VIDEO VIVY!

Ganiony przez krytyków, uwielbiany przez słuchaczy. Piotr Rubik obchodzi dziś urodziny!

Jak wyglądała jego droga na szczyt?

Gabriela Czernecka 3 września 2019 19:06

Urodziny Piotra Rubika to idealna okazja do tego, by wspomnieć o jego karierze, metamorfozie i o tym, jak udało mu się wejść na szczyt. Przez lata pozostawał w cieniu, pisząc piosenki dla artystów takich jak Michał Bajor, Georgina Tarasiuk czy Katarzyna Skrzynecka, lub komponując utwory do programów telewizyjnych, takich jak Kawa czy herbata. Pierwszy sukces odniósł w 1993 roku za sprawą piosenki Dotyk dla Edyty Górniak. Na następny czekał ponad 10 lat. 

Urodziny Piotra Rubika - kariera

W 2005 roku pojawiła się płyta Tu Es Petrus, która szybko zyskała status diamentowej, ale to rok 2006 był dla niego przełomowy. Trzy albumy w 12 miesięcy - Rubikon, Psałterz Wrześniowy i Tryptyk Świętokrzyski podbiły serca Polaków. Jedni wychwalali jego kompozycje, inni wręcz przeciwnie, ale.. wszyscy słuchali! Talentu do tworzenia muzyki nie można mu odmówić. Dziś nie ma osób, które nie pamiętałyby takich utworów jak Niech mówią, że to nie jest miłość, Psalm dla Ciebie czy Nie wstydź się mówić, że kochasz

Chwilę później poznał miłość swojego życia, Agatę Paskudzką, finalistkę Miss Polonia 2005. W 2008 roku Piotr Rubik stanęli na ślubnym kobiercu. Obrączki kupili u Tiffany'ego, dostali specjalne błogosławieństwo od papieża. Piotr w prezencie ślubnym skomponował dla Agaty piosenkę Most dwojga serc, która brzmi: „Wybuduję most nad najszerszą z rwących rzek, abyś mogła przejść na mój brzeg”. Piotr Rubikdo ostatniej chwili przed ślubem mówił, że nie jest zdenerwowany. Głos zadrżał mu jednak, gdy w kościele mówił słowa przysięgi: „I że Cię nie opuszczę aż do śmierci”. Oboje z Agatą zdecydowali, że chcą, aby podczas tego wymarzonego dnia towarzyszyli im tylko rodzina i najbliżsi przyjaciele. Nie mogło także zabraknąć solistów z chóru Piotra. To oni śpiewali podczas mszy.

W 2009 roku para została rodzicami córki Heleny, a w 2013 roku Alicji. W międzyczasie Piotr Rubik miał okazję być kapitanem 3. edycji programu Bitwa na głosy. Zasłynął także z tego, że często zmienia swój wizerunek. Dziś obchodzi 51.urodziny. Życzymy mu wszystkiego najlepszego!  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.