ZE ŚWIATA FILMU

Ten film bije rekordy popularności równe serii o Greyu. W czym tkwi fenomen „Wonder Woman”?

Konrad Szczęsny 11 czerwca 2017 17:30

Ten film po prostu trzeba zobaczyć. Nie tylko z powodu znakomitej roli Gal Gadot, byłej Miss Izraela, lecz także dlatego, że opowiada przejmującą i uniwersalną historię, którą rozumieć można na wielu płaszczyznach. Mowa o „Wonder Woman”, produkcji amerykańskiej, która w weekend otwarcia zarobiła... ponad 100 milionów dolarów i zbiera świetne recenzje wśród krytyków! Dlaczego?

Polecamy też: Kto zachwycił na gali MTV Movie & Video Awards? Oto nowe ikony mody!

Wonder Woman z Gal Gadot - materiał na hit?

„Wonder Woman” to historia Diany, księżniczki Amazonek, która zostaje wyszkolona na niezwyciężoną wojowniczkę, kierującą się w życiu takimi wartościami, jak piękno, dobro i prawda. Szybko okazuje się, że przebywanie na rajskiej wyspie w alternatywnej do naszego świata rzeczywistości nie będzie możliwe, gdyż w jej rękach spoczywa los ogarniętej wielką wojną Ziemi. Jest to oczywiste odwołanie do I Wojny Światowej, w produkcji nie zabrakło również takich wątków, jak makabryczne eksperymenty doktora Mengele z okresu II wojny światowej. To jednak przede wszystkim epicka opowieść o człowieku, bazująca na podstawowych pytaniach egzystencjalnych, takich jak: czy człowiek jest z natury zły czy dobry?  Skąd na świecie zło? Dlaczego toczone są wojny i cierpią na tym najbardziej bezbronni? Oczywiście nie mogło zabraknąć miłosnej historii w tle, jednak skonstruowanej w dosyć ciekawy i niebanalny sposób.

Polecamy też: Skolimowski, Polański, Holland wspominają polskie momenty w Cannes kiedyś i dziś! EKSKLUZYWNE VIDEO

Sukces kasowy Wonder Woman

Co ciekawe, „Wonder Woman” zbiera wśród krytyków świetne recenzje. Podkreślana jest z jednej strony jej uniwersalność, z drugiej znakomita gra aktorska Gal Godot (tytułowej bohaterki) oraz partnerującego jej Chrisa Pine'a oraz rozmach, z jakim cały projekt został zrealizowany. W weekend otwarcia box office produkcji wyniósł... ponad 100 milionów dolarów! Dla porównania: najnowsza część „Piratów z Karaibów: Zemsta Salazara”, która dotychczas wiodła prym w rankingu, zarobił blisko 22 miliony dolarów. Tym samym produkcja pobiła rekord należący do tej pory do „50 twarzy Greya”. 

Wonder Woman - o czym opowiada?

„Wonder Woman” jest ekranizacją popularnego komiksu DC o tym samym tytule. Jego akcja dzieje się w czasach I Wojny Światowej i pokazuje genezę kultowej postaci. 

„Zanim stała się Wonder Woman [Gal Gadot], była Dianą, księżniczką Amazonek wyszkoloną na niepokonaną wojowniczkę. Wychowała się na odległej, rajskiej wyspie. Pewnego dnia rozbił się tam amerykański pilot, który opowiedział Dianie o wielkim konflikcie ogarniającym świat. Księżniczka porzuciła więc swój dom przekonana, że może powstrzymać zagrożenie. W walce u boku ludzi, w wojnie ostatecznej, Diana odkrywa pełnię swojej mocy... i swoje prawdziwe przeznaczenie”, podkreśla dystrybutor. 

Kim jest Gal Gadot?

Gal Gadot to piękna izraelska modelka i aktorka, która w 2004 r. zdobyła tytuł Miss Izraela. Próbowała swoich sił również w aktorstwie, znana jest m.in. z serii „Szybcy i wściekli”. Jednak dopiero „Wonder Woman” przyniosło jej upragniony międzynarodowy sukces. 

Co ciekawe, Gadot poszła na casting do tego filmu nie wierząc, że otrzyma tę rolę. 

Byłam w Izraelu, dostałam telefon – chcą ze mną robić zdjęcia próbne. Zapytałam agenta: „O jaki film chodzi?”. Zadzwonił do mnie po 2 dniach i powiedział: „Czy słyszałaś o Wonder Woman”?”, zwierzyła się u  Jimmy'ego Fallona.

Jako ciekawostkę warto dodać, że Gal Gadot ma austriackie, niemieckie, czeskie i... polskie korzenie! Jej babcia mieszka w Warszawie. W życiu prywatnym jest szczęśliwą mężatką: w 2008 poślubiła Jarona Wersano, wychowują razem dwie córki Almę (6 lat) i Maję (urodzoną w 2017 r.). Aktorka kręciła „Wonder Woman”, gdy była... w piatym miesiącu ciąży!

 Zobacz też: W 10 dni goście wypijają 350 tys. kieliszków szampana! Tych 9 rzeczy nie wiecie o festiwalu w Cannes

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.