Zwiastun

Wielki triumf "Zjawy". 12 nominacji do Oscara! Leonardo DiCaprio z szansą na statuetkę

MA 14 stycznia 2016 15:33

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę nominowanych do Oscarów. Najwięcej nominacji zdobyła  "Zjawa" - aż 12, w tym dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera i najlepszego aktora. W ilości nominacji dobrze wypadły też filmy "Mad Max: Na drodze gniewu" (10) i "Marsjanin" (7).

 

To jest wielka szansa na Oscara dla Leonardo DiCaprio, który zachwyca rolą XIX-wiecznego podróżnika Hugh Glassa, szukającego zemsty na kolegach, którzy zostawili go w głuszy na pewną śmierć po tym, gdy zaatakował go niedźwiedź. Kilka dni temu dostał za tę rolę Złoty Glob i teraz jest największym oscarowym faworytem. Jeśli się uda, po raz pierwszy wróci do domu ze statuetką.

 

Leonardo DiCaprio, Tom Hardy i Alejandro G. Iñárritu
Fot. ImperialCinePix

Leonardo DiCaprio, Tom Hardy i Alejandro G. Iñárritu na planie "Zjawy"

 

 

"Zjawa" Alejandro Gonzáleza Inárritu zdobyła też nominację w kategorii m.in. dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera, najlepszego aktora drugoplanowego (Tom Hardy). Gdy Inárritu odbierał Złotego Globa za reżyserię wspominał ciężkie warunki pracy nad obrazem, do którego zdjęcia realizowano w arktycznych warunkach: podczas mrozu i często padającego śniegu. - Ból jest przejściowy, a film pozostanie na zawsze - powiedział.

 

Poprzedni film Iñárritu - „Birdman” - w zeszłym roku zdobył Oscara.

 

"Zjawa" do polskich kin trafi 29 stycznia.

 

 

 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.