Agnieszka Holland, VIVA!, main topic
Fot. VIVA!
O TYM SIĘ MÓWI

Netflix wyprodukuje pierwszy polskojęzyczny serial! Reżyserem Agnieszka Holland

Damian Duda 14 września 2017 16:30
Agnieszka Holland, VIVA!, main topic
Fot. VIVA!

 

Agnieszka Holland wyreżyseruje pierwszy polskojęzyczny serial dla Netflixa. Ośmiodocinkowa seria będzie thrillerem politycznym opowiadającym alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie opadła. Za produkcje będzie również odpowiedzialna córka Holland, Kasia Adamik. Premiera serialu przewidziana jest na 2018 rok.

 

Zobacz też: Po Srebrym Niedźwiedziu „Pokot” powalczy o Oscara. Film Agnieszki Holland został oficjalnym polskim kandydatem

Polskojęzyczny serial dla Netflixa

To nie pierwsza współpraca Agnieszki Holland przy produkcji stworzonej dla Netflixa. W przeszłości Polka wyreżyserowała kilka odcinków do popularnego na całym świecie serialu „House of Cards’’. Jak informuje Netflix, polskojęzyczna produkcja „kontynuuje tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła’’ — czytamy w oficjalnym komunikacie. 

 

 

W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami  i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju - i całego świata.  Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long, a za produkcję będą odpowiadać firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. 

 

Filmy, które tworzy Agnieszka Holland, są doceniane przez publiczność na całym świecie. „W ciemności’’ był o krok od otrzymania Oscara. W tym roku polskim kandydatem do Nagrody Akademii Filmowej jest „Pokot’’, za który Holland otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

 

Agnieszka Holland
Fot. Getty Images

 

Agnieszka Holland
Fot. Getty Images

 

Przeczytaj też: Poruszające słowa Agnieszki Holland odbierającej Srebrnego Niedźwiedzia! Wspomniała o nieżyjącym mentorze

 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.