TYLKO U NAS!

„Zakochałem się w mojej córce tak samo jak w muzyce”. Popek o sile rodziny

Jakim ojcem jest Popek?

Olga Figaszewska 7 marca 2018 17:40

Ma kontrowersyjny wizerunek, a na sumieniu wiele grzechów – tych ciężkich również. Mógłby napisać o sobie 100 różnych książek opartych na faktach. Komediowych i horrorów. Kradł, nadużywał alkoholu, brał narkotyki. Udało mu się wydobyć z mrocznej przeszłości. Teraz bierze udział w ósmej edycji Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami. Ma szczęśliwą rodzinę i w pełni poświęca się wychowaniu córki. Co mówi o ich relacji? Jakim jest ojcem? O wszystkim opowiedział Krystynie Pytlakowskiej.

Popek o córce. Jakim jest ojcem?

Kiedy zrozumiałeś, że muzyka pozwoli Ci żyć?

Gdy uświadomiłem sobie, że zakochałem się w mojej córce tak samo jak w muzyce, bezwarunkowo. Kiedyś nie miałem świadomości, dlaczego robię tę muzykę. Tak samo jak nie miałem wiedzy, po co robię dziecko. A gdy zobaczyłem Julkę przy porodzie, zakochałem się tak bardzo, że musiałem się jej wyprzeć…

Wtedy w Polsce wydano za Tobą list gończy.

Tak, jakbym przyznał się do ojcostwa, to za tydzień przyjechałaby po mnie policja. I Julka nie miałaby taty naprawdę.

I wtedy zaczęła się euforia, miłość do Popka, miliony wejść na YouTubie?

Wtedy też zacząłem pić i tworzyć muzykę, żeby zasłużyć na te miliony fanów. W tym garażu stałem się alkoholikiem i wielkim artystą. A teraz mam ponad miliard wyświetleń. Jestem w szoku. Muzyka przychodziła mi tak łatwo, że potrafiłem napisać i nagrać z gitarzystą Lady Pank płytę w ciągu 24 godzin. Nagrałem 800 piosenek przez dwa lata!

Wszystko z siebie wyrzuciłeś? I na duszy było Ci lżej?

Płakałem poprzez muzykę i śmiałem się poprzez muzykę. Jak miałem czarne myśli, to nagrywałem, a jak dobry humor, to też nagrywałem.

Czarne myśli? Samobójcze?

Często myślałem, żeby ze sobą skończyć.

I zostawić Julkę?

Ona miała cztery lata, kiedy byłem w tamtym transie alkoholowym. Sam w hotelu, nikogo przy mnie. Wódka wypłukała ze mnie ludzkie uczucia, chciałem się powiesić albo skoczyć z okna. Alkoholik nie myśli wtedy o córce. Tylko żeby się napić.

Bałeś się wtedy powrotu do Polski?

Wtedy tak. Bałem się, że jak wrócę, od razu mnie przymkną za dawne grzechy. Na szczęście unieważniono tamten list gończy. Teraz niczego się nie boję. Przestałem pić i ćpać. Zająłem się sportem, uciekłem w taniec. Teraz mam problem – żeby dobrze zatańczyć w Tańcu z Gwiazdami i nie narobić sobie wstydu.

Taniec to Twoja ucieczka?

Tak się bronię przed alkoholem, choć czuję się nieszczęśliwy, dlatego że wyciąłem z siebie serce imprezowicza i stałem się normalny.

Normalny?

No, w miarę. Przestałem pić dla rodziny, a najbardziej dla córki. Julka jest szczęśliwa, Kaśka też. Tylko że ja tęsknię za tamtym Popkiem i jednocześnie nie chcę, żeby wrócił.  

Która piosenka jest dla Ciebie najważniejsza?

Ta, którą napisałem dla Julki i wszystkich ojców, którzy zostawili swoje dzieci – „Gdzie jesteś, tato”.

To piosenka też dla Twojego ojca? Gdy byłeś mały, tęskniłeś za nim, a on pił gdzieś po barach?

Jak byłem mały, wszystko miałem gdzieś tak naprawdę. Chciałem się tylko najeść do syta. Ale dorosłem i wziąłem się za siebie, myślę bardziej o rodzinie niż o sobie.

Dobrze, że masz Kasię.

I kocham ją. Poznaliśmy się 13 lat temu w Anglii na koncercie, ona siedziała na końcu sali na drabinie, bo chciała mnie widzieć. A to ja ją zobaczyłem. Podszedłem do drabiny i tak żeśmy się poznali. A po sześciu latach zaszła w ciążę i urodziła się Julka.

Ale przecież żyjesz normalnie: dwa psy, wietnamska świnka o imieniu Andrzej, Julka biegająca po domu i Kasia smażąca w kuchni placki kartoflane. To nie jest normalność?

Dla mnie nie, dla mnie to megawyzwanie.

Cały wywiad z Popkiem dostępny w nowej VIVIE!. Magazyn w kioskach już od 8 marca 2018 roku! 

Doda, Viva! marzec 2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Popek, Viva! luty 2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Co jeszcze w nowej VIVIE! 5/2018?

Rodzina Kamila Stocha o jego dzieciństwie, wspólnym czytaniu bajek, słuchaniu muzyki i  tum, jak wychować Mistrza. Popek, czyli Paweł Mikołajuw opowiedział, czy boi się swojej ciemnej strony. Stara się nie pić, nie kląć, wystąpi w Tańcu z Gwiazdami. Ale co tak naprawdę swoi za jego przemianą? Joanna Dark mówi o swojej nowej płycie. A także: Jackie Kennedy i Lee Radziwiłł. Jak naprawdę wyglądała rodzinna miłość sławnych sióstr.

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.