ZE ŚWIATA FILMU

Najbardziej oczekiwany powrót 2021 roku: Przyjaciele znów razem w specjalnym odcinku!

Zdradzamy najciekawsze fakty o kultowym serialu

Ksenia Krasko 19 stycznia 2021 20:29

Dziesięć sezonów, 236 odcinków, setki zabawnych i wzruszających chwil... Serial Przyjaciele bije rekordy popularności, pomimo faktu, że ostatni odcinek wyemitowano dwadzieścia sześć lat temu. Fani sitcomu od dawna marzyli o nowych przygodach szóstki przyjaciół, ale producenci – i sami aktorzy – konsekwentnie odrzucali ten pomysł. Do czasu, gdy wreszcie twórcy ogłosili, że Monica, Rachel, Phoebe, Ross, Chandler i Joey znów się spotkają! Oto wszystko, co wiemy o powrocie Friends’ów.

„Przyjaciele” - specjalny odcinek na 25-lecie serialu. Kiedy powstanie?

Nie tylko widzowie byli zrozpaczeni, że serial dobiegł końca. „Byliśmy jak wazon z chińskiej porcelany rzucony o ścianę. Lecieliśmy w kierunku nieuniknionej męki”, mówiła Jennifer Aniston o ostatnim tygodniu zdjęć. „Rozbiliśmy się na miliony fragmentów. Ta strata bolała bardziej, niż myślałam”, dodała Lisa Kudrow.

Wielbiciele Przyjaciół z pewnością zastanawiają się, jak potoczyły się losy głównych bohaterów po ostatnim sezonie... Być może już wkrótce się tego dowiemy, ponieważ trwają parce nad specjalnym, jubileuszowym odcinkiem serialu. O tym, że powstanie, twórcy informowali jeszcze wiosną zeszłego roku, jednak ze względu na pandemię Covid-19, zdjęcia były wielokrotnie przekładane.

Jennifer Aniston (Rachel), Courteney Cox (Monica), Lisa Kudrow (Phoebe), Matt LeBlanc (Joey), David Schwimmer (Ross) i Matthew Perry (Chandler) powrócą na plan ku uciesze licznych fanów, a po drugiej strony kamery ponownie znajdą się Marta Kauffman, David Crane i Kevin S. Bright. Zdjęcia powstaną w tym samym pawilonie Warner Bros., w którym nakręcono dziesięć sezonów serialu.

Lisa Kudrow ujawniła kilka szczegółów. Jak przekazała słuchaczom podcastu aktora Roba Lowe’a, praca na planie rozpocznie się wiosną tego roku, ale aktorzy już się przygotowują. Zwróciła się również do fanów, aby nie oczekiwali zbyt wiele. „To nie jest powrót w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie mamy scenariusza, [...] po prostu się spotkamy, co nie zdarza się tak często w prawdziwym życiu. [...] Myślę jednak, że będzie fajnie!”. Specjalny odcinek Przyjaciół ma być improwizacją – aktorzy będą tworzyć fabułę na bieżąco.

Przyjaciele, Friends, ciekawostki o serialu
Fot. Jon Ragel/NBCU Photo Bank/NBCUniversal via Getty Images via Getty Images

Ciekawostki o serialu „Przyjaciele”

Pedantyczność Moniki, lekkomyślność Rachel, czarujący brak wiedzy Joey’a, sarkastyczne żarty Chandlera, kłopoty miłosne Rossa, ekscentryczność Phoebe – każdy z serialowych przyjaciół ma swoje unikalne cechy, które wcale nie są nam obce. Fani Friends’ów dorastali wraz z ulubionymi bohaterami, a oprócz dobrego nastroju wynosili z sitcomu coś więcej, bo każdy odcinek niesie za sobą życiową lekcję. Najważniejszą z nich zdecydowanie jest ta, która mówi, że zawsze warto polegać na prawdziwych przyjaciołach.

Nie wszyscy wiedzą, że serial promowano jednym nazwiskiem, i była to Courteney Cox! David Schwimmer, Matt LeBlanc, Jennifer Aniston, Lisa Kudrow i Matthew Perry byli tak mało znani w 1994 roku, że ich obecność nie przyciągnęłaby żadnego widza. A czy słyszeliście o tym, jak bardzo urosła gaża głównych aktorów wraz z kolejnymi sezonami? Za pierwsze odcinki otrzymywali 20 tysięcy dolarów, a za ostatnie – aż milion. Więcej ciekawostek o kultowych Przyjaciołach znajdziecie w naszym wideo. 

Przyjaciele, Friends, ciekawostki o serialu
Fot. NBCU Photo Bank/NBCUniversal via Getty Images via Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!