O TYM SIĘ MÓWI

Peja: „Chłopcy z tarczami nie poczęstują nas chlebem i solą. Będą pały i gaz”

Raper w mocnym wpisie zwrócił się do polityków

Olga Figaszewska 26 października 2020 14:51

Ryszard „Peja” Andrzejewski opublikował w mediach społecznościowych mocny wpis po tym, jak w czwartek Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie dotyczące aborcji. Peja nie przebierając w słowach zwrócił zwrócił się do polityków. Podsumował ich działanie.

Peja w mocnym wpisie na temat wydarzeń w kraju

Wiele polskich gwiazd nie ukrywa swojego oburzenia i złości w związku z ostatnią decyzją TK. Ludzie protestują na ulicach miast w Polsce i za granicą. W mocnych słowach ostatnie wydarzenia w kraju (m.in. decyzję TK, kryzys ekonomiczny wywołany pandemią) podsumował Ryszard „Peja” Andrzejewski. 

Ubezwłasnowolnienie kobiet, czerwone strefy przy jednoczesnym braku odpowiedzialności rządzących tym krajem. Gdzie byliście przez te wszystkie miesiące kiedy zajmowaliście się wyłącznie wyborami, LGBT na rekonstrukcji rządu kończąc?”, rozpoczął swój wpis.

Raper zwrócił się do rządzących polityków z kolejnymi pytaniami.

„Co macie do zaoferowania ludziom, których na przestrzeni ostatnich miesięcy dotknął kryzys ekonomiczny, wszystkim tym, którym odebrano godność i namiastkę normalności? Kto dał Wam prawo do tak rażącej nieudolności, braku odpowiedzialności, i skrajnej ignorancji? Co z ludźmi chorymi, wykluczonymi, bez pracy, z depresją i próbami samobójczymi? Co z tymi, którzy tak bardzo boją się wszystkich tych komunikatów medialnych, którymi bombardujące co rusz sobie zaprzeczając? Co z zasobami ludzkimi, którymi nie potraficie pokierować i zarządzać?”, pisał Peja.

Raper nie podkreśla, że decyzje rządzących, ostatnie wydarzenia doprowadziły ludzi do ostateczności. Tysiące osób w polskich miastach wyszły na ulice, by walczyć o swoje prawa. 

„Ludzie stracili cierpliwość i wiarę. Kiedy umrze nadzieja ulice pełne będą tych, którzy mają zapie****** za miskę ryżu. I wiem, że wysyłając swoich chłopców z tarczami nie poczęstujecie nas chlebem i solą. Zamiast tego będą pały i gaz. Je*** Was wszystkich pies”, zakończył. 

Ubezwłasnowolnienie kobiet, czerwone strefy przy jednoczesnym braku odpowiedzialności rządzących tym krajem. Gdzie...

Opublikowany przez Peję Slumsa Attacka Piątek, 23 października 2020

Peja, Ryszard Andrzejewski, VIVA! 17/2018, jamnik
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

TAGI #wideo #Peja

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.