TYLKO U NAS!

Viki Gabor i Kayah o piosence „Ramię w ramię”. Zdradziły kulisy współpracy

„Dziewczyny są nam wdzięczne”, podkreślają

Konrad Szczęsny 22 stycznia 2020 13:44

Ta piosenka z miejsca stała się przebojem. Viki Gabor i Kayah na początku roku wydały singiel „Ramię w ramię”. Wpadający w ucho od pierwszego przesłuchania refren, tekst, niosący ważne przesłanie i ich niepowtarzalne, silne głosy okazały się receptą na sukces. A przed naszą kamerą zdradziły, jak wyglądały kulisy ich współpracy!

Kayah o współpracy z Viki Gabor i piosence „Ramię w ramię”

Za muzykę do utworu „Ramię w ramię” odpowiedzialni są Lanberry, Patryk Kumór i Dominik Buczkowski. Jak podkreśla w rozmowie z nami Kayah, jest to team, który doskonale wie, jak skomponować hit.

– Oni naprawdę mają rękę do pisania przebojów. Trzeba mieć do tego talent! A ja mam wrażenie, że im to wypada z rękawa. Co więcej, są tacy zdolni, że potrafią w utwór wpleść etniczne melodie, które idealnie pasują do Viki i podkreślają jej, jakby nie patrzeć dla szarego Polaka, egzotyczne pochodzenie. Uważam, że to jest bardzo dobry zabieg. No a tekst też powstał przy współpracy naszej — opisuje artystka.

Jaki był na niego pomysł?

– Zastanowiłam się, o czym mogę z Viki śpiewać. O moich starych miłościach? Nie. O Viki przyszłych miłościach? Nie! A o czym możemy? O tym, że jesteśmy kobietami niezależnie od tego, w jakim wieku jesteśmy i z jakim bagażem doświadczeń, to jesteśmy w pełni świadome tego, że wspierając się możemy zmienić ten świat na lepsze, możemy dać przykład innym, dodać otuchy innym kobietom i tak się zdarzyło. Czytając komentarze byłam też świadkiem tego, jak bardzo wdzięczne są nam dziewczyny. „Jesteście miodem na moje serce”, „zrobiłyście mi dzień”, „tak, wspierajmy się, siostry!” – i o to chodziło – mówi nam Kayah.

Viki Gabor o współpracy z Kayah

Jak 12-latka zareagowała na wiadomość, że nagra duet z legendarną artystką?

– Ja się bardzo ucieszyłam z tego powodu, bo było to też moje wielkie marzenie, które się teraz spełniło. W domu zawsze towarzyszyła nam muzyka Kayah, bardzo dużo utworów. Moją ulubioną piosenką jest „Jestem kamieniem”, on jest naprawdę niesamowity, tak jak zresztą wszystkie jej piosenki. Zawsze w domu słuchaliśmy i do tej pory słuchamy tych utworów, jesteśmy fanami, więc to jest niesamowite, że mogę teraz śpiewać z Kayah, że nagrałam duet, teledysk.. To jest coś niesamowitego dla mnie – podkreśla Viki Gabor.

Kayah o nagrywaniu teledysku do utworu „Ramię w ramię”

Jak ujawniła Kayah, panie miały bardzo mało czasu na nagranie teledysku!

– Nie wiem czy wiesz, ale my kończyłyśmy nagrywać piosenkę w nocy, na dzień przed wejściem na plan teledysku. I generalnie dopiero na nim uczyliśmy się synchronów, bo nie wiedziałyśmy, co zostało wybrane, to nie takie proste. Jak wielką profesjonalistką jest Viki niech świadczy to, że przyjechała z Krakowa i prosto z pociągu, o jakiejś tam 19 dotarła do studia z mamą, stanęła przed mikrofonem i zaczęła śpiewać. Nagrania trwały do grubo po północy a następnego dnia od 7.00 była już na planie teledysku – relacjonuje Kayah.

Viki Gabor o pracy w studio i na planie klipu „Ramię w ramię”

A jak Viki wspomina same nagrania?

– Ja kocham to robić! Tak fajnie się pracuje z Kayah i to było niesamowite w ogóle i taka fajna atmosfera w studio... I najlepsze jest to, że nauczyłam się od Kayah, że z jednej strony można w trakcie nagrywania dobrze zaśpiewać, a z drugiej można coś dodać od siebie. W naszym przypadku, tak na spontanie, Kayah dograła tamburyn. To było super! To właśnie wyniosłam z nagrań: że można dodać coś od siebie, żeby muzyka była jeszcze pełniejsza i żywsza – mówi nam rozemocjonowana Viki Gabor.

Pełną rozmowę znajdziesz powyżej  

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.