TYLKO NA VIVA.PL!

Tomasz Ossoliński świętuje 30-lecie pracy. Przed nami wyjątkowy pokaz w Katowicach

Wcześniej jednak projektant pokazał nam kulisy pracy nad kolekcją

Rafał Kowalski 18 maja 2023 16:45

Już 20 maja 2023 roku w katowickim Spodku odbędzie się rocznicowy pokaz Tomasza Ossolińskiego. Około stu pięćdziesięciu zaproszonych gości, piękna kolekcja i niezwykła niespodzianka – tak zapowiada się ten wyjątkowy wieczór. Zanim jednak to nastąpi, odwiedziliśmy projektanta w jego warszawskim atelier.

Tomasz Ossoliński o najnowszym pokazie. Odwiedziny w pracowni

Tomasz Ossoliński uchodzi za najlepszego polskiego krawca męskiego i jednego z najbardziej znanych i cenionych projektantów mody w kraju. Ta pozycja to wynik konsekwentnie budowanego wizerunku i 30-letniego doświadczenia w branży mody. Ale wszystko zaczęło się na Śląsku…

Artysta zadebiutował jako 16-latek – z kolekcją damską, a jego znakiem rozpoznawczym był gorset. Ale największą namiętnością okazał się garnitur. Pasją do tworzenia męskich ubrań zaraził się tuż po maturze, gdy Zakłady Odzieżowe Bytom zaproponowały mu stanowisko głównego projektanta. Na Śląsku, skąd pochodzi, garnitur tej firmy był symbolem męskiej elegancji i luksusu. W Bytomiu pracowało wówczas trzy tysiące ludzi, sama wzorcownia liczyła stu krawców z konstruktorami włącznie; dowodził tym zespołem i odpowiadał za wzory, które się tam produkowało. Był najmłodszym projektantem zatrudnionym przez firmę odzieżową.

TOMASZ OSSOLIŃSKI ANJA RUBIK
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Dziś wśród fanów projektów Tomasza Ossolińskiego są gwiazdy, znani artyści, sławne modelki, sportowcy i biznesmeni. Warto wspomnieć, że w 2019 roku projektant uszył kreację dla noblistki Olgi Tokarczuk, która wystąpiła w niej na bankiecie królewskim w Pałacu Sztokholmskim. Pięciokrotnie szył też stroje na oscarową galę, a raz w smokingu jego projektu Polak odebrał Oscara.

ZOBACZ TAKŻE: Festiwal Filmowy w Cannes 2023: Stylizacje na pokazie filmu "Monster"

Kolekcja, którą zobaczymy w Katowicach to kolejny przystanek na zawodowej drodze artysty. Jak i gdzie powstawały projekty? Zobaczcie nasz materiał wideo. 

Tomasz Ossoliński atelier, pokaz w Katowicach
Fot. materiał promocyjny TVN

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.