WIDEO VIVY.PL

Poznali się w liceum, są razem już 25 lat. Oto historia miłości Piotr Gruszka i jego żony Aleksandry

Czy dzieci pary pójdą w ślady siatkarza? Zapytaliśmy!

Rafał Kowalski 27 marca 2021 17:25

Piotr Gruszka i Aleksandra Szettel-Gruszka to jedna z siedmiu par biorących udział w programie TVN Power Couple. I choć nie są najstarszym z duetów, to właśnie ich miłość trwa najdłużej. Gdzie się poznali, co umacnia ich związek i czy dzieci małżeństwa poszły w ślady sportowca? O to zapytaliśmy parę podczas wywiadu wideo.

Piotr Gruszka z żoną Olą  - historia miłości

Piotr i Aleksandra Gruszka są razem już 25 lat. Pierwszy raz para spotkała się jedynie wzrokiem. Było to podczas meczu, po którym 18-letni wówczas sportowiec odnalazł w jednej z klas dziewczynę, która mu się spodobała. Następnie zaprosił ją na własne rozgrywki i w ten sposób zdobył serce 15-latki.

Przyjaźń szybko zamieniła się w miłość. Dziś Piotr i Aleksandra są 25 lat razem, z czego 20 po ślubie. Kiedy zrozumieli, że to co ich łączy jest już na całe życie? „To było kiedy ja wyjechałem grać do Włoch, a ty zostałaś pozwolenie od rodziców, że mimo studiów możesz jechać ze mną. Dzięki zaufaniu Ola mogła ze mną zamieszkać”, powiedział nam przed kamerą Piotr Gruszka, który oświadczył się ukochanej w Wenecji.

Piotr Gruszka, Aleksandra Gruszka, dzieci
Fot. x-news, materiały promocyjne

Dzieci Piotra Gruszki i Aleksandry Szettel-Gruszki

Z czasem w życiu zakochanych pojawiły się dzieci. Dziś Marysia ma 16 lat, Julian 11, a Helenka chodzi do przedszkola. Czy z perspektywy czasu Piotr Gruszka ubolewa, że przez swój zawód pełen wyjazdów, często nie było go w domu, gdy pociechy dorastały? „Nie żałuję. Wyjazdy były częste, ale miałem to szczęście, że sezon ligowy trwał w Europie 8 miesięcy. Resztę byliśmy w domu razem. Trudniejszy był czas, gdy grałem w telewizji, ale też stwierdziliśmy, że tęsknota była jednak z elementów naszego fajnego uczucia”, mówił VIVIE.pl uczestnik show Power Couple.

Czym interesują się dzieci pary? „Jesteśmy bardzo dumni z dzieci. Marysia gra w siatkówkę, syn w piłkę nożną, a najmłodsza jest przedszkolaczkiem, więc ma 1000 pomysłów na minutę, Trafiły się nam bardzo żywiołowe dzieci, więc nudy w domu nie ma”, mówiła nam Aleksandra Szettel-Gruszka, której najstarsza córka jest dokładnie w wieku, w którym ona zaczęła spotykać się z przyszłym mężem. Czy jako mama pani Ola byłaby gotowa, że za 5 lat Maria wzięła już ślub?  „Nie myślę o tym w ten sposób, bo owszem Marysia opowiada o kolegach i pojawiają się miłości, ale spokojniej to przyjmuję, niż Piotrek”, wyznała nam gwiazda Power Couple.

Piotr Gruszka z żoną i dziećmi - 2012 rok

Piotr Gruszka z żoną i dziećmi
Fot. EAST NEWS

Z kolei pan Piotr dodał, że czasy się zmieniły. „U nas to było inaczej, bo po prostu uwielbialiśmy ze sobą spędzać czas. Ja się wychowywałem zawsze ze starszymi ludźmi, potem zawsze grałem ze starszymi od siebie. Pracowałem szybko sam na siebie, mieszkałem sam. To przyspieszyło moje dojrzewanie. Czasy się zmieniły i niech Marysia się spotyka z kolegami, ale niech do tego spokojnie podchodzi”, zażartował sportowiec w rozmowie z nami.

Zobacz też: Ewa Kasprzyk i Michał Kozerski poznali się przypadkiem. Potem mężczyznę czekał specjalny test

Czym zajmuje się żona Piotra Gruszki?

W marcu 2012 roku Piotr Gruszka po wielu siatkarskich sukcesach ogłosił koniec kariery reprezentacyjnej. „Z emocji trzęsą mi się nogi. Czuję dumę, że jestem Polakiem i przez tyle lat mogłem reprezentować nasz kraj. Dziękuję wszystkim, którzy pozwolili mi przetrwać te wszystkie lata”, mówił wtedy. Później 44-latek mieszkający z rodziną pod Częstochową wystąpił w Tańcu z gwiazdami oraz szkolił siatkarzy BBTS Bielsko-Biała.

Dziś udziela się w klubie sportowym. Jego żona Aleksandra prowadzi z kolei biuro podróży. Jak wygląda ich codzienność w pandemii? „Na szczęście nasze studio zgodnie z rozporządzeniem mogą działać. Ćwiczymy zgodnie z reżimem sanitarnym, zajęcia odbywają się bez problemu. Z kolei wycieczki… Zdecydowanie mniej się sprzedaje. Czekamy na powrót do normalności”, wyznała przed kamerą VIVY.pl żona Piotra Gruszki.

Co jeszcze zdradziła nam para? Zobaczcie całe wideo. 

Piotr Gruszka, żona Aleksandra Gruszka
Fot. x-news, materiały promocyjne

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?