O TYM SIĘ MÓWI

Czy my się znamy?, czyli świąteczna reklama pokazująca smutną prawdę o naszych relacjach

To kolejna reklama Ikei, która wzrusza do łez

Gabriela Czernecka 20 grudnia 2018 07:41

Reklama Ikei na święta znów wzrusza, zastanawia i daje do myślenia. Czy my się znamy?, czyli świąteczny spot, który pokazuje smutną prawdę o naszych relacjach, czym wyróżnia się spośród typowych świątecznych reklam. Ikea pokazuje, jak wiele potrafimy wiedzieć o obcych osobach, a jak mało o własnej rodzinie... A jak jest u Was?

Świąteczna reklama Ikei: Czy my się znamy?

Czy my się znamy? - pod takim hasłem hiszpańska Ikea promuje swoje najnowsze produkty. Reklama pokazuje rodzinną grę - przy trzech stołach zasiadają pokolenia trzech różnych rodzin. Przy świątecznych suto zastawionych stołach widzimy więc nastolatków, rodziców i dziadków. Zasady są proste. Prowadzący zadaje poszczególnym uczestnikom pytanie - jeśli dana osoba odpowie dobrze, może zostać przy stole, jeśli źle - musi odejść.

Pierwsze pytania dotyczą nowinek technologicznych, social mediów, stron internetowych, a także popularnych programów, filmów czy zjawisk, z jakimi każdy z nas ma styczność na co dzień. Zadawane  są głównie młodym ludziom i szybko okazuje się, że ci maja ogromną wiedzę na temat celebrytów i nowych funkcji mediów społecznościowych. Następnie prowadzący przechodzi do innej kategorii pytań. Wydawałoby się, że o wiele łatwiejszej, bo pytania dotyczą rodziny. Nic bardziej mylnego. 

Na pytania: Co studiowała babcia? Gdzie pracuje twój tata? Gdzie rodzice spędzili miesiąc miodowy? Jakie jest marzenie twojej mamy? - prowadzący odpowiedzi nie otrzymuje. Od stołów odchodzą niemal wszyscy członkowie rodzin. I tak w smutny sposób uświadamiamy sobie, jak słabo znamy członków naszej rodziny. 

Tegoroczna świąteczna reklama hiszpańskiej Ikei zachęca nas, by w święta Bożego Narodzenia porozmawiać z bliskimi o nich samych. W końcu nie zawsze będą przy nas. A Ty? Jak dobrze znasz członków własnej rodziny? Zobaczcie wyjątkową reklamę Ikei. 

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!