TYLKO NA VIVA.PL

Te filmowe stroje dostały drugie życie. Poznaj kulisy wystawy Dobre kreacje cieszą dłużej 

Dr Aleksandra Jatczak-Repeć opowiedziała nam o szczegółach projektu

redakcja VIVA! 16 września 2022 19:58

Tegoroczne gdyńskie święto kina to nie tylko okazja to poznania nowych filmów, ale i promowania zachowań, dzięki którym można dbać o naturę. Przy okazji 47. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych marka Electrolux jako główny partner imprezy nagłaśniał ideę cyrkularności w produkcjach filmowych. Przy gdyńskim Teatrze Muzycznym powstała specjalna strefa, w której oglądaliśmy ekspozycję strojów z najsłynniejszych polskich filmów, występujących w różnych produkcjach na przestrzeni lat.

Nagroda Klimatyczny Film i wystawa „Dobre kreacje cieszą dłużej” - szczegóły

Organizatorzy polskiego święta kina, podobnie jak w roku ubiegłym, kładą mocny nacisk na myślenie i działanie na rzecz ekologii zarówno promując zasady zielonej produkcji filmowej, jak i przygotowując dla gości i widzów zestaw rozwiązań przyjaznych planecie na czas trwania imprezy. Wspiera ich w tym Electrolux szerząc dobre idee wystawą „Dobre kreacje cieszą dłużej”.

Wystawa Electrolux, Gdynia 2022, Dobre kreacje ciesza dluzej
Fot. materiał prasowy

Poza nią marka przekazała nagrodę specjalną. „Poprzez kino, poprzez modę w kinie chcemy w pozytywny sposób zmienić nastawienie ludzi do dbania o ubrania i odczarować stereotyp ubrań używanych. Z kolei nasza nagroda „Klimatyczny film” dla najbardziej ekologicznej produkcji filmowej to coś więcej niż tylko statuetka. To przede wszystkim idea, która pokazuje, że ekologiczna produkcja filmowa jest możliwa. Trzeba tylko częściej o niej mówić i dawać przykład, jak poprzez drobne zmiany zachowań można dbać o środowisko. Fundując ekologiczną nagrodę po raz pierwszy w historii gdyńskiego Festiwalu chcemy nagrodzić wysiłki branży filmowej na rzecz zielonej zmiany i zachęcić kolejnych producentów i ekipy, aby w przyszłości większą uwagę poświęcili zrównoważonej produkcji filmowej”, mówi Natalia Kostera, Brand Manager Electrolux Polska.

Podczas piątkowej gali marka Electrolux przydzieliła poszczególne nagrody: w kategorii filmy pełnometrażowe: „Matecznik” w reż. Grzegorza Mołdy, koordynatorka ekorozwiązań na planie Izabela Igel; w kategorii filmy krótkometrażowe: „Alkibiades” w reż. Roberta Kwilmana, koordynatorka ekorozwiązań na planie Malwina Górecka.

Zobacz także: Tylko w VIVIE! Dwa pokolenia aktorek. Mistrzynie i artystki, które dopiero stoją na progu wielkiej kariery

Ogromne zainteresowanie wzbudzała także wspomniana wcześniej prezentacja „Dobre kreacje cieszą dłużej”. Zobaczcie, co powiedziała nam kuratorka wystawy Aleksandra Jatczak-Repeć.

Film z wirtualnego oprowadzenia po legendarnych stylizacji filmowych znajdziecie na górze strony.  

Wystawa Electrolux, Gdynia 2022, Dobre kreacje ciesza dluzej
Fot. materiał prasowy

materiał partnera

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…