiele poradników dla rodziców oraz pytała o radę bardziej doświadczonych od niej matek. Z kolei jej mąż wnosi do rodzicielstwa ducha spontaniczności: „Michał idzie na żywioł, wnosi w swoje ojcostwo mnóstwo zabawy, ciepła i spontaniczności. Dopełniamy się i czuję, że jestem szczęściarą, bo dzięki niemu spełniło się moje marzenie o dużej rodzinie” mówiła jego żona. 

Dodała także, że jej mąż bardzo lubi spędzać czas na dworze, co również próbuje zaszczepić w dzieciach. Razem wybierają się na wycieczki i wyjazdy, na których obcują z łonem przyrody, przy okazji świetnie się bawiąc!

Michał Niemczycki wyznał, że nie skupiają się na planowaniu przyszłości. Wolą delektować się chwilą, bez zbędnego planowania. „Najważniejsze to być razem, w gronie bliskich, przyjaciół” dodała zgodnie jego żona.  

Zobacz również: Xawery Żuławski opowiedział o trudnej relacji z ojcem: „Dzieci nigdy go nie interesowały, również własne”

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki, Voda Naturalna - licytacja butelek, 03.04.2012 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki, Voda Naturalna - licytacja butelek, 03.04.2012 rok

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki, pokaz Tomasza Ossolińskiego, 24.07.2021 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki, pokaz Tomasza Ossolińskiego, 24.07.2021 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.