O TYM SIĘ MÓWI

„Inni postawili już na mnie krzyżyk". Shannen Doherty w listach chce pożegnać się z najbliższymi

„Staram się doceniać wszystkie małe chwile"

Olga Figaszewska 30 września 2020 11:34

Shannen Doherty od kilku lat walczy z chorobą nowotworową. Wydawało się, że udało jej się pokonać raka piersi. Niestety ten powrócił. Aktorka niedawno wyznała, że choroba jest w czwartym stadium zaawansowania. Gwiazda Beverly Hills, 90210 walczy i nie zamierza się poddawać. Ma przy sobie rodzinę i przyjaciół. Wspierają ją także fani z całego świata. To dodaje jej dużo sił. Jednak w ostatnim wywiadzie zdradziła, ze zaczyna myśleć o tym, w jaki sposób mogłaby się pożegnać z najbliższymi... Jej słowa poruszają. 

Choroba zmieniła jej życie. Jak czuje się Shannen Doherty?

Choroba przewartościowała jej życie. Shannen Doherty pięć lat temu usłyszała diagnozę – rak piersi. Gwiazda serialu Beverly Hills 90210 poddała się chemioterapii i podwójnej mastektomii. Niestety lekarze wykryli przerzuty do węzłów chłonnych. Shannen nie poddawała się. Relacjonowała w mediach społecznościowych swoją walkę. Dbała o siebie i najbliższych. Cieszyła się życiem.

„Po operacji okazało się, że niektóre komórki rakowe mogą rozprzestrzenić się na inne narządy. Dlatego poddaję się chemioterapii, a następnie promieniowaniu. To, czego nie wiemy, jest zawsze najstraszniejsze. Czy chemia zadziała? Czy promieniowanie zadziała? Wszystko inne można opanować. Ból jest do opanowania, życie bez piersi także”, pisała aktorka.

Kiedy wydawało się, że wygrała, los znów wystawił ją na ciężką próbę. Shannen Doherty poinformowała, że rak powrócił. „Wierzę, że znajdę równowagę. Będę szukać wewnętrznej siły, by stawić temu czoła. Modlę się, żeby zrobić to z godnością i wdziękiem. Mam tyle do powiedzenia. Tyle do podzielenia się. Zrobię to. Ale chcę, żebyście wiedzieli, jak bardzo podnosicie mnie na duchu”, pisała w jednym z postów na Instagramie.

„Nasze życie nie kończy się w momencie, gdy usłyszymy diagnozę. Wciąż mamy wiele do zrobienia. Miałam jednak momenty, w których myślałam, że nie dam rady tego zrobić”, wyznała.

W jednym z najnowszych wywiadów aktorka opowiedziała o swoim samopoczuciu i walce. „Inni postawili już na mnie krzyżyk. Nie jestem gotowa na odejście. Mam w sobie dużo życia”, podkreśla w październikowym Elle.

„Staram się doceniać wszystkie małe chwile, których większość ludzi nie dostrzega lub bierze je za pewnik”, dodała [cytat za Onet Film].

Koledzy z kultowego serialu podkreślają, że Shannen jest niesamowicie silną kobietą, prawdziwą wojowniczką. Zawsze taka była i to się nie zmieni. Ale aktorka nie ukrywa, że zdarza jej się w ostatnim czasie coraz częściej myśleć o tym, jak powinna się pożegnać z najbliższymi. Aktorka myśli o napisaniu listów i nagraniach video dla męża i mamy. Chciałaby, żeby mogli do nich powrócić, kiedy jej już zabraknie. Aktorka nie potrafi sobie tego wyobrazić. 

„Nie usiadłam do pisania listów. To jest coś, co muszę zrobić. Jest kilka rzeczy, które muszę powiedzieć mojej mamie. Chcę, żeby mój mąż wiedział, co dla mnie znaczy”, mówi poruszona.

„Kiedy przychodzi na to czas, mam wrażenie, że to jeszcze nie ten moment. Wydaje mi się, że wtedy kończysz z życiem, a ja nie kończę. Czuję się bardzo, bardzo zdrowym człowiekiem. A trudno jest zakończyć swoje sprawy, gdy czujesz, że będziesz żyć kolejne 10-15 lat”, dodała.

Życzymy jej dużo zdrowia! 

Źródlo: Onet Film, Elle USA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mask are cool.

Post udostępniony przez ShannenDoherty (@theshando)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?