TYLKO U NAS!

Radosław Piwowarski o filmie o Ani Przybylskiej: Nie chcę epatować śmiercią. EKSKLUZYWNE VIDEO

Konrad Szczęsny 14 sierpnia 2017 06:00

Ona - jego muza. On - jej mentor i przyjaciel. Radosław Piwowarski dostrzegł talent, urodę i urok Ani Przybylskiej już w trakcie pierwszego spotkania z nią na castingu do filmu „Ciemna strona Wenus”. Wiedział, że zostanie sławna. Często nazywany jest zresztą ojcem jej sukcesu. Od momentu śmierci aktorki, czyli od 5 października 2014 r., coraz częściej mówi się o filmie, który przybliżyłby widzom jej życie i początki kariery. Jak całą produkcję wyobraża sobie sam reżyser?

 

Polecamy też: TYLKO U NAS! Radosław Piwowarski o Ani Przybylskiej: Chcę zrobić prawdziwy film o niej, a nie love story z rakiem w tle

 

Radosław Piwowarski o filmie o Ani Przybylskiej

 

Radosław Piwowarski w rozmowie z Krystyną Pytlakowską zaznaczył, że nie chce nakręcić filmu, w którym głównym tematem będzie przedwczesna śmierć aktorki i jej heroiczna walka z rakiem trzustki.

 

Ktoś mi cynicznie doradzał, że ludzie pójdą do kina zobaczyć, jak ona umiera, bo śmierć jest chwytliwa. Nie chcę, żeby to było w filmie, nie chcę, żeby to był film o chorobie i śmierci, tylko o życiu i szczęściu. Radosny. Są jednak tacy, którzy uważają, że cierpienie, choroba, zły los są najbardziej kasowe.

- Przysporzą widzów?

Dokładnie. I ludzie pójdą do kina patrzeć, jak Przybylska umierała, a nie zobaczyć, jaką była fantastyczną kobietą, która do nikogo nie strzelała, nikogo nie chciała oszukać. Nie zawiodła żadnych przyjaźni i nie miała wrogów. [...] W  moim filmie na końcu gwiazda umiera, bo umarła Ania Przybylska, ale właściwie to nie śmierć, tylko spotkanie z najbliższymi, z ojcem, z babcią. Ona jest ciągle młoda, piękna i mówi: „Nic mnie nie boli”.

- A ludzie chcieliby wielką love story, ona umiera a on zostaje?

Tak i niesie ją płacząc na rękach. A ja chcę zrobić film o tym, jak dziecko z marynarsko-wojskowej dzielnicy, kosmitka, zostaje gwiazdą, mieszka w Ritzu, wszyscy ją podziwiają i kochają. I to nadzieja dla każdego, że można żyć uczciwie, nie robić kariery przez łóżko, nie kraść i zdobyć ludzką miłość. Trzeba mieć tylko talent i urodę. Ale to już zależy od Boga.

- To będzie piękny film i tylko Ty powinieneś go zrealizować  Ale odnoszę wrażenie,  że istnieje jakieś drugie dno i ktoś chce Ci ten film podebrać dla kasy.

Nie zastanawiałem się nad tym. To byłoby zbyt bolesne. Mam nadzieje, że twoje intuicja cię zawodzi.

 

Polecamy też: TYLKO U NAS! Znamy szczegóły filmu o życiu Ani Przybylskiej. Kto zagra główną rolę? Kiedy ruszą zdjęcia?

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?