Olga Figaszewska 15 października 2017 10:00
1/5
Paweł Bik, Wystawa
Copyright @materiały prasowe
1/5

Jego prace to sztuka działająca w nurcie przestrzennej abstrakcji geometrycznej. 15 października w internetowej galerii Limited Edition rusza wystawa prac Paula Bika, artysty i architekta wnętrz. Nie możecie tego przegapić!

Zobacz też: Frida Kahlo wciąż fascynuje! Ruszyła wystawa w Poznaniu poświęcona jej twórczości! Co na nich zobaczymy?

„DUALIZM W MALARSTWIE”. Autorska wystawa Paula Bika

Paul Bik jest uznawany za kontynuatora tradycji spacjalizmu we współczesnej twórczości artystycznej. Urodził się w Polsce. Jednak od kilku lat żyje i pracuje we Włoszech. Po ukończeniu kursów z zakresu projektowania wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych wyjechał do Mediolanu, gdzie prasował w tamtejszym studiu projektowym. Kilka lat temu rozpoczął własną drogę artystyczną. Jego autorska wystawa „Dualizm w malarstwie”, skupia się na akcentowaniu związków pomiędzy architekturą a malarstwem. W pracach artysty zauważamy decydujący wpływ postmodernistycznej, włoskiej zabudowy. Architekt od lat interesuje się lokalną  postmodernistyczną architekturą lat 50. i 60. Stąd odzwierciedlenie fascynacją przestrzenną w jego modernistycznym malarstwie. Geometryczne, przestrzenne struktury wpływają na wyobraźnię widza, którą osiągnięto wykorzystując autorską technikę trójwymiarowości obrazu. Nie da się nie zauważyć ascetycznej - jednobarwnej lub dwubarwnej kolorystyki dzieł, a także intrygującej gry światła i cienia!

Czym zaskakuje Paul Bik?

W jego twórczości intrygujący jest nie rezultat końcowy, przyjmujący postać podzielonych harmonijnym labiryntem prostych i kolistych linii przestrzennych, zgeometryzowanych form, ale sam proces doprowadzający do tego niepowtarzalnego wizualnego efektu. Dzieła tworzone są metodą warstwowego naklejania wyciętych z kartonu lub barwionego papieru kształtów, utwardzania ich oraz, w końcu, nakładania farby olejnej lub akrylowej. Na wystawie w Limited Edition zostaną zaprezentowane prace z nowej serii wyjątkowo malowanych spay'em.

Polecamy też: Temat nowojorskiej Met Gali w 2018 roku będzie najbardziej kontrowersyjny w historii!

Gdzie obejrzymy wystawę?

Paul Bik zrywa z ograniczeniami miejsca i czasu! Prace możemy podziwiać wszędzie, niezależnie od tego, gdzie w danym momencie się znajdujemy na stronie galerii Limited Edition. Oczywiście wystawa online zostanie uzupełniona ekspozycją w atelier Limited Edition na warszawskim Mokotowie, ul. Boboli 6/12.

Wystawę Paula Bika obejrzycie klikając tutaj

Wystawę będzie można oglądać od 15 października 2017 do 31 stycznia 2018 roku w Galerii Limited Edition! Co ciekawe to jedno z pierwszych miejsc w Polsce, które podjęło się organizacji całkowicie wizualnych i skupia czołowych przedstawicieli polskiej i międzynarodowej sceny artystycznej. W ofercie galerii znalazły się prace: Pabla Picassa, Paula Klee, Salvadora Dalego, Marca Chagala, Joana Miró! Jej misją jest promowanie wyselekcjonowanych prac malarstwa, grafiki czy fotografii kolekcjonerskiej. To czwarta wystawa online Galerii Limited Edition. Wcześniej w takiej formie zaprezentowano twórczość wybitnego grafika i ilustratora, Józefa Wilkonia (wystawa Elektroniczne impresje Józefa Wilkonia), oraz rozchwytywanego młodego fotografa, Marcina Ryczka, autora znanej, wyróżnionej m.in. przez Huffington Post fotografii A Man Feeding Swans in the Snow (wystawa The Moment), wybitnej rzeźbiarki Beaty Czapskiej “Czysta forma”. 

Zobacz też: Słynne nowojorskie muzeum MoMa zapowiada wystawę poświęconą modzie. Poprzednią pokazało… 73 lata temu!

W naszej galerii zobaczycie zaledwie kilka wspaniałych dzieł Paula Bika! Zapraszamy!

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!
TAGI #wystawa

Wideo

Jak wyglądają przygotowania do sesji?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą VIVY! jest Karolina Szostak. Zobacz, co jeszcze w nowym numerze!