WSPOMNIENIE

Ikona stylu, artystka, bogini polskiego rocka... Pożegnaliśmy Korę

Gwiazda spoczęła na Powązkach w Warszawie

Konrad Szczęsny 8 sierpnia 2018 16:56

Do końca była wierna swoim ideałom. Kora odeszła w noc, w którą ludzie na całym świecie obserwowali całkowite zaćmienie księżyca. Jak podkreślali jej bliscy, z pewnością nie był to przypadek. Wokalistka Maanamu umarła w swoim ukochanym domu na Roztoczu, otoczona najbliższymi. Dla jednych na zawsze pozostanie ikoną wolności i rocka. Dla innych królową metamorfoz, zaś jeszcze dla innych bezkompromisową osobowością, która całe życie walczyła o to, co dla niej najważniejsze.

Kora: kobieta ikona, wybitna artystka, bogini wolności

Kora przeszła piekło, ta choroba była czymś niszczącym. Ale jej wola życia była taka silna. Ona była kwintesencją życia. Ona robiła wszystko, by żyć. Do samego końca była bardzo aktywna, robiła wszystko, żeby pokazać, że jest – malowała madonny, kupowała krzaki. Kochała życie i nie bała się śmierci. W pewnym momencie powiedziała: Jestem gotowa. Prosiła, abyśmy się nie smucili. Żebyśmy byli kolorowo ubrani”, powiedział”, podkreślił w przemowie na jej pogrzebie ukochany mąż, Kamil Sipowicz

Taka była za życia Kora: kolorowa, nietuzinkowa, wyrazista i pełna kontrastów. Kobieta kameleon. Słychać to było w jej utworach, widać było w kreacjach scenicznych oraz wywiadach, których udzielała. Bezkompromisowa i odważna, śmiało wyrażająca nawet najbardziej kontrowersyjne poglądy. Gdy walczyła z nowotworem, wkładała w to wszystkie siły. Była typem wojowniczki, która nie miała w zwyczaju poddawać się. Kochała naturę: to właśnie na Roztoczu odnalazła swoje miejsce na ziemi, to tam nabierała sił do codziennych zmagań z widmem choroby. Miała w sobie ogromny głód życia, była artystką wszechstronną, wybitną i jedyną w swoim rodzaju. Zarówno jej rodzina, jak i przyjaciele oraz koledzy z branży zgodnie twierdzą, że nigdy za jej życia nie pojawiła się osoba, która potrafiłaby dorównać jej nietuzinkowemu stylowi i silnej, wyrazistej osobowości oraz ogromnemu talentowi.

I za to właśnie pokochały ją miliony Polaków  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.