Agnieszka Holland, VIVA!, main topic
Fot. VIVA!
O TYM SIĘ MÓWI

Netflix wyprodukuje pierwszy polskojęzyczny serial! Reżyserem Agnieszka Holland

Damian Duda 14 września 2017 16:30
Agnieszka Holland, VIVA!, main topic
Fot. VIVA!

 

Agnieszka Holland wyreżyseruje pierwszy polskojęzyczny serial dla Netflixa. Ośmiodocinkowa seria będzie thrillerem politycznym opowiadającym alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie opadła. Za produkcje będzie również odpowiedzialna córka Holland, Kasia Adamik. Premiera serialu przewidziana jest na 2018 rok.

 

Zobacz też: Po Srebrym Niedźwiedziu „Pokot” powalczy o Oscara. Film Agnieszki Holland został oficjalnym polskim kandydatem

Polskojęzyczny serial dla Netflixa

To nie pierwsza współpraca Agnieszki Holland przy produkcji stworzonej dla Netflixa. W przeszłości Polka wyreżyserowała kilka odcinków do popularnego na całym świecie serialu „House of Cards’’. Jak informuje Netflix, polskojęzyczna produkcja „kontynuuje tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła’’ — czytamy w oficjalnym komunikacie. 

 

 

W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami  i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju - i całego świata.  Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long, a za produkcję będą odpowiadać firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. 

 

Filmy, które tworzy Agnieszka Holland, są doceniane przez publiczność na całym świecie. „W ciemności’’ był o krok od otrzymania Oscara. W tym roku polskim kandydatem do Nagrody Akademii Filmowej jest „Pokot’’, za który Holland otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

 

Agnieszka Holland
Fot. Getty Images

 

Agnieszka Holland
Fot. Getty Images

 

Przeczytaj też: Poruszające słowa Agnieszki Holland odbierającej Srebrnego Niedźwiedzia! Wspomniała o nieżyjącym mentorze

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.