WIDEO VIVY.PL

Piotr Machalica o przemijaniu: „Oswajam się z tym, że mam bliżej, niż dalej...”

Aktor opowiedział nam też o ostatniej współpracy z ojcem -Henrykiem Machalicą

Rafał Kowalski 15 listopada 2020 09:11

Henryk Machalica - zapamiętany przez widzów jako Dionizy ze Zlotopolskich - obchodziłby w tym roku 90. urodziny. Wiele osób widzi podobieństwo zewnętrzne aktora do jego syna – Piotra Machalicy, bohatera najnowszej VIVY!. Podczas sesji zdjęciowego zapytaliśmy artystę, czy on sam uważa się za podobnego do ojca. Co wewnętrznie mieli wspólnego?

Piotr Machalica o ojcu i przemijaniu

Gdy w przerwie zdjęć padło pytanie do aktora o podobieństwa do taty, odpowiedź nas zaskoczyła. „Chociażby to, że zaczynam się już oswajać z tym, że mam bliżej, niż dalej. Jak mój tata Heniek, który dużo o tym mówił. Od pewnego momentu miał duży dystans do przemijania. Był spokojny, spełniony i nie oczekiwał za bardzo niczego. To było urocze”, powiedział VIVIE.pl Piotr Machalica.

Okazuje się, że on, brat i ojciec spędzili przed końcem życia Henryka Machalicy ponad 20 wspaniałych i twórczych miesięcy. „Dwa lata przed jego śmiercią pracowaliśmy razem w poznańskim Teatrze Nowym. Graliśmy w nim we trójkę – jeszcze z moim bratem Olkiem. Dużo wtedy podróżowaliśmy na trasie Warszawa-Poznań, mieszkaliśmy razem, dyskutowaliśmy… I właściwie tata odszedł, kiedy zagraliśmy spektakl 120 razy, a mogliśmy jeszcze i drugie 120… To był dla mnie superczas. Dla niego chyba też…”, zastanawiał się głośno Piotr Machalica przed naszą kamerą.

A czy według 65-letniego aktora tata byłby dziś z niego dumny? Zobacz nasze wideo. 

Piotr Machalica, VIVA! listopad 2020, Piotr Machalica 22/2020
Fot. Grażyna Gudejko

Henryk Machalica

Henryk Machalica, jak zmarł
Fot. Krzysztof Jarosz/FORUM

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.