O TYM SIĘ MÓWI

Patryk Vega: „Oddaję jedną dziesiątą mojego majątku potrzebującym

Poznajemy nowe, nieznane oblicze reżysera!

Olga Figaszewska 15 lutego 2019 06:55

Do Patryka Vegi przylgnął „Pitbull”, potem głośny „Botoks”, po którym przyszedł kolejny megahit – „Kobiety mafii”. Żaden reżyser w historii tego kraju nie miał trzy razy z rzędu ponaddwumilionowej widowni, jaką zdobyły te filmy. On wykorzystuje swoją popularność również do tego, by pomagać  innym!

Patryk Vega o pomaganiu

Reżyser nie ukrywa, że wiara jest dla niego bardzo ważna. Zerwał z alkoholem, narkotykami i hulaszczym życiem. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Ma pracę, dom, trójkę dzieci, kochającą żonę. „Mogłem zginąć z całą rodziną w wypadku samochodowym. Ale nawrócenia nie dzieją się w ciągu pięciu sekund. Często w życiu dzieje się coś, co zmienia wektor naszej podróży i zaczynamy iść w drugą stronę. Ale nie stałem się świętym, bo dalej upadam. Różnica polega na tym, że dziś, kiedy rano wstaję, wiem, w jakim iść kierunku. A dawniej nie wiedziałem”, mówi Patryk Vega w rozmowie z Elżbietą Pawełek.

Biblia jest dla niego instrukcją, jak żyć, z drugie strony pozwala radzić sobie z pieniędzmi. „W pewnym momencie miałem poczucie, że zarabiam za dużo, a dookoła jest mnóstwo potrzebujących. Wtedy z pomocą przyszła mi wiara, poddając ideę dziesięciny. Od tego czasu oddaję jedną dziesiątą mojego majątku potrzebującym, co okazało się świetnym rozwiązaniem”, dodaje.

Poznajemy nieznane oblicze Patryka Vegi, który postanowił pomagać innym? „Tak, wszystko zaczęło się od tego, że stworzyłem Fundację Patryka Vegi. Udało mi się zbudować sierociniec w Afryce i już w tym roku część dzieci w nim zamieszka. Teraz kończymy tam stawianie szpitala. Oczywiście fundacja działa w małym zakresie, bo robię to wspólnie z trzema osobami. Ale wierzę, że tak jak udało się nam zebrać dziewięć milionów złotych na operację chorego chłopca, tak razem można przenosić góry i dokonywać niemożliwego”, wyznał reżyser. 

Patryk Vega o nowym dokumencie 

Przemiana zaszła również w jego twórczości... Patryk Vega ma stworzyć nowy dokument o siostrach zakonnych, pomagającym . „Zainteresowałem się nimi, kiedy szukały pieniędzy na nowy dom. Ale w momencie, kiedy adoptowały dwójkę małych chłopców, postanowiliśmy im z żoną pomóc. Spotkałem się z nimi. W sytuacji, w której mają kilkudziesięciu chorych chłopców, z różnymi poziomami niepełnosprawnościami, to wydaje się, że to temat smutny i traumatyczny. Przyjechały do mnie kobiety naładowane pozytywną energią, optymizmem, powerem”, dodaje w rozmowie video Patryk Vega.

„Stwierdziłem, że to kapitalny pomysł na film, który może mieć taki power jaki mieli Nietykalni. Wierzę, że po obejrzeniu czegoś takiego ludzie będą mieli potrzebę niesienia pomocy”, dodaje.

Co jeszcze zdradził w naszym materiale video? 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?