Ze świata mody

81-letnia Sophia Loren jako włoska mamma. Dolce & Gabbana zatrudnili trójkę laureatów Oscara

MA 1 lutego 2016 21:34

Trójka laureatów Oscara, troje Włochów, trzy legendy światowego kina - Sophia Loren, Giuseppe Tornatore i Ennio Morricone. Aktorka, reżyser, kompozytor. To ich duet Dolce & Gabbana zatrudnił do reklamy nowych perfum marki, a świat się w niej zakochał. Bo bliżej jej to zwiastuna filmowego niż spotu reklamowego.

 

- To był zaszczyt pracować z mistrzami włoskiego kina, którzy dają życie naszej wizji twórczej. Sophia Loren ucieleśnia włoskie piękno w świecie. Kochamy czułość Giuseppe i podzielamy z nim tę samą wizję Sycylii. Muzyka Ennio Morricone zawsze było częścią naszej kultury; jest jak dotyk włoskiej historii - powiedzieli Domenico Dolce i Stefano Gabbana o ekipie swoich nowych współpracowników.

 

Duet projektantów zatrudnił ich do stworzenia reklamy nowych perfum marki - Dolce Rosa Excelsa. 81-letnia Loren (na której cześć Dolce & Gabbana nazwali jej imieniem jedną ze swoich szminek - Sophia Loren n°1) gra w niej  mammę, stojącą na czele prawdziwie włoskiej, wielopokoleniowej rodziny. Wraz z pięcioma synami powraca do opuszczonej rodzinnej sycylijskiej posiadłości w Bagheria, niedaleko Palermo, by zniszczonej przez czas la Villa Valguarnera przywrócić dawną świetność. 

 

Sophia Loren na planie reklamy perfum Dolce & Gabbana
Fot. Dolce & Gabbana

Sophia Loren z piątką swoich "filmowych" synów w reklamie perfum Dolce & Gabbana

 

 

Ok. 3-minutowy filmik inspirowany arcydziełem "Cinema Paradiso" bogaty jest w symbolikę ważną dla duetu projektantów: to rodzina, religia i zabawa. Wideo podzielone jest na trzy części: "Rinascita", czyli odrodzenie, "Festa" (zabawa) i "Meravigliosa" (cudowny). I zgodnie ze scenariuszem mamma Loren, by uczcić zakończenie remontu willi, zaprasza do świętowania na garden party całe miasteczko. Wśród gości jest piękna Rosa (gra ją modelka Kate King), którą w ogrodzie zauważa najmłodszy syn Sophii i zauroczony jej urodą wręcza  czerwoną różę. Gdy ta później przekazuje kwiat Sophii, aktorka szepcze: "Cudowne".

 

- To spotkanie dwóch kobiet z różnych pokoleń symbolizuje piękno i tradycję. A Sophia i Kate łączą ognisty temperament i delikatność. Takie są przecież Włochy - podsumowali kreatorzy.

 

A w tle filmiku ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Morricone.

 

Sophia Loren i Giuseppe Tornatore na planie reklamy perfum Dolce & Gabbana
Fot. Dolce & Gabbana

Sophia Loren i Giuseppe Tornatore na planie reklamy Dolce & Gabbana

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.