WIDEO VIVY.PL

Roma Gąsiorowska o pracy nad sobą i terapiach. Aktorka rusza z ważną akcją społeczną

Tylko nam opowiedziała o jej szczegółach. Pomysł wsparły gwiazdy

Rafał Kowalski 17 lutego 2022 16:54

Od kilku miesięcy Roma Gąsiorowska pracuje nad projektem, który pozwoli innym lepiej poznać siebie. Świadomość swoich zachowań i kierujących nami mechanizmów to dobra droga, by wieść lepsze życie, o czym aktorka wielokrotnie przekonała się na własnej skórze. W rozmowie z VIVĄ.pl opowiedziała o przebytych formach pracy nad sobą i akcji społecznej, której premiera już wkrótce.

Nad czym pracowała Roma Gąsiorowska? Przed artystką start jej akcji społecznej

Podczas ostatniego spotkania z Romą Gąsiorowską zapytaliśmy ją o przygotowywaną przez nią akcję, która do tej pory pozostawała tajemnicą. „To jest bardzo dojrzały projekt, który jest wypadkową moim przemyśleń i obserwacji na temat istniejącej rzeczywistości. Postanowiłam wykorzystać swoje doświadczenie i odważyć się, aby otworzyć dyskusję na temat tego, w jakiej jesteśmy kondycji jako współcześni ludzie. Chcę zadać pytanie o to, jakie wartości nas łączą. Często widzę, że jesteśmy bardzo podobni”, powiedziała Rafałowi Kowalskiemu z VIVA.pl aktorka i podała jeden z przykładów.

„Mamy kryzys wartości i potrzebę bycia zrozumianym oraz kochanym. To na pewno jest w nas wspólne bez względu na to z jakiego domu pochodzimy czy dokąd zmierzamy. Musimy popatrzeć na to, w jaki sposób się komunikujemy i jak dbamy o siebie od początku do końca dnia. Musimy wziąć za to odpowiedzialność. […] Jeśli nie pracujemy nad tym, to naturalne jest, że gdzieś te energię trzeba z siebie wyrzucić. I to, co nas łączy, to to, że wyrzucamy ją na naszych najbliższych. Bardzo wiele potrafimy  sobie zrobić krzywdy swoją nieświadomością”, podkreśliła Roma Gąsiorowska.

Z kolei w informacji prasowej czytamy między innymi:  „Akcja, którą planuje w najbliższym czasie Roma Gąsiorowska, będzie miała na celu wspieranie tego jak zauważać w sobie i w innych przemocowe zachowania. Poprzez działania z ambasadorami i ekspertami akcji, Roma będzie inspirować jak zadbać o siebie w wielowymiarowym wymiarze, by pokochać siebie, by być otwartym na drugiego człowieka i by przede wszystkim stawiać granicę, jeśli jest się krzywdzonym. Roma chce mówić o tym jak jesteśmy obciążeni przez poprzednie pokolenia, społeczeństwo, edukację i ciągniemy za sobą spirale nieświadomości, krzywdząc siebie wzajemnie czy też biernie przyczyniając się do przemocy”.

Co ważne i ciekawe, akcję wymyśloną przez Romę przy okazji niedawnych 40. urodzin, wsparły polskie gwiazdy, które wzięły udział w nagraniach ważnego materiału wideo. Jego premierę zapowiedziano na marzec. W projekcie o mocnym przekazie zagrali między innymi: Danuta Stenka, Julia Kuczyńska, Alan Andersz, Barbara Kurdej-Szatan, Agnieszka Dulęba-Kasza i Agnieszka Więdłocha.

OBEJRZYJ TAKŻE: Jak kiedyś kręciło się filmy? Magdalena Zawadzka o tajnikach jej zawodu i błędach w karierze

Roma Gąsiorowska, VIVA! 2017 maj
Fot. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM

Roma Gąsiorowska o terapiach po stracie mamy i zawodzie aktorki

Akcja aktorki będzie też dobrym drogowskazem dla osób, które są w trudnym momencie życia. We właśnie takim była Roma Gąsiorowska, gdy osiągnęła pełnoletniość. Tuż przed maturą zmarła jej mama. „Zawalił mi się świat. Miałam zaniżone poczucie własnej wartości, stany depresyjne, długo nie mogłam uwierzyć, że coś potrafię...”, mówiła w archiwalnym wywiadzie dla Party.

Po latach ulubienica widzów widzi, jak długą drogę przebyła… „Mam za sobą przeróżne formy pracy nad sobą w różnych terapiach. I to już od początku mojej drogi zawodowej. To było przez fakt, że gdy miałam 18 lat, moja mama umarła. To jest nazwane w psychologii jako największa z traum, jakiej człowiek może doświadczyć. I dlatego mówię, że prawdopodobnie dlatego wybrałam zawód aktorki, żeby zrozumieć, kim jestem, bo to zbiegło się z trudnym dla mnie czasem. Gdyby nie to, że poszukiwałam wtedy siebie, miałam psychoterapię, uczyłam się na nowo funkcjonować, to pewnie nie do końca bym się zbudowała. Miałabym duże problemy ze znalezieniem spokoju i szczęścia”, powiedziała przed kamerą VIVY.pl.

Planowana na marzec akcja społeczna pomysłu Romy to efekt nabrania przez nią sił do podjęcia wielowarstwowego tematu poznania siebie. „Teraz poczułam się na tyle gotowa, poukładana i spokojna oraz mam w sobie dużo mocy, która może poprowadzić innych ludzi, że chcę pójść na przodzie i dawać innym odpowiednie narzędzia do pracy nad sobą”, usłyszeliśmy na koniec spotkania.

Nie możemy doczekać się publikacji pierwszych materiałów związanych z akcją. Zobacz nasz cały materiał wideo i dowiedz się o niej jeszcze więcej.

Życzymy dużo powodzenia. 

CZYTAJ TAKŻE: Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski: „Oboje mamy bardzo wybujałe temperamenty i jesteśmy upartymi osobami”. Jak wygląda związek aktorskiej pary?

Kolacja z okazji 40. urodzin Romy Gąsiorowskiej

Roma
Fot. Ida Podsiebierska / materiał prasowy od aktorki

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.