WIDEO VIVY.PL

Plejada gwiazd, radość zwycięzców... Za nami 14. edycja Viva! Photo Awards! Byliśmy tam z kamerą

Zobacz naszą relację

Rafał Kowalski 29 listopada 2022 16:16

Na ten dzień czekamy cały rok. To niezwykła przyjemność już po raz 14. zorganizować VIVA! Photo Awards. Podczas tegorocznej gali, która miała miejsce w Winosferze przy ulicy Chłodnej w Warszawie, wyłoniliśmy kolejnych świetnie rokujących artystów fotografów. Z ogromną radością ugościliśmy też gwiazdy, które od lat związane są z naszym magazynem. Czy w ich życiu fotografia też zajmuje specjalne miejsce?

Relacja wideo z VIVA! Photo Awards 2022 – gwiazdy o robieniu zdjęć

Monika Olejnik, Katarzyna Zielińska, Teresa Rosati, Mariola Bojarska-Ferenc, Patricia Kazadi, Urszula Dudziak, Mika Urbaniak, Maria Dębska, Halina Rowicka, Gosia Baczyńska, Natasza Urbańska, Monika i Robert Janowscy, Grażyna Szapołowska i Eryk Stępniewski, Joanna Dark i Marek Dutkiewicz, Katarzyna Niezgoda i Paweł Markiewicz, Jacek Kawalec, Łukasz Jemioł… A także laureaci konkursu, wielu wybitnych fotografów, dziennikarzy, ludzi sztuki i kultury – oni wszyscy zaszczycili nas swoją obecnością podczas 14. już gali Viva! Photo Awards.

VIVA! Photo Awards 2022 goście
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

VIVA! Photo Awards 2022 goście
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Podczas poniedziałkowego wieczoru nie zabrakło emocji związanych z rozstrzygnięciem konkursu. Poza nagrodą Grand Prix rozdano też statuetki w 5 konkursowych kategoriach, a także przyznano nagrodę specjalną od Itaki. W międzyczasie mogliśmy też podziwiać wystawy zdjęć Marleny Bielińskiej, Ryszarda Horowitza, Chrisa Niedenthala oraz wystawę projektów Gosi Baczyńskiej. Za oprawę muzyczną imprezy odpowiadało z kolei niezwykłe trio jazzowe Kuby Więcka.

W relacji wideo udało się nam zapytać gości wydarzenia o to, jaką rolę w ich życiu pełni fotografia, czy sami bywają autorami zdjęć oraz jakie najpiękniejsze momenty znajdziemy w ich rodzinnych albumach.

Partnerami wydarzenia byli: APART, zegarki ALBERT RIELE, CARLO ROSI, GLO, ITAKA.

Zobacz naszą relację! 

VIVA! Photo Awards 2022 goście
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

VIVA! Photo Awards 2022 wystawa
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

VIVA! Photo Awards 2022 goście
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.