TYLKO U NAS

Keanu Reeves, Heidi Klum, Scarlett Johansson... Witold Szmańda pracował z największymi gwiazdami!

Tylko nam zdradza sekrety Hollywood

Katarzyna Piątkowska 30 czerwca 2018 11:00

Trenował największe hollywoodzkie gwiazdy. Bywał na oscarowych przyjęciach, przyjaźnił się z milionerami, a jego nazwisko otwierało wszystkie drzwi w Los Angeles. Dlaczego więc wrócił do Polski?

Kim jest Witold Szmańda?

Ekspert fitnessu i zdrowego żywienia, trener personalny i coach przeszedł długą drogę, by osiągnąć sukces. Sam trenował pływanie, skok wzwyż, kung-fu, bieganie, ale kontuzja kręgosłupa przekreśliła jego marzenia o sportowej karierze.

Nie poddał się i znalazł dla siebie inną drogę. Skończył szkołę medycyny alternatywnej, college treningu personalnego i… aktorstwo. Po 10 latach spędzonych w Los Angeles, bywaniu na oscarowych party, pływaniu prywatnymi jachtami i lataniu prywatnymi samolotami swoich klientów wrócił do Polski.

Tu chce wydać książkę o zdrowym odżywianiu, osobowości i o tym, jaki wpływ ma na nas nasza grupa krwi. Ale nie pragnie zostać Ewą Chodakowską w spodniach. „Chcę, żeby ludzie byli »happy«. I chcę z nimi pracować, ale nie tylko ćwicząc z nimi fitness, ale też dbając o to, żeby ćwiczyć zdrowo i czuwać nad ich zdrowiem psychicznym”.

Jaki jest Keanu Reeves prywatnie?

Gdybyś zobaczyła Keanu tak na co dzień, pomyślałabyś: Matko! Co to za kloszard! Jego styl chodzenia i ubioru totalnie kontrastuje z jego osobowością. Jest wrażliwą, piękną i słoneczną osobą”, opowiada Witold Szmańda, trener Keanu Reevesa, Scarlett Johansson i Heidi Klum. „Gdy w siłowni pojawiła się Scarlett, nie wiedziałem, kim ona jest. W siłowni wszyscy wyglądają inaczej. A ona podeszła do mnie i powiedziała: »Wyglądasz super!«. Potem jeszcze wiele razy się spotykaliśmy”, wspomina swoich podopiecznych i bywalców Fitness Factory. Z kim jeszcze pracował? To zdradza w naszym wideo! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?