TYLKO U NAS!

Skutki koronawirusa dosięgły restaurację Magdy i Lary Gessler? „Mówiąc zupełnie uczciwie…”

Zapytaliśmy u źródła!

Rafał Kowalski 25 kwietnia 2020 13:55

Magda Gessler i Lara Gessler od lat prowadzą wspólnie Słodki Słony mając po 50% udziałów w firmie. Restauracja i cukiernia jest już kultową w Warszawie, ale nie da się ukryć, że i tam dotarły negatywne skutki koronawirusa. Jak ma się jeden z najsłynniejszych gastronomicznych biznesów sławnej mamy i jej córki?

Lara Gessler o prowadzeniu restauracji w czasie epidemii

Podczas czatu na żywo zapytaliśmy Larę Gessler o to, jakie jako właścicielka podjęła kroki dotyczące pracy Słodki słony w czasie epidemii. „Na początku byliśmy zamknięci, bo martwiłam się o pracowników. Ale pogadałam z zespołem i sami powiedzieli mi, że chcą zarabiać. Wyrywali się z domu, by pracować. Mamy rzeszę ludzi, którzy jedzą u nas regularnie i faktycznie okazało się, że im brakuje jedzenia u nas. Stanęliśmy więc dla nich na linii frontu i wydajemy na wynos. Rozszerzyliśmy też ofertę o rzeczy garmażeryjne i to idzie”, przyznała nam córka Magdy Gessler.

Dodała jednak, że w okresie wielkanocnym dało odczuć się zmiany w budżecie. „Nie było tylu zamówień, ile rok temu. Mówiąc zupełnie uczciwie było gorzej. To wszystko przez okoliczności. W tym roku były zamówienia tylko internetowe, bez gotówki, ludzie się długo bali i musieli przyzwyczaić do zmiany zasad. Cieszę się, że wiele osób miało od nas słodycze na Wielkanoc, ale aż tak dobrze nie było”, wyjaśniła VIVIE.pl Lara Gessler. Dodała jednak, że wciąż ocenia sytuację pozytywnie. „Nie chcę narzekać, bo wiele innych biznesów jest w dużo trudniejszej sytuacji”, zaznaczyła gwiazda naszego ostatniego czatu na żywo, które od poniedziałku do piątku prowadzimy na Instagramie. 

magda i lara Gessler, Viva! 2013
Fot. Iza Grzybowska

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.