ZE ŚWIATA FILMU

Rolę Biga miał zagrać ktoś inny, a Carrie miała być brunetką. Tego nie wiecie o Seksie w Wielkim Mieście

Oto najciekawsze fakty o kultowym już serialu

Ksenia Krasko 12 stycznia 2021 20:29

Kultowy już Seks w Wielkim Mieście powraca! Rozmowy o kontynuacji serialu prowadzone były od dawna, aż w końcu zapadła oficjalna decyzja o nowym sezonie, który będzie wyemitowany na platformie HBO Max. Ma składać się z 10 odcinków, a zdjęcia ruszą wiosną. Producentem wykonawczym będzie Michael Patrick King. Jak dotąd nie ujawniono żadnych szczegółów fabuły.

Ciekawostki o serialu „Seks w Wielkim Mieście”

Na ekran powrócą nasze ulubione przyjaciółki, choć nie w pełnym składzie. Sarah Jessica Parker ponownie wcieli się w rolę Carrie Bradshaw, Cynthia Nixon zagra Mirandę Hobbes, a Kristin Davis uroczą Charlotte York. Jedynie Kim Cattrall, serialowa Samantha Jones, zrezygnowała z projektu ku rozczarowaniu rzeszy fanów.

W oczekiwaniu na nowe odcinki SATC, przypominamy najciekawsze fakty o sześciu poprzednich sezonach. Niektóre znajdziecie poniżej, a inne – w naszym wideo.

 • Postać Mr Biga inspirowana jest byłym partnerem autorki książki, Candace Bushnell. Jak twierdziła, wydawca Ron Galotti miał identyczny charakter.
 • To Alec Baldwin miał zagrać Mr Biga, ale ostatecznie Chris Noth okazał się idealny w tej roli. Imię John, które poznajemy w ostatnim odcinku, to kwestia przypadku.
 • W pierwszej wersji czołówki bliźniacze wieże World Trade Center pojawiają się dwa razy, na samym początku przy nazwie serialu, i przy nazwisku Parker. Po tragicznych wydarzeniach z 11 września 2001 roku zamieniono je na Empire State Building.
 • Początek serialu miał wyglądać zupełnie inaczej. Porównując obie wersje zdecydowanie wolimy tą, którą znamy...

 • W 2001 roku Sarah Jessica Parker została producentką wykonawczą serialu. Zadbała wtedy o zapis w swoim kontrakcie, gwarantujący, że nigdy nie pojawi się nago na ekranie. Ujawniła też, że grając postać Carrie Bradshaw, nosiła obcasy przez 18 godzin na dobę.
 • Żadna z głównych bohaterek nie założyła tego samego stroju podczas kręcenia serialu, aż do ostatniego odcinka, kiedy Carrie ma na sobie futro z pierwszego sezonu. Większość kreacji była wypożyczona, ale Sarah Jessica Parker zachowała prawie wszystkie ubrania. Tak samo zrobiła Cynthia Nixon, jednak z innego powodu – rzeczy serialowej Mirandy były kupowane ze względu na niestandardowy wzrost i budowę ciała aktorki.
 • Carrie Bradshaw pierwotnie miała być brunetką, ale producenci zmienili zdanie i zrobili z niej blondynkę tuż przed kręceniem wstępnego odcinka. Cynthia Nixon jest naturalną blondynką, ale dla roli Mirandy zgodziła się przefarbować. Nie ma też przekłutych uszu, więc nosiła klipsy.
 • Kim Cattrall, słynna już Samantha Jones, po latach wyznała, że niezbyt dobrze wspomina pracę na planie. Jak donoszą media, najgorzej dogadywała się z Parker.

Kim Catrall, Samantha Jones
Fot. SCREEN HBO

 • Kristin Davis przyznała w wywiadzie, że jej babcia nigdy nie oglądała Seksu w Wielkim Mieście. Aktorka stwierdziła, że serial byłby dla niej zbyt wstrząsający.
 • Ze wspomnień aktorek wiemy, że drink Cosmopolitan był mieszanką wody i barwnika spożywczego lub soku żurawinowego, bezalkoholowe piwo imbirowe zastępowało szampana, a czerwone wino - napój winogronowy. A co z jedzeniem? Sarah Jessica Parker ujawniła kiedyś, że zawsze zjadały to, co miały na talerzu, a dania miały świetną jakość.
 • Rola, którą zagrał Matthew McConaughey w odcinku Escape from New York, była przeznaczona dla Aleca Baldwina, jednak aktor odmówił. Propozycję otrzymali też George Clooney i Warren Beatty, ale również nic z tego nie wyszło.
 • Ostatni odcinek serialu został nakręcony zaledwie cztery dni przed emisją telewizyjną. 

Mr Big, Carrie Bradshaw, Chris Noth, Sarah Jessica Parker, Sex and the City, Seks w wielkim mieście
Fot. Getty Images

Seks w wielkim mieście, SATC
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?