KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Na jaw wyjdą wszystkie sekrety księcia Harry'ego i księcia Williama. Szykuje się skandal?! 

Dziennikarz ujawnia, jak wyglądają ich prawdziwe relacje

Gabriela Czernecka 24 czerwca 2020 06:59

Relacja księcia Williama z księciem Harrym w ostatnich miesiącach często poddawana była bacznym obserwacjom. Wszyscy zastanawiali się, czy bracia faktycznie trwają w konflikcie, a może najgorsze mają już za sobą. Relację braci postanowił dogłębnie przeanalizować autor książek o tematyce królewskiej, Robert Lacey. Jego najnowsza książka przedstawi jak wyglądały i jak dziś wyglądają relacje synów księżnej DIany. Czy ujawni coś, czego jeszcze nie wiemy? 

Relacje księcia Williama z księciem Harrym

Synowie księżnej Diany od dnia narodzin żyją w świetle reflektorów, a media rozpisują się o każdej, choćby najmniejszej zmianie w ich życiu. Nic dziwnego, żę konsultant historyczny serialu The Crown, Robert Lacey postanowił przedstawić, jak naprawdę wyglądają relacje braci. Książka Bitwa braci: Przyjaźń i waśnie już niebawem trafi na rynek. W opisie książki czytamy, że Robert Lacey przeanalizował całe życie młodych książąt - od dnia narodzin, czasy dzieciństwa, pojawienie się w ich życiu kobiet - Kate Middleton i Meghan Markle - aż po dzień dzisiejszy.

Autor książki postanowił skupić się głównie na tym, co sprawiło, że w relacji braci nastąpił znaczący rozłam. Nie ma wątpliwości, że miało na to wpływ pojawienie się Meghan w życiu Harry'ego, ale czy to właśnie ona jest odpowiedzialna za gorsze stosunki między braćmi? Książęta zawsze mogli na siebie liczyć, a ich wspólne zdjęcia podbijały internet. Przez Brytyjczyków uznawani byli za idealne rodzeństwo. Wzajemnie wspierali się po stracie matki... 

Książę Harry i książę William
Fot. Getty Images

Nie da się jednak nie zauważyć, że zmiany w ich relacji nastąpiły, gdy Harry poznał Meghan. Wówczas mniej czasu spędzał z bratem i jego rodziną, a coraz częściej myślał o założeniu własnej. Otwarcie mówił także o tym, że nie chce żyć w świetle reflektorów i że gdy znajdzie tę odpowiednią kobietę, postara się ułożyć życie nieco bardziej w cieniu. 

Książę Harry i książę William
Fot. Getty Images

Gdy między braćmi pojawiły się pierwsze konflikty, Brytyjczycy byli zaskoczeni. W końcu dotychczas stanowili jedność. Łatwo dało się jednak zauważyć znaczący podział obowiązków między Williamem i Harrym. Coraz rzadziej pojawiali się razem publicznie.

QUIZ: Co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź swoją wiedzę!>>

William nie rozumiał niechęci brata do królewskiego życia i twierdził, że jego relacja z Meghan rozwija się zbyt szybko. Harry stawał w obronie ukochanej i coraz bardziej odsuwał się od rodziny królewskiej. Sytuacja między braćmi stała się napięta. W konflikt zaangażowały się ich partnerki, które według mediów, nie pałały do siebie sympatią. Podczas publicznych wystąpień unikali kontaktu wzrokowego i wymieniali ze sobą tylko uprzejmości.

Książę Harry i książę William
Fot. Getty Images

Na początku stycznia 2020 roku Harry i Meghan zrezygnowali z królewskich obowiązków i wyprowadzili się do Los Angeles. Kontakt braci jeszcze bardziej osłabł. To zmieniło się, gdy podano, że książę Karol zmaga się z koronawirusem. Choroba ojca na nowo zbliżyła do siebie braci. Ale czy najgorsze jest już za nimi? Odpowiedź poznasz, oglądając nasze wideo!  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.