VIDEO VIVY!

Mijają trzy lata od ich zaręczyn. Dlaczego związek Harry'ego i Meghan wzbudza takie kontrowersje?

Ta relacja wciąż intryguje i budzi wiele emocji...

Gabriela Czernecka 27 listopada 2020 07:15

Książę Harry i Meghan Markle dokładnie trzy lata temu, 27 listopada 2017 roku, ogłosili swoje zaręczyny. Tego wyjątkowego dnia nie odwracali od siebie wzroku, a patrząc na nich nikt nie miał wątpliwości, że są udaną parą! I to się nie zmieniło. Wraz z upływem czasu ich popularność rośnie. Meghan niektórzy już nazywają następczynią księżnej Diany. Zdają się być dobraną parą, ale to jednak nie znaczy, że idealną, zwłaszcza w oczach Brytyjczyków. Dlaczego ich związek wzbudza takie kontrowersje?

Meghan i Harry: historia miłości

Zaręczyny księcia Harry'ego i Meghan Markle nie obyły się bez skandalu. Od samego początku mówiło się, że ich związek jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych w historii monarchii Wielkiej Brytanii. Dlaczego? Ona starsza od niego, rozwódka, była aktorka, a do tego Amerykanka! On do niedawna imprezowicz i niepoprawny kobieciarz. Sądzono, że szybko się sobą znudzą. Harry zmieniał kobiety jak rękawiczki, Meghan z kolei ma na koncie nieudane 2-letnie małżeństwo.... Przeszkody tylko się mnożyły.

Ich związek bardzo szybko wszedł na wyższy poziom, a książę Harry w jednym z wywiadów wyznał, że to była miłość od pierwszego wejrzenia. Zakochani musieli radzić sobie z szukającymi sensacji paparazzi, a utrzymanie związku na odległość przy codziennych zobowiązaniach nie było łatwym zadaniem. Choć nie wróżono im przyszłości, oni pokonali wszelkie przeszkody.

27 listopada 2017 roku książę Harry i księżna Meghan ogłosili zaręczyny i 19 maja 2018 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Co ciekawe, w ich przypadku nawet data wzbudzała zamieszanie. Tego samego dnia rozegrany został finał Pucharu Anglii, co Brytyjczycy traktują jak święto narodowe. Na szczęście oba wydarzenia nie kolidowały ze sobą. 

Związek księcia Harry'ego i Meghan Markle pełen kontrowersji

Od kontrowersyjnych zaręczyn aż bajkowy ślub - zarówno książę Harry, jak i księżna Meghan przeszli spektakularne metamorfozy. Ona rzadziej popełnia gafy, a on stał się przykładnym mężem. 6 maja 2019 roku para po raz pierwszy została rodzicami. Na świat przyszedł wówczas ich synek Archie. Ich związek uznawany jest za ważny krok w brytyjskiej rodzinie królewskiej, w końcu to oni wyznaczają standardy.

Naginanie zasad i zaakceptowanie Meghan Markle (mimo, że jest aktorką, Amerykanką, a także ma mieszane pochodzenie) przez królową jest uznawane za dobry znak! Odkąd zakochani ogłosili zaręczyny, media bacznie śledzą każdy ich krok. Nic dziwnego, bowiem ich związek pokazuje, że brytyjska rodzina królewska robi wielki krok naprzód. 

Tu znajdziesz wszystko o ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle>> 

Dziś para obchodzi trzecią rocznicę zaręczyn. W tym roku podjęli decyzję o rezygnacji z pełnienia królewskich obowiązków i przeprowadzili się za ocean. Ostatnio księżna Meghan wyznała również, że straciła drugie dziecko. Poroniła w lipcu, w trakcie zmieniania pieluszki Archiemu.

„Ściskając swoje pierworodne dziecko, czułam, że tracę drugie”, wyznała na łamach „New York Times”. Gdy leżała już w szpitalu, w tej niewyobrażalnie trudnej chwili wspierał ją mąż. „Czułam wilgoć jego dłoni, całowałam jego kostki, mokre od naszych łez. Patrzyłam na zimne, białe ściany szpitala przez zaszklone oczy. Próbowałam sobie wyobrazić, jak się z tego podniesiemy”, zwierzyła się.

„Siedząc w szpitalnym łóżku i obserwując jak serce mojego męża pęka, gdy próbuje podtrzymać moje, roztrzaskane na kawałki, zdałam sobie sprawę, że jedynym sposobem na rozpoczęcie leczenia jest najpierw zadanie sobie pytania: Czy wszystko w porządku? Ale czy tak jest? Ten rok doprowadził tak wielu z nas do trudnych chwil..”, podkreśliła.

Mimi tych dramatycznych chwil, książę Harry i księżna Meghan mogą na siebie liczyć i nieustannie się wspierają...  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.