VIVA! VIDEO

Anna Dereszowska w nietypowej roli

Aktorka wzięła udział w ciekawej akcji

Artykuł sponsorowany 23 marca 2018 11:35

Annę Dereszowską znamy głównie z jej ról w filmach i teatrze, ale ostatnio mogliśmy też lepiej poznać ją od zupełnie innej strony!

Na ostatniej konferencji Akademii 5.10.15. wystąpiła przede wszystkim jako doświadczona mama i podzieliła się ze słuchaczami tym, jak dba o rozwój swoich dzieci i pracę nad ich talentami. Jej córka uczy się śpiewać, ale kocha także grać… w piłkę nożną. Aktorka świadomie pozwala jej pracować nad oboma pasjami i nie naciska, by jej dzieci poszły w jej ślady.

Fot. Akademia 5. 10. 15.

Konferencja Akademii 5.10.15. była okazją do rozmowy o szukaniu w dzieciach talentów oraz o roli, jaką odgrywają w tym rodzice. Prowadząca spotkanie psycholożka Małgorzata Ohme podkreślała:

Bądźmy uważni i wrażliwi na nasze dzieci i ich potrzeby. Pozwalajmy im próbować, eksperymentować i uczyć się.

Anna Dereszowska o swoim talencie

Poza poradami dotyczącymi wychowania dzieci Anna Dereszowska podzieliła się też wspomnieniami z własnego dzieciństwa.  Opowiedziała o roli, jaką w jej drodze do sukcesu odegrał jej ojciec, który wspierał jej wszystkie pasje i nie zmuszał do wybrania tej jednej, właściwej drogi. Jako dziecko interesowała się bardzo wieloma dziedzinami i wcale nie myślała o aktorstwie. Próbowała wielu różnych zajęć, przez chwilę ćwiczyła nawet śpiew klasyczny! Do szkoły teatralnej trafiła praktycznie przez przypadek. Przygotowywała się na architekturę, ale w ostatnim momencie posłuchała rady rodziców, poszła za głosem serca i wybrała aktorstwo.

Fot. Akademia 5. 10. 15.

O dziecięcych talentach

Małgorzata Ohme podkreślała także, że nie możemy też wymagać, aby  nasze dzieci realizowały nasze własne, niespełnione marzenia. Z psychologicznego punktu widzenia, rodzic powinien być obserwatorem i nie zmuszać dziecka do rozwoju w konkretnych dziedzinach wbrew jego woli. Razem z Anną Dereszowską, uznały, że najważniejsze co rodzic może zrobić, by wesprzeć swoje dziecko, to nie nakładać na nie presji i nie wymagać sukcesów.

Przed każdym rodzicem stoi ogromne wyzwanie wychowania dziecka: szczęśliwego, kochanego, świadomego swoich mocnych stron. To szalenie trudne szczególnie, gdy dziecko zaczyna przejawiać ukierunkowane zdolności. Sztuką jest je widzieć, a prawdziwym sukcesem wspierać dziecko w ich rozwijaniu.

Akademia  5.10.15. wspiera dziecięce talenty

Akademia 5.10.15., która ruszyła w listopadzie zeszłego roku, to program aktywnie wspierający rodziców w wychowaniu dzieci i związanymi z tym wyzwaniami. Na drugiej konferencji, która odbyła się 20 marca, poza Anną Dereszowską i Małgorzatą Ohme pojawiła się też zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids, Roksana Węgiel, dziecięca modelka i aktorka, Roksana Trzasko oraz właścicielka agencji modeli dziecięcych Pink Wings, Anastazja Borowska

Wszyscy zebrani goście stwierdzili, że najważniejsze jest przede wszystkim szczęście dzieci i rozwijanie ich pasji. Ewentualny sukces i pieniądze są tylko tego następstwem.

Więcej rad dotyczących wychowywania dzieci i informacji o samej akcji, znajdziecie na stronie www.51015kids.eu/blog.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…