WSPOMNIENIE

Dziś mija rok od śmierci George'a Michaela. Oto tragiczna historia miłosna, która złamała życie piosenkarza

Weronika Bruździak-Gębura 25 grudnia 2017 10:30
George Michael
Fot. East News

George Michael zmarł w wieku 53 lat około południa w Boże Narodzenie 2016 roku. Piosenkarz od lat zmagał się z problemami zdrowotnymi, po części spowodowanymi uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Artysta zaczął po nie sięgać w wyniku załamania nerwowego po utracie ukochanego, Anselmo Feleppy. I choć po tej stracie minęły lata, a George Michael wiązał się z innymi mężczyznami, a jego ostatni partner Fadi Fawaz był przy nim w chwili zgonu, a po śmierci opublikował nieznaną piosenkę artysty to właśnie  miłość do Feleppy  najmocniej odcisnęła się na późniejszym życiu piosenkarza.

Polecamy też: Zmagał się z narkotykami, alkoholizmem i problemami zdrowotnymi. Jakie tajemnice skrywał George Michael?

oraz: Narkotyki, depresja, śmierć najbliższych.... Życie George'a Michaela było naznaczone licznymi traumami. Jakie tajemnice artysty odkrył film „George Michael: Freedom”?

Utracona miłość George’a Michaela

George Michael spotykał się z wieloma kobietami i mężczyznami, jednak największy wpływ na jego życie miał związek z brazylijskim projektantem mody, Anselmo Feleppą. Poznali się na koncercie rockowym w Rio de Janeiro w 1991 roku. Od razu między nimi zaiskrzyło. Niestety, pół roku po tym, gdy zaczęli układać wspólne życie, okazało się, że Feleppa jest zarażony wirusem HIV.

Tak w jednym z wywiadów George Michael opisywał moment, gdy dowiedział się o chorobie ukochanego:

„To były przerażające wieści. Bałem się, że też mogłem zostać zakażony. Nie mogłem się tym z nikim podzielić, bo moja rodzina nie wiedziała, że jestem gejem” – mówił piosenkarz.

Zobacz też: Seksnarkotyk, samobójstwo czy morderstwo? Co tak naprawdę było przyczyną śmierci George’a Michaela? EKSKLUZYWNE VIDEO

Polecamy też: Zdjęcia z młodości George'a Michaela. Takim będziemy go pamiętać​

Utwór napisany dla ukochanego

W 1993 roku partner George’a Michaela doznał udaru mózgu i został sparaliżowany. Zmarł kilka miesięcy później. Po śmierci Anselmo Feleppy, George Michael skomponował dla niego utwór, „Jesus to a Child”, który znalazł się na krążku „Older” z 1996 roku. Zawsze, gdy śpiewał tę piosenkę podczas koncertów, dedykował ją zmarłemu ukochanemu.

Zobacz też: Tego nikt o nim nie wiedział! George Michael bez rozgłosu pomagał setkom ludzi na całym świecie

Śmierć matki i coming out

W 2008 roku George Michael wyznał, jak druzgocący wpływ miała na niego śmierć Anselmo Feleppy.

„To był przerażająco depresyjny czas. Trzy lata byłem w żałobie. Gdy zacząłem się z tego otrząsać, zmarła moja matka. Poczułem się zmiażdżony” – wyznał George Michael.

Artysta załamał się na dobre i popadł w depresję. Smutki leczył w alkoholu, narkotykach i przygodnym seksie. W 1998 roku podczas schadzki w Los Angeles został przyłapany przez policję i aresztowany za „nieobyczajne zachowanie w miejscu publicznym”. Nie miał wyjścia – musiał dokonać coming outu. Później w wywiadach wspominał, że było to dla niego bardzo ciężkie doświadczenie. Mimo to, artysta bardzo przysłużył się środowisku LGBT, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktywistów wspierających mniejszości seksualne.

Polecamy też: Święta bez „Last Christmas”? Niemożliwe! Jaka historia stoi za największym hitem George’a Michaela?

oraz: Co na dwa dni przed śmiercią robił George Michael? Tajemnicę muzyka wyjawił jego bliski znajomy

Problemy z narkotykami

Niestety, problemy z używkami dawały o sobie znać. W 2006 roku George Michael został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Rok później londyńska policja przyłapała go, gdy prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. Stracił prawo jazdy na dwa lata. Mimo to, w 2008 roku policja zatrzymała go w publicznej toalecie w Londynie z narkotykami w ręku. Dwa lata później, wracając z Gay Pride, ponownie został zatrzymany za prowadzenie pod wpływem dragów. Tym razem sąd skazał go na 8 tygodni więzienia i zakazał prowadzenia pojazdów przez pięć lat.

Z powodu narkotyków rozpadł się też wieloletni związek George’a Michaela z Kennym Gossem, byłym stewardem i trenerem cheerleaderek oraz przedsiębiorcą z branży sportowej.

Polecamy też: Pożegnanie ikony stylu. Te stylizacje George’a Michaela przeszły do historii!

oraz: Znamy przyczynę śmierci George'a Michaela! Popełnił samobójstwo, przedawkowując narkotyki?

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdami nowego numeru są: Paulina Krupińska, Kamila Szczawińska i Karolina Malinowska. Zobacz, co jeszcze w nowej VIVIE!