VIVA! EKO

Naukowcy alarmują: „Nasza cywilizacja może wyginąć do 2050 roku”. Co możemy zrobić?

Zobacz spot „Przytul się do Ziemi” z udziałem gwiazd

Redakcja VIVA! 10 października 2020 11:48

Czas biegnie nieubłaganie. Naukowcy biją na alarm i informują: już za kilkadziesiąt lat nasza planeta może nie wyglądać tak jak dziś. Wiele ludzkich działań prowadzi nas do katastrofy. Każdego dnia obserwujemy dookoła nas kolejne zmiany w pogodzie, faunie i florze. Populacja ludzi się zwiększa, roślin i zwierząt ubywa. Czy jest jeszcze czas, by przytulić się do Ziemi i pomóc jej w najtrudniejszym dla niej czasie? Tak!

Gwiazdy w spocie VIVY! Przytul się do Ziemi

„Myśl globalnie, działaj lokalnie” głosi jedna z najważniejszych zasad przyświecająca między innymi osobom, dla których ważne jest życie w zgodzie z naszą planetą. Podejmuj ekologiczne działania w swoim domu – segreguj śmieci, kupuj produkty opakowane w materiały nadające się do recyklingu, oszczędzaj światło i wodę. Ucz swoje dzieci, przyjaciół i sąsiadów, jak ważne jest dobro naszej planety. Uświadamiaj, że zbliżamy się do końca klepsydry odliczającej czas do końca Ziemi, jaką znamy.

Jeśli nie zadbamy o środowisko naturalne już dziś wkrótce temperatura Ziemi może wzrosnąć aż o 3 stopnie Celsjusza, co spowoduje nieodwracalne szkody. W ciągu następnych 10 lat zniknie co czwarty znany nam gatunek roślin i zwierząt. Nowy Jork, Szanghaj, Rio de Janeiro i inne miasta już za kilkanaście lat mogą znaleźć się pod wodą ze względu na drastyczne tempo topnienia lodowców. Za 30 lat ekosystemy zaczną po kolei zanikać ekosystemy. Znikną rafy koralowe, dżungle, puszcze, lodowce… Jak przewiduje raport o zmianach klimatycznych, już w 2040 roku zmierzymy się z poważnym kryzysem. Zabraknie nam pożywienia i czystej wody. Naukowcy alarmują, że nasza cywilizacja może wyginąć do 2050 roku…

Czy właśnie to nas czeka? „To nieprawda, ze nie możemy nic zrobić. Możemy. I ja, i Ty, i Ty, i ja”, mówią gwiazdy spotu VIVY! Przytul się do Ziemi. Martyna Wojciechowska, Elżbieta Dzikowska, Ewa Chodakowska, Izabella Miko, Dorota Sumińska, Anja Rubik, Kasia Struss, Michał Piróg, Piotr Pustelnik – każdego dnia szerzą wiedzę na temat tego, jak być przyjaznym dla naszej planety. Mamy nadzieję, że wraz z gwiazdami, podamy ważną porcję wiedzy dalej i zrobimy kolejny krok do lepszego jutra.

Zobaczcie cały film przygotowany dzięki uprzejmości bohaterów VIVY! 

Viva Eko
Fot. STOCK ADOBE

Przytul się do ziemi - spot VIVY
Fot. screen ze spoty VIVY! EKO

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.